czwartek, 23 maja 2024 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rowerzysta uderzył w samochód. Senior ukarany mandatem (zdjęcia, aktualizacja)

Do poważnie wyglądającego zderzenia rowerzysty z toyotą yaris doszło na ul. Steyera w Ostrołęce. 69-letni uderzył w bok przejeżdżającego pojazdu. Policjanci ukarali go 600-złotowym mandatem.

Do wypadku doszło kilka minut po godz. 16.00 w środę 15 maja na ul. Steyera w Ostrołęce, w pobliżu ronda im. Zbawiciela Świata. O szczegóły zapytaliśmy kom. Tomasza Żerańskiego, oficera prasowego ostrołęckiej policji. Czekamy na odpowiedź.

Reklama

Jak ustalił nasz reporter, poszkodowany to senior, który poruszał się rowerem. Mężczyzna został potrącony przez toyotę yaris kierowaną przez kobietę. To jednak wstępne ustalenia. Niebawem więcej zdjęć i informacji.

Za informację o zdarzeniu i zdjęcie dziękujemy Jarosławowi.

Aktualizacja

- Według ustaleń funkcjonariuszy, 69-letni ostrołęczanin kierujący rowerem, podczas wjeżdżania na przejazd dla rowerów, uderzył w prawe tylne drzwi opuszczającej rondo toyoty yaris, którą kierowała 41-letnia ostrołęczanka - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

Rowerzysta trafił do szpitala, ale nic poważnego mu się nie stało. Mundurowi ukarali go 600-złotowym mandatem. Policja apeluje o ostrożność.

- Apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas zbliżania się do przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów i skrzyżowań. Zarówno kierujący samochodami, jak i piesi, rowerzyści i użytkownicy hulajnóg muszą dokładnie upewnić się, że nie nadjeżdża inny pojazd. Pamiętajmy, że auto nie zatrzyma się ułamku sekundy, a droga hamowania zwykle wynosi co najmniej kilkanaście metrów - dodaje rzecznik Żerański.

Zobacz zdjęcia:
Potrącenie rowerzysty na pasach w centrum Ostrołęki

Więcej zdjęć: Potrącenie rowerzysty na pasach w centrum Ostrołęki

Wyświetleń: 15236 komentarze: -
16:22, 15.05.2024r. Drukuj