sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Radni małżonkowie! Ewa Kurpiewska prawdopodobnie zostanie radną

Jeżeli Mariusz Popielarz zostanie posłem, to w Radzie Miasta Ostrołęki może zasiadać małżeństwo: Adam i Ewa Kurpiewscy. Adam Kurpiewski w ostatnich wyborach ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta, a jego żonie niewiele zabrakło, by zostać radną. Wkrótce okaże się, czy dostanie swoją szansę.

Dobry wynik Koalicji Obywatelskiej w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego oznacza, że Mariusz Popielarz (przewodniczący ostrołęckich struktur Koalicji Obywatelskiej) ma szansę zostać posłem. Obecnie jest radnym i wiceprzewodniczącym rady miasta.

Jeśli Koalicja Obywatelska w okręgu warszawskim zdobędzie trzy mandaty w Parlamencie Europejskim, to Mariusz Popielarz będzie musiał zdecydować, czy przyjmie mandat posła RP. Jeżeli się zdecyduje, będzie musiał zrezygnować z funkcji radnego i wiceprzewodniczącego rady miasta. Jego miejsce może zająć Ewa Kurpiewska, o ile oczywiście zdecyduje się przyjąć mandat radnej.

Reklama

To spowoduje zmiany w radzie miasta. Odbędzie się ponowne głosowanie nad wyborem wiceprzewodniczącego rady oraz wybór radnych, którzy zajmą miejsce Mariusza Popielarza w poszczególnych komisjach rady miasta. Będzie to jednak moment historyczny dla Ostrołęki, która będzie miała aż czterech swoich przedstawicieli w Sejmie RP: Żanetę Cwalinę-Śliwowską (Trzecia Droga), Marcina Grabowskiego (PiS), Arkadiusza Czartoryskiego (PiS) i Mariusza Popielarza (KO). Ostrołęka ma również senatora, Roberta Mamątowa (PiS).

Ewa Kurpiewska ma 47 lat i od wielu lat prowadzi sklep z damską bielizną. Aktywnie działała w Radzie Osiedla Dzieci Polskich. W tym roku kandydowała do Rady Miasta Ostrołęki z listy Koalicji Obywatelskiej, uzyskując 173 głosy. To bardzo dobry wynik na tle miasta. Gdyby nie fakt, że w tegorocznych wyborach wybierano o dwóch radnych mniej, Ewa Kurpiewska zostałaby radną.

Reklama

Chociaż we wsiach i małych miasteczkach bliska rodzina na podobnych stanowiskach zdarza się często, w większych miastach jest to rzadkość. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek w Ostrołęce w radzie miasta zasiadało małżeństwo. Rzadko zdarza się również, aby więcej niż jeden radny nosił to samo nazwisko. Zmieniło się to pięć lat temu, gdy prezydentem został Łukasz Kulik, a w radzie miasta zasiadło dwóch panów o nazwisku Łuba. W obecnej kadencji znów w radzie miasta jest dwóch Łubów, ale tym razem są różni.

W obecnej radzie miasta zasiada dwóch braci: Mariusz Popielarz i Waldemar Popielarz. W poprzedniej kadencji rodziną byli także radna Ewa Szatanek (synowa) i Stanisław Szatanek (teść). Szczegółowe "rodzinne układy" opisaliśmy w artykule "Mąż z żoną, brat z bratem, żona z mężem i synem, teść z synową… Rodzinne układy na listach wyborczych w Ostrołęce".

 

Fot. Adam i Ewa Kurpiewscy

 

Krzysztof Chojnowski

Wyświetleń: 11492 komentarze: -
23:19, 09.06.2024r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com