sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Na osiedlu Centrum zbierają deszczówkę, by podlewać przydomowe ogródki

Spółdzielnia mieszkaniowa Centrum testuje ekologiczne rozwiązanie. Chodzi o zbieranie deszczówki, która wykorzystywana jest do podlewania ogródków. Spółdzielnia w okolicy bloku przy ulicy Roweckiego "Grota" 18 zamontowała specjalne beczki. 

Takie rozwiązanie jest niezwykle ekologiczne i sprawdza się podczas trwającej suszy. W dzisiejszych czasach musimy pamiętać, że liczy się każda kropla wody. Spółdzielnia zapowiada, że na razie testuje opisywane rozwiązanie. Jeśli się ono sprawdzi, w przyszłości postawione zostaną kolejne beczki. 

Reklama

- Testujemy rozwiązanie, które z powodzeniem wykorzystywane jest na mniejszą skalę w przydomowych ogródkach. Jeśli się sprawdzi, podobne rozwiązanie zastosujemy w innych blokach. Pilotażowy odzysk deszczówki do podlewania ogródków w postaci beczki podłączonej do rynien zainstalowaliśmy przy bloku przy ulicy Roweckiego "Grota" 18. Zebrana w deszczowe dni woda może posłużyć do podlewania przyblokowych ogródków i trawników. Jeśli testowane rozwiązanie sprawdzi się, będziemy starali się pozyskać środki zewnętrzne na zakup beczek, które zostaną zainstalowane w innych blokach, zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem - czytamy w komunikacie spółdzielni. 

Wyświetleń: 2702 komentarze: -
09:50, 11.06.2024r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com