sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Mamy czwartego posła. Mariusz Popielarz wchodzi do sejmu za Kamilę Gasiuk-Pihowicz

Tego jeszcze w historii Ostrołęki nie było. W tej kadencji nasze miasto będzie miało rekordowo liczną, czteroosobową reprezentację w sejmie. Wszystko to za sprawą wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Startująca do europarlamentu z okręgu warszawskiego Kamila Gasiuk-Pihowicz zdobyła mandat.

To posłanka obecnej kadencji - obejmując mandat europosłanki złoży mandat w polskim parlamencie.

Na jej miejsce wejdzie - zgodnie z przepisami - następna osoba z tej samej listy w tym samym okręgu wyborczym. Czyli Mariusz Popielarz - ostrołęczanin, radny miejski, szef miejskich struktur Platformy Obywatelskiej i kierownik ostrołęckiej delegatury urzędu marszałkowskiego.

Reklama

W październikowych wyborach parlamentarnych Popielarz zdobył 5009 głosów, co było trzecim wynikiem na liście Koalicji Obywatelskiej, która w naszym okręgu zdobyła dwa mandaty - jeden przypadł Kamili Gasiuk-Pihowicz (57 609 głosów), drugi Czesławowi Mroczkowi (11 648 głosów).

Teraz Kamilę Gasiuk-Pihowicz zastąpi na Wiejskiej Mariusz Popielarz. I będzie czwartym posłem z Ostrołęki - obok Arkadiusza Czartoryskiego i Marcina Grabowskiego z PiS oraz Żanety Cwaliny-Śliwowskiej z Trzeciej Drogi.

I jednocześnie - to ciekawostka - posłem z najniższym poparciem w naszym okręgu. Jak się okazuje do zostania posłem w tym przypadku starczyło niewiele ponad 5000 głosów. Dla porównania - Czartoryski zdobył ich 15 845, Grabowski - 10 339, Cwalina-Śliwowska - 9747.

Piotr Ossowski

Wyświetleń: 5939 komentarze: -
11:30, 10.06.2024r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com