sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Tragedia turystów z powiatu ostrołęckiego na jeziorze Śniardwy. Nie żyje 67-letni sternik (zdjęcia)

Nie żyje 67-letni sternik, który wybrał się wraz z rodziną na przejażdżkę żaglówką. Łódka zahaczyła o linię energetyczną. 67-latek  został porażony prądem i wpadł do wody. W szpitalu o życie walczy 68-letnia żona sternika, a ich 16-letni wnuczek został zabrany na obserwację. To turyści z powiatu ostrołęckiego.

Na pomoc rodzinie ruszył świadek zdarzenia, który najprawdopodobniej dotknął żaglówki i także został porażony prądem. Obaj mężczyźni zostali wyciągnięci na brzeg, gdzie byli reanimowali. Świadek w ciężkim stanie trafił do szpitala razem z dwiema innymi osobami płynącymi jachtem. Niestety sternika nie udało się uratować.

Reklama

- W okolicach portu Niedźwiedzi Róg płynęła żaglówka z rozwiniętym masztem. Wypoczywało na niej małżeństwo z 16-letnim wnukiem. Byli to turyści z województwa mazowieckiego. W pewnym momencie jacht zahaczył o linię energetyczną. 67-letni sternik został porażony prądem i wpadł do wody. Z pomocą ruszył mu 45-letni świadek zdarzenia, który najprawdopodobniej dotknął jakiegoś elementu żaglówki i także został porażony prądem. Obaj mężczyźni zostali wyciągnięci na brzeg, gdzie przez dłuższy czas byli reanimowani - informują policjanci z KPP w Piszu.

Do szpitala trafiły ostatecznie trzy osoby. W ciężkim stanie zabrany tam został świadek zdarzenia, 68-letnia żona sternika, która została poparzona prądem oraz 16-letni wnuczek, któremu nic się nie stało, ale zabrany został na obserwację. Niestety 67-letniego sternika nie udało się uratować.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło w niedzielę 26 maja br. około południa na jeziorze Śniardwy.

 

Fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Wyświetleń: 23579 komentarze: -
09:46, 29.05.2024r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com