sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Teresa Lipowska z wizytą w Ostrołęce. Aktorka "M jak Miłość" opowiadała o pozytywnym nastawieniu do życia (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie zatytułowane "Z miłości do ludzi i życia" z Teresą Lipowską, znaną polską aktorką oraz dr Moniką Mularską-Kucharek terapeutką, trenerką umiejętności psychospołecznych. 

Teresa Lipowska to jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorek, artystka kabaretowa. Swoją rolą Barbary Mostowiakowej w serialu "M jak miłość" podbiła serca widzów w Polsce i za granicą. Wystąpiła w blisko stu pięćdziesięciu przedstawieniach teatralnych, ponad siedemdziesięciu filmach i wielu spektaklach radiowych. Wiele lat była związana z kabaretem "Dudek".

Reklama

W 2007 r. aktorka obchodziła jubileusz półwiecza pracy zawodowej na scenie. Jubileusz odbył się w Teatrze Kwadrat w Warszawie. W 2010 r. została wyróżniona przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodą Wielki Splendor. Współautorka wyjątkowej publikacji pt. "Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską". W publikacji dzieli się z czytelnikami swoimi wspomnieniami, doświadczeniami i rodzinnym życiem. W 2017 została uhonorowana Odznaką "Za Zasługi dla Miasta Łodzi".

Jest jedną z bohaterek książki "Tacy sami. Szczerze o samotności" wydanej przez Fundację Porozumienie Bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej.

Monika Mularska-Kucharek to doktor socjologii, terapeutka, trenerka umiejętności psychospołecznych, wykładowca akademicki, współwłaścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Art of training, prezes Fundacji Łódzka Akademia Kobiecości. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych. Pisze także książki popularnonaukowe z zakresu jakości życia, psychologii pozytywnej, aktywnego starzenia się.

Jest inicjatorką i współredaktorką książek "Jesień życia? Wiosna możliwości. Przewodnik po późnej dorosłości!", a także "Srebrne tabu. Przyjaźń, miłość, seks w wieku dojrzałam" oraz "Jak nie teraz- to kiedy?!", "Recepta na jesień życia. Jak dbać o dobrostan w późnej dorosłości", 'Doceniać mądrość innych. Jak przeciwdziałać wykluczaniu i dyskryminacji osób starszych". W wolnych chwilach pisze wiersze terapeutyczne, które ukazały się w tomikach: "Co dobrego?! Poezjoterapia", "Odnalezione nadzieje", "Roztropny romans ze szczęściem". Za osiągnięcia naukowe otrzymała stypendium dla wybitnych młodych naukowców, a za działalność społeczną, w tym dedykowaną osobom dojrzałym i kobietom, otrzymała statuetkę "Kobieta, która inspiruje 2020" oraz "Kobieta niezwykła 2024".

Spotkanie odbyło się w czwartek 6 czerwca o godz. 18.00 w MBP w Ostrołęce, w ramach projektu "Z pisarzami na tapecie" czyli ostrołęckie spotkania literackie dofinansowane ze środków Miasta Ostrołęki. Współpraca: Stowarzyszenie "Kulturalni-Poczytalni".

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie z Teresą Lipowską w MBP

Więcej zdjęć: Spotkanie z Teresą Lipowską w MBP

Wyświetleń: 3683 komentarze: -
09:22, 10.06.2024r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com