czwartek, 23 maja 2024 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Z tego gigantycznego ronda pojedziemy na nowy most w Teodorowie (wideo z drona)

Jedna z największych inwestycji drogowych w regionie - budowa mostu przez Narew w Teodorowie - idzie pełną parą. W ramach zadania wykonane zostaną także dwa duże ronda.

Choć o moście w Teodorowie czasem mówi się jako o "trzecim moście w Ostrołęce", to oczywiście nie jest to inwestycja miejska. W całości jest realizowana przez powiat ostrołęcki, choć mówienie o "trzecim moście" ma uzasadnienie - powstaje on tuż za granicami miasta i będzie w dużej mierze obsługiwał ruch do i z Ostrołęki.

Reklama

Budowa realizowana jest w ekspresowym tempie. Pierwotnie planowano, że nowym mostem pojedziemy pod koniec 2025 roku. Wszystko wskazuje na to, że będzie to jednak dużo wcześniej.

W ramach inwestycji powstają też dwa duże ronda - jedno na skrzyżowaniu trasy na Łomżę z ulicą Krańcową, drugie w Łęgu Starościńskim.

Nad to pierwsze polecieliśmy dronem. Zapraszamy do obejrzenia postępu prac. I od razu wyjaśnijmy skąd pięć ramion ronda. Jedno to droga do Ostrołęki, drugie - w kierunku Łomży, trzecie - w kierunku nowego mostu, czwarte to ul. Krańcowa, a piąte to... kwestia przyszłości. Chodzi o zupełnie nową drogę, która połączy to rondo z ul. Przemysłową.

Tymczasem zobaczcie, jak wygląda z wysoka budowa ronda przy ul. Krańcowej:

Przeczytaj też: Most na Narwi w Teodorowie. To już 30 proc. inwestycji, ale podniesiony stan wód chwilowo wstrzymał prace (zdjęcia)

Piotr Ossowski

Wyświetleń: 13362 komentarze: -
10:26, 15.05.2024r. Drukuj