sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Budowa drogi Rozogi-Dąbrowy. Unibep wszedł za Ostradę i… też ma opóźnienia

Remont odcinka drogi krajowej nr 53 Rozogi-Dąbrowy (już w województwie warmińsko-mazurskim) ciągnie się od lat. Wcześniej realizowała go ostrołęcka Ostrada, teraz spółka Unibep.

O remoncie tego odcinka drogi nr 53 w Ostrołęce było głośno nie tylko dlatego, że tędy wiedzie jeden ze szlaków z naszego miasta na Mazury. Także dlatego, że wcześniej drogę tę remontowała ostrołęcka Ostrada. Z powodu opóźnień inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - wypowiedziała umowę Ostradzie. We wrześniu ubiegłego roku GDDKiA wybrała wykonawcę, który miał dokończyć remont. Okazuje się jednak, że termin minął, a końca inwestycji nadal nie widać.

Reklama

O remoncie drogi Rozogi-Dąbrowy pisaliśmy:

Rozbudowa drogi krajowej nr 53 Rozogi - Dąbrowy. Wybrano firmę, która dokończy prace po Ostradzie

GDDKiA zerwała z "Ostradą" umowę dotyczącą drogi na Mazury. Milionowa kara dla firmy

- Podpisaliśmy umowę na dokończenie rozbudowy ponad 6 km DK53 pomiędzy Rozogami a Dąbrowami. Wykonawcą zadania o wartości 21 mln zł jest firma Unibep z Bielska Podlaskiego (...). Na realizację prac wybrany wykonawca robót będzie miał sześć miesięcy z wyłączeniem okresu zimowego. Inwestycja obejmie dokończenie robót po odstąpieniu od umowy z poprzednim wykonawcą - informowała we wrześniu ubiegłego roku GDDKiA.

Wspomniany w tym komunikacie okres zimowy to czas od 16 grudnia do 15 marca. Oznacza to, że właśnie kończy się zapowiadany półroczny okres na zakończenie inwestycji. Tymczasem...

- Obecnie prowadzone są prace konstrukcyjne drogowe, w branży elektrycznej, kanalizacji deszczowej, budowa chodników w miejscowości Rozogi. W najbliższym czasie planowane jest wykonywanie robót bitumicznych na pozostałym odcinku przebudowy. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu realizacji inwestycji o trzy miesiące, trwa weryfikacja przedmiotowego wniosku - poinformowała nas Katarzyna Kozłowska z biura prasowego GDDKiA.

Piotr Ossowski

Wyświetleń: 5309 komentarze: -
11:25, 11.06.2024r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com