czwartek, 23 maja 2024 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ostrołęccy mundurowi uczą najmłodszych o bezpieczeństwie (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kontynuują cykl spotkań profilaktycznych promujących bezpieczeństwo podczas zbliżającymi się coraz większymi krokami wakacji. Tematy rozmów miały na celu ochronę małych mieszkańców przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Pierwsze spotkanie odbyło się z przedszkolakami z dwujęzycznego przedszkola "Stacyjkowo". Natomiast w drugim przypadku policjanci wzięli udział w ostrołęckim Festiwalu Książki, który był połączony z Targami Książki. Mundurowi przygotowali tam stoisko profilaktyczne.

Reklama

- Policjanci rozmawiali z dziećmi również na temat bezpieczeństwa na drodze oraz w domu. Na konkretnych przykładach przypomnieli najmłodszym numer alarmowy oraz pokazali jak skutecznie i szybko wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. Duża część spotkań była także poświęcona bezpieczeństwu nad wodą. Najmłodsi mieli także okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjantów, a także zapoznać się z policyjnym wyposażeniem oraz radiowozami. Na koniec policjanci przekazali dzieciom informację, jak mają się zachować w przypadku kontaktów z osobami obcymi - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policjanci planują kolejne spotkania profilaktyczne.

Fot. KMP w Ostrołęce

Wyświetleń: 510 komentarze: -
09:48, 14.05.2024r. Drukuj