czwartek, 23 maja 2024 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rusza przebudowa "czarnej dróżki" w Rzekuniu. Ile to będzie kosztowało? (wideo)

Wkrótce ruszy przebudowa tak zwanej czarnej dróżki w Rzekuniu. W poniedziałek 13 maja przekazano wykonawcy teren budowy. - Za kilka miesięcy mieszkańcy będą mogli korzystać z wyjątkowej ścieżki pieszo-rowerowej w duchu kolejnictwa - informuje gmina.

W ramach organizacji placu budowy i prac rozbiórkowych zaplanowano m.in rozbiórkę istniejących przepustów, wycinkę drzew i krzewów, rozbiórkę istniejącej jezdni, zjazdów, rozbiórkę ogrodzeń kolidujących z inwestycją (pas drogowy) i istniejącej linii oświetlenia ulicznego oraz słupów betonowych.

Reklama

W kolejnym etapie przebudowy doczeka się droga wraz z infrastrukturą techniczną. Wyregulowane i przebudowane zostaną istniejące sieci uzbrojenia terenu, powstanie sieć kanalizacji deszczowej, sieć teletechniczna, kanalizacja kablowa, a także zmodernizowana sieć energetyczna i oświetleniowa. Wykonana zostanie przebudowa drogi, wraz ze zjazdami, murkami oporowymi, ścieżkami, placami. Pojawią się nasadzenia zieleni oraz elementy małej architektury, w tym trawy ozdobne, kwiaty i krzewy, drzewa, ławki parkowe, kosze na śmieci, donice i murki. Jednymi z najważniejszych elementów będą te związane z kolejnictwem, tj. semafor, szlaban, zwrotnica. Nie zabraknie typowych szyn kolejowych stalowych zamocowanych do drewnianych podkładów kolejowych na podsypce klasycznej, zachowując dawny historyczny wygląd torów, w celu możliwości usytuowania np. "drezyny". Całości dopełnią tablice informacyjne, panele multimedialne, latarnie parkowe oraz oświetlenie architektoniczne.

Przetarg, który gmina rozstrzygnęła z pewnymi problemami w końcu wygrała firma Kamikop Kamila Barańskiego z Ostrołęki. Jej oferta opiewa na 4 792 000 zł.

Przeczytaj:

"Czarna dróżka" musi jeszcze poczekać. Gmina unieważniła przetarg, oferty były zbyt drogie (wideo

Kiedy budowa "czarnej dróżki" z Rzekunia na osiedle Stacja? Bartosz Podolak: "To inwestycja dla mnie osobiście ambicjonalna" (wideo)

 

Fot. UG Rzekuń

Wyświetleń: 4211 komentarze: -
09:54, 14.05.2024r. Drukuj