sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Paweł Łaszczych nowym szefem Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle

Od 1 czerwca 2024 roku Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle ma nowe kierownictwo. Nowa wójt gmina Anna Śniadach powołała na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora - Pawła Łaszczycha - kierownika zespołu Kurpianka. Na stanowisku zastąpił on  dotychczasowego szefa KK Grzegorza Parzycha.

Paweł Łaszczych w kadzidlańskim ośrodku kultury pracuje od 30 lat. To choreograf, folklorysta i animator, od 1996 r kierownik Zespołu "Kurpianka", instruktora ds. folkoru, obecnie prowadzi też zajęcia fakultatywne z Polskiego Folkloru Tanecznego - folklor kurpiowski w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Reklama

W latach 2017-2019 prezes Kadzidlańskiego Stowarzyszenia Kulturalnego "Bractwo", od 2019 Przedstawiciel Stowarzyszenia Kulturalnego "Kurpianka". Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych i nagród, m.in. Nagrodę Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej w Melbourne -POLCUL -"za działalność kulturalną na rzecz zachowania tradycji i folkloru kurpiowskiego, Medal MKiDN Zasłużony Kulturze "Gloria Artis", Nagrodę Doroczną Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jego biografia znalazła się w IX wydaniu "Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej", która ukazała się nakładem British Publishing House.

Źródło i fot: CKK w Kadzidle

Wyświetleń: 1993 komentarze: -
09:19, 10.06.2024r. Drukuj




Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com