sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

To obywatel Uzbekistanu wyprzedzał w Kordowie. Zginęła kobieta, sprawca w śpiączce

Do tej tragedii doszło w Kordowie - na drodze krajowej nr 61 - w czwartek 6 czerwca. Znamy już dokładne okoliczności wypadku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce.

Przypomnijmy, że w wypadku zginęła 82-letnia kobieta. Kilka osób zostało ciężko rannych, w tym prawdopodobny sprawca wypadku - Normund B., obywatel Uzbekistanu, który jest w śpiączce.

Reklama

- W toku postępowania ustalono, że 6 czerwca około godziny 5.10. doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym brały w nim udział dwa pojazdy osobowe. Samochód toyota poruszał się od miasta Ostrołęka w kierunku Nożewa, natomiast drugi pojazd marki Ford jechał od Nożewa w kierunku Ostrołęki. Normund B., który prowadził forda, poruszał się z nadmierną prędkością i nie zachował należytej ostrożności. Bez redukcji prędkości, podjął manewr wyprzedzania poruszającego się przed nim pojazdu dostawczego. W następstwie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym pojazdem marki toyota, kierowanym przez Włodzimierza R. Zdarzenie zarejestrował monitoring pobliskiej stacji paliw - informuje Edyta Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

- W pojeździe toyota avensis znajdowały się trzy osoby: kierujący Włodzimierz R. i pasażerowie: Anna R. oraz Zofia R. Na skutek uderzenia Włodzimierz R. i Anna R. odnieśli obrażenia powyżej 7 dni i bezpośrednio po zdarzeniu zostali przewiezieni do szpitala w Ostrołęce. Natomiast Zofia R. zmarła w miejscu wypadku. Kierowca forda Normund B. (obywatel Uzbekistanu) przebywa obecnie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala w Ostrołęce. Znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej i obecnie nie jest możliwe wykonanie z nim żadnych czynności procesowych - dodaje prokurator Łukasiewicz.

W fordzie poza kierowcą znajdowało się troje pasażerów.

- Dwoje z nich bezpośrednio po zdarzeniu zostało przewiezionych do szpitala w Makowie Mazowieckim, a jeden do szpitala w Łomży. Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny miejsca wypadku drogowego, zabezpieczone zostały pojazdy toyota i ford. Obecnie gromadzony jest materiał dowodowy, w tym dokumentacja medyczna pokrzywdzonych i trwają przesłuchania świadków. Postępowanie jest fazie in rem, co oznacza że nikomu nie przedstawiono zarzutów - dodaje prokurator Łukasiewicz.

Przeczytaj: Tragiczny wypadek w Kordowie. Jedna osoba nie żyje, kilka zostało rannych (zdjęcia, wideo)

Zobacz zdjęcia:
Śmiertelny wypadek w Kordowie

Więcej zdjęć: Śmiertelny wypadek w Kordowie

Piotr Ossowski

Wyświetleń: 15314 komentarze: -
12:48, 10.06.2024r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com