czwartek, 23 maja 2024 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rentowność dropshippingu w Polsce i Europie w 2024 roku

Ile można zarobić na dropshippingu? Czy istnieje jakikolwiek potencjał rozwoju tego biznesu w Europie? Te i inne pytania zostaną omówione w tym artykule.

Handel elektroniczny na świecie i w Europie

W 2023 r. sprzedaż detaliczna na globalnym rynku e-commerce osiągnęła około 5,8 bln USD. Przewiduje się, że do 2027 roku przekroczy 8 bilionów dolarów. Tak wynika z danych opublikowanych na platformie Statista.

Mieszkańcy Unii Europejskiej coraz częściej wybierają zakupy online. Impulsem do znacznego wzrostu sprzedaży były ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Według prognoz, rynek e-commerce w UE będzie nadal szybko rósł, a łączne przychody osiągną 1,1 biliona dolarów do 2029 roku.

Handel internetowy w Polsce

Reklama

W Polsce od 2013 do 2023 roku liczba zarejestrowanych sklepów internetowych wzrosła z 21,7 tys. do 66 tys. Około 21,7 mln internautów dokonuje zakupów online. Oczekuje się, że przychody z e-commerce wzrosną do 20,5 mld dolarów w 2029 roku.

 

Zakupy online przyciągają Polaków stałą dostępnością niezależnie od weekendów i świąt, cenami oraz wygodnymi płatnościami online. Najpopularniejsze produkty to odzież i akcesoria, obuwie, książki, kosmetyki, elektronika i AGD.

Ile można zarobić na dropshippingu

Według Statista, na całym świecie około 27% sprzedawców internetowych korzysta z dropshippingu jako podstawowej metody realizacji zamówień. Przewiduje się, że globalny rynek dropshippingu osiągnie wartość 301 mld USD w 2024 r. i 476,1 mld USD w 2026 r.

Według specjalistów z Oise Trade, dropshipping przyciąga przedsiębiorców, ponieważ nie wymaga dużego kapitału początkowego. Główne koszty związane są z założeniem sklepu internetowego i kampaniami reklamowymi. Nie trzeba wynajmować lokalu na magazyn i zajmować się kwestiami logistycznymi. Znajdujesz interesujący produkt do sprzedaży, uzgadniasz współpracę z dostawcą, dodajesz swoją prowizję do jego ceny, umieszczasz produkt w sklepie internetowym, reklamujesz go i sprzedajesz. Po otrzymaniu zamówienia dostawca wysyła towar bezpośrednio do kupującego, a Ty otrzymujesz swoją marżę.

Jednak nie wszystko jest takie różowe. Wielu przedsiębiorców, którzy założyli swój biznes dropshipping, zostało zmuszonych do jego zamknięcia. Nie oznacza to jednak, że nie odniesiesz sukcesu. Głównym powodem niepowodzenia jest niezrozumienie istoty tego rodzaju handlu elektronicznego.

"Na początku nie powinieneś gonić za dużym asortymentem, lepiej skupić się na jednej lub dwóch niszach. Idealną opcją jest praca z produktami, w których jesteś dobrze zorientowany. Przed uruchomieniem należy wykonać pewne prace przygotowawcze: zbadać rynek, trendy w popularności towarów, zbadać grupę docelową itp." - radzi firma Oise Trade, która między innymi analizuje rynek i sprawdza reputację dostawców.

Średnia marża w dropshippingu wynosi 15-20%. Jeśli Twoja sprzedaż jest wyższa o ponad 10% od ceny hurtowej, jesteś na dobrej drodze do zapewnienia sobie wysokich zysków. To, ile możesz zarobić, zależy od Twoich wysiłków, wiedzy i wytrwałości. 

Reklama

Czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo stałego dochodu:

  • Odpowiednio dobrane nisze;
  • Starannie dobrani dostawcy;
  • Wygodny sklep internetowy;
  • Skuteczna strategia reklamowa;
  • Kontrola realizacji zamówień.

Jeśli chcesz rozpocząć działalność online, ale nie masz pieniędzy na zakup początkowej partii towarów, dropshipping jest dobrym pomysłem. Nie pomoże ci szybko się wzbogacić, ale przy odpowiednim podejściu przyniesie stabilny dochód. Aby odnieść sukces i stać się bogatym, trzeba ciężko pracować. Jednak, jak w każdym innym rodzaju biznesu.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 583 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 12:10, 15.05.2024r. Drukuj


Powrót