czwartek, 23 maja 2024 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Spotkanie z Barbarą Zakrzewską i jej liberacką pasją (zdjęcia, wideo)

Ostrołęczanka Barbara Zakrzewska spotkała się dziś z czytelnikami w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Wojciechowice. Przed południem spotkała się z dziećmi, a po godzinie 16.00 z dorosłymi, aby porozmawiać o swojej literackiej, a precyzyjniej ujmując - liberackiej  pasji.

Spotkania odbyły się we wtorek 14 maja 2024 r.  o godz. 10.00 i 16.30.

Pierwsze - dla najmłodszych - zatytułowane "Od nosorożca włochatego do liberatury", drugie dla starszych czytelników - "Od haiku Issy do liberatury Barbary Zakrzewskiej".

Reklama

Barbara Zakrzewska - nauczycielka, pisarka, entuzjastka liberatury, haiku i eksperymentów literackich, animatorka działań liberackich. Od 2014 roku promuje dzieła liberackie w bibliotekach, szkołach i przedszkolach, też w Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce i innych placówkach. Prowadzi warsztaty liberacko-ekologiczne z elementami performance’u, by podkreślać rolę utworów liberackich w ukazywaniu piękna świata i ochronie przyrody. Sama liberacko porządkuje swoje haiku i miniatury w unikatowych dziełach czy artefaktach (Oswajanie kamieni, Po-całunki, czyli Księga odejść; Akwabłys(t)ki, Naniebne, Leśne, Zwitrażone, Vivaldiana, Łąkowe, Esperantne, Treniczne, Miodne).

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie z ostrołęczanką Barbarą Zakrzewską

Więcej zdjęć: Spotkanie z ostrołęczanką Barbarą Zakrzewską

Wyświetleń: 912 komentarze: -
19:03, 14.05.2024r. Drukuj