wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Za prędkość utrata prawa jazdy, a za recydywę 3 tys. zł mandatu

Policjanci makowskiej drogówki zatrzymali kierującego, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierujący stracił prawo jazdy i otrzymał wyskoki mandat w ramach tzw. recydywy, bo kolejny raz jechał tak szybko.

W poniedziałek 19 lutego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego makowskiej policji w Różanie na ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierujący przekroczył prędkość o 52 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że dwa tygodnie wcześniej był karany za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Reklama

- Policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nałożyli na 28-latka mandat w ramach recydywy, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierujący otrzymał 3 000 mandatu, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych. W związku z tym, że przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy  - mówi podkom. Monika Winnik, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Fot. KPP w Makowie Mazowieckim

Wyświetleń: 2162 komentarze: -
09:35, 23.02.2024r. Drukuj