sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dlaczego warto przyjmować suplementy diety zawierające kolagen?

Każdy z nas chciałby mieć zdrową i jędrną skórę, jednak często nie podejmujemy żadnych działań, które przyczyniają się do poprawy kondycji tego narządu. Czy wiesz, że nasza cera potrzebuje kompleksowego wsparcia? Nie tylko kosmetyki mają znaczenie - równie ważna jest odpowiednia suplementacja!

Kolagen - właściwości komórkowego spoiwa

Organizm człowieka w młodym wieku wykazuje zdolność do produkcji kolagenu - jednego z najważniejszych białek występujących w naszym ciele. Jest to główny składnik tkanki łącznej, która stanowi spoiwo dla komórek. Kolagen jest obecny w kościach, zębach, chrząstkach, ścięgnach, skórze, a nawet naczyniach krwionośnych. Ważne białko budulcowe wspiera naszą odporność, gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie stawów, usprawnia krążenie krwi i przyspiesza proces gojenia się ran. To dzięki niemu nasza skóra pozostaje gładka i elastyczna, a my możemy zachować młody wygląd. Niestety, około 30. roku życia organizm zaczyna tracić umiejętność naturalnej produkcji kolagenu, przez co nasza cera staje się sucha i wiotka, a na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Korzyści wynikające z przyjmowania kolagenu

Reklama

Warto wesprzeć organizm w momencie, gdy zauważymy, że produkcja tego białka zaczyna spadać. Same kremy przeciwzmarszczkowe nie rozwiążą problemu - trzeba sięgnąć po suplementację. Tylko sprawdzone i godne zaufania preparaty przyniosą oczekiwany efekt - producent Aura Herbals tworzy suplementy diety cieszące się najlepszą opinią wśród klientów. Kiedy staniemy się posiadaczami dobrego produktu z kolagenem, zauważymy, że codzienne przyjmowanie preparatu przynosi efekty. Odpowiednie dawki białka wspomogą nasz układ krwionośny oraz usprawnią trawienie. Kolagen pobudzi procesy metaboliczne, co może przyczynić się do utraty nadprogramowych kilogramów. Dzięki niemu nasza skóra stanie się bardziej elastyczna, a proces degeneracji stawów zostanie spowolniony.

Jak uzupełnić utracony kolagen?

Ubytki kolagenu są normalne wśród ludzi starszych - wraz z wiekiem produkcja tego białka będzie coraz mniejsza. Do grupy osób szczególnie narażonych na jego niedobory należą też palacze oraz ludzie sięgający po żywność wysoko przetworzoną. Istnieją naturalne sposoby na uzupełnienie kolagenu. Białko budulcowe występuje w kilku produktach spożywczych - są to:

  • podroby,
  • kurze łapki,
  • galaretka,
  • żelatyna.

Niestety, taka dieta nie jest dopasowana do wegetarian, a część osób unika podrobów ze względu na ich charakterystyczny smak. Istnieje tylko kilka potraw bogatych w kolagen, dlatego powinniśmy rozważyć suplementację tego składnika.

Suplementacja kolagenu - warto rozpocząć ją jak najwcześniej!

Reklama

Szeroki wybór preparatów kolagenowych sprawia, że trudno jest wybrać jeden, najlepszy produkt. Czym kierować się w trakcie zakupów? Warto zwrócić uwagę na typ i klasę białka. Najbardziej wartościowy dla naszego organizmu będzie kolagen typu I, który stanowi aż 90% ogółu włókien kolagenowych. Dobrym pomysłem będzie suplementacja kolagenu rybiego, który jest pozyskiwany ze skóry tuńczyków i dorszów. Dobroczynne białko możemy przyjmować nawet wtedy, gdy jesteśmy młodzi, ale zauważymy już pierwsze zmarszczki mimiczne - jeśli rozpoczniemy kurację wcześnie, to jej efekty będą bardziej widoczne.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 432 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 08:10, 11.06.2024r. Drukuj


Powrót


Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com