sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Stanisław Kubeł z drugim wynikiem w mieście i powiecie: "To znak, że w następnych wyborach muszę się bardziej postarać"

Znamy wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Spośród kandydatów z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego najlepiej poszło Stanisławowi Kubłowi. Były starosta ostrołęcki, co nie może dziwić, najlepsze wyniki osiągnął w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.

Stanisław Kubeł startował z drugiego miejsca na liście Trzeciej Drogi. W całym okręgu wyborczym (Mazowsze bez Warszawy i wianuszka okołowarszawskich powiatów) zdobył 8790 głosów - to był czwarty wynik na liście Trzeciej Drogi.

Reklama

Jedynka na liście - Bożena Żelazowska - zdobyła 21 790 głosów. Kubła na liście Trzeciej Drogi w okręgu wyprzedzili jeszcze: Władysław Teofil Bartoszewski (9940 głosów) i Janina Ewa Orzełowska (9746 głosów).

Sama Trzecia Droga wypadła jednak słabo. W naszym okręgu wyborczym TD zdobyła 9,1 proc. głosów; przegrała z PiS, KO i Konfederacją i oczywiście nie zdobyła w naszym okręgu żadnego mandatu.

Najwięcej głosów Stanisław Kubeł zdobył oczywiście w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim, odpowiednio: 2334 i 4193. W obu przypadkach był to drugi wynik - w Ostrołęce więcej głosów zdobył Andrzej Halicki (KO) - 3082, w powiecie ostrołęckim Adam Bielan (PiS) - 4667.

Poprosiliśmy Stanisława Kubła o komentarz do jego wyniku.

- Na pewno w tej kampanii działałem bardziej na wsparcie listy niż na swój własny wynik. Nie prowadziłem kampanii na całym Mazowszu, ale bardziej lokalnie. Z własnego wyniku jestem zadowolony, choć nie ukrywam, że liczyłem na troszkę lepszy wynik Trzeciej Drogi. Wynik jest gorszy niż w wyborach parlamentarnych, trzeba dokładnie przeanalizować skąd teraz mniejsze poparcie - powiedział nam Stanisław Kubeł.

Dla byłego starosty ostrołęckiego - osoby w regionie doskonale znanej - był to jednocześnie debiut w ponadlokalnych wyborach. Jego wynik trzeba ocenić jako dobry - Kubeł zdobył niewiele mniej głosów niż osoby zdecydowanie bardziej znane i rozpoznawalne w skali Mazowsza - Janina Ewa Orzełowska to wieloletnia wicemarszałkini Mazowsza, Władysław Teofil Bartoszewski to poseł, wiceminister spraw zagranicznych. Jak odbiera to sam Stanisław Kubeł?

- Dla mnie to sygnał, że może w następnych wyborach trzeba jeszcze bardziej się postarać - powiedział nam Stanisław Kubeł. Potwierdzając tym samym, że kandydowanie do Parlamentu Europejskiego było dla niego początkiem działalności w polityce w skali ogólnopolskiej.

- Rozważam możliwość startu w wyborach do Senatu - deklaruje już dziś były starosta ostrołęcki.

Piotr Ossowski

Wyświetleń: 10089 komentarze: -
11:08, 10.06.2024r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com