wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Czarna dróżka" musi jeszcze poczekać. Gmina unieważniła przetarg, oferty były zbyt drogie (wideo)

O budowie tak zwanej czarnej dróżki, czyli połączenia ul. Kościuszki w Rzekuniu z ul. Kolejową w Ostrołęce mówi się od dawna. Gmina Rzekuń pozyskała na tę inwestycję dofinansowanie, ogłosiła przetarg na wykonanie zadania. Niestety, sprawa się odwleka...

O planach budowy "czarnej dróżki" pisaliśmy wielokrotnie - po raz ostatni na początku lutego, kiedy poinformowaliśmy o otwarciu ofert, które wpłynęły na ogłoszony przez gminę przetarg.

Reklama

Na przetarg "Przebudowa ul. Armii Krajowej w Rzekuniu" zgłosiły się trzy firmy z Ostrołęki. Zielone Inwestycje PL złożyły ofertę opiewającą na 7 134 000 zł; B Company - ofertę opiewającą na 5 143 921 zł i Mar-Bud z Ostrołęki - ofertę opiewającą na 5 264 817 zł. Jak czytamy w zamówieniu gmina zamierza na to zadanie przeznaczyć 4,4 mln zł - pisaliśmy wówczas.

W takiej sytuacji zamawiający może poszukać brakujących środków lub unieważnić przetarg. W tym drugim przypadku może powtórzyć go z jakimś ograniczeniem zakresu zamówienia, albo po prostu ponowić zamówienie licząc, że firmy zejdą z ceny, albo znajdzie się nowy wykonawca - z akceptowalną dla samorządu ceną.

Gmina zdecydowała się na unieważnienie przetargu.

Reklama

- Będziemy go powtarzać - zadeklarował jednocześnie wójt gminy Bartosz Podolak. - Za kilka dni powinno ukazać się nowe ogłoszenie o zamówieniu. Jesteśmy zdeterminowani, żeby zrealizować tę inwestycję - dodaje.

Pozostaje czekać. I przypomnieć jak atrakcyjna będzie - oby jak najszybciej - "czarna dróżka":

Kiedy budowa "czarnej dróżki" z Rzekunia na osiedle Stacja? Bartosz Podolak: "To inwestycja dla mnie osobiście ambicjonalna" (wideo)

Piotr Ossowski

Wyświetleń: 3792 komentarze: -
09:12, 23.02.2024r. Drukuj