wtorek, 28 maja 2024 r., imieniny Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zobacz, w jaki sposób nowoczesna technika grzewcza i sanitarna wpływa na komfort każdego z nas!

W naszej strefie klimatycznej zapewnienie wydajnego i oszczędnego ogrzewania to absolutna podstawa. Ale współczesna technika grzewcza ma jeszcze jedną olbrzymią zaletę: zapewnia naprawdę intuicyjną i wygodną obsługę. Sprawdźmy, na co możesz liczyć, inwestując w nowoczesne rozwiązania.

Technika sanitarna i grzewcza musi zapewniać wygodę

Z perspektywy wielu osób instalacje C.W.U. czy C.O. to po prostu jedne z podstawowych elementów tworzących techniczne zaplecze każdego domu czy mieszkania. Wymagamy jednak od nich bardzo wiele, bo bez nich możemy zapomnieć z jednej strony o komforcie cieplnym, co jest szczególnie istotne podczas trwającego stosunkowo długo sezonu grzewczego, a z drugiej strony ciepłej wodzie użytkowej. 

Muszą być więc przede wszystkim sprawne i bezawaryjne - potencjalne przestoje mogą powodować nie tylko dyskomfort, ale nawet zagrażać bezpieczeństwu użytkowników. Poza tym chcemy oczywiście, aby były jak najbardziej oszczędne. Tę cechę doceniamy, zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnące ceny energii. 

Rzecz jasna dziś dysponujemy wieloma różnymi źródłami ciepła i wieloma rodzajami urządzeń grzewczych. Dzięki temu każdy może znaleźć rozwiązania, które będzie można zamontować w konkretnym domu czy mieszkaniu. Podczas ich wyboru i projektowania warto zwrócić jednak uwagę na jeszcze jeden czynnik, czyli wygodę. 

Dobrze zaprojektowane instalacje C.O. są praktycznie bezobsługowe i mogą przez wiele lat służyć nam pod warunkiem dokonywania jedynie cyklicznych przeglądów czy prostych prac konserwacyjnych. Sprawdźmy, w jaki sposób technika grzewcza AFRISO może przyczyniać się do zwiększania komfortu użytkowników, a przy okazji osiągania wymiernych oszczędności.

Zautomatyzowane sterowanie temperaturą

Podstawą są oczywiście urządzenia umożliwiające zautomatyzowane sterowanie źródłami ciepła. Z jednej strony przyjmują formę regulatorów pogodowych, które dostosowują temperaturę medium do temperatury panującej na zewnątrz oraz zdefiniowanej krzywej grzewczej. Te urządzenia mogą również sterować pompą obiegową. Regulowanie temperatury w pomieszczeniach jest natomiast możliwe dzięki termostatom pokojowym oraz bezprzewodowym regulatorom, które można zamontować na przykład na ścianie.

Obsługa jest niezwykle prosta: wystarczy ustawić żądaną temperaturę, a małe urządzenie będzie samodzielnie sterować pracą źródła ciepła. Możliwe jest również ustawianie programów na różne dni i godziny, aby sterować temperaturami w poszczególnych pomieszczeniach w zautomatyzowany sposób.

Inteligentna instalacja C.O. na wyciągnięcie ręki

Nowoczesne rozwiązania dają jeszcze więcej możliwości i idealnie wpisują się w założenia inteligentnych mieszkań. Technika grzewcza pozwala m.in. na integracje z aplikacjami mobilnymi, które pozwalają sterować urządzeniami zdalnie i na bieżąco monitorować najważniejsze parametry, w tym temperatury w poszczególnych pomieszczeniach czy stan urządzeń grzewczych. Warto już na etapie wdrożenia sięgnąć po rozwiązania, które zapewnią jak największe możliwości i elastyczność.

Dobry projekt to podstawa

Oczywiście urządzenia regulacyjne to zaledwie jeden z elementów zdecydowanie bardziej rozbudowanych instalacji C.O. Aby mogły sprawnie działać, potrzebna jest odpowiednio dobrana technika grzewcza, która będzie bazować na dobrze opracowanym schemacie. 

Jeśli planujesz budowę domu czy remont nieruchomości, postaw na współpracę z fachowcami i dobór najlepszych materiałów. To gwarancja osiągnięcia świetnych efektów, oszczędności, ale również największego komfortu podczas całego okresu eksploatacji.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 540 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 08:23, 21.03.2024r. Drukuj


Powrót


Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com