sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zmiany kadrowe w miejskich spółkach nieuniknione. Kto pierwszy do zmiany? (wideo)

Nowa władza w ratuszu zawsze zwiastuje rychłe zmiany na kluczowych stanowiskach w ratuszu czy miejskich spółkach i jednostkach podległych. Prezydent Paweł Niewiadomski, choć wielokrotnie powtarzał, że rewolucji robić nie zamierza, to dodaje, że pewne zmiany są nieuniknione.

W pierwszej rozmowie, już po objęciu władzy w ratuszu, zapytaliśmy prezydenta, czy i kiedy możemy się spodziewać zmian na stanowiskach prezesów, kierowników czy dyrektorów miejskich spółek i jednostek. Chodzi tu przede wszystkim o Miejski Zakład Komunikacji (MZK), Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (OPWiK), Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (OTBS), Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne (OPK), a w dalszej perspektywie być może jednostki kultury jak MBP, OCK, czy jednostki budżetowe -MOSiR, DPS czy MOPR.

Reklama

"Zmiany kadrowe w spółkach są nieuniknione"

Jak zapowiada prezydent, pierwsze zmiany mogą się dokonać już w połowie czerwca.

- W pierwszej kolejności chciałem usprawnić pracę urzędu, natomiast w dalszej kolejności przyjrzę się w funkcjonowaniu miejskich spółek. Mamy sprawozdania miejskich spółek za ubiegły rok, zapoznaję się z nimi. Mogę powiedzieć, że zmiany kadrowe w spółkach są nieuniknione. Staram się zawsze nie podejmować decyzji na gorąco. Uważam, że tutaj wymagana jest szersza analiza. Nie będą to zmiany nagłe, raczej takie stopniowe, bo też, jak powiedziałem, tutaj trzeba zawsze rozważyć za i przeciw, bo trzeba mieć z tyłu głowy funkcjonowanie spółki jednej czy też drugiej. Niemniej uważam, że te zmiany są potrzebne - mówił prezydent Paweł Niewiadomski.

Miasto potrzebuje pieniędzy, szukamy oszczędności

Prezydent podkreśla, że zamierza, tam, gdzie jest to możliwe, racjonalnie obniżać koszty. Miasto nie jest bogate i każdy grosz się liczy. Ostrołęka potrzebuje pieniędzy na inwestycje, na rozwój.

- Staram się, po rozmowach z panią skarbnik, szukać tych obszarów, gdzie oszczędności można zrobić. Oczywiście nie kosztem pracowników, czy to merytorycznych, czy też technicznych. Niemniej uważam, że jeżeli chcemy mieć inwestycje w mieście, składać wnioski, to musimy posiadać środki finansowe, które będziemy lokować chociażby jako wkład własny, czy też przeznaczać na sfinansowanie projektów, które są niezbędne. Czasami są to pozwolenia na budowę, które są podstawą do tego, aby w ogóle złożyć wniosek o dofinansowanie - dodaje prezydent.

Reklama

Oszczędności mają się przełożyć na inwestycje. Jak zapowiada prezydent, nie można marnować szansy na pozyskiwanie środków zewnętrznych.

- Małymi kroczkami znajdujemy te oszczędności. Będę chciał, aby te oszczędności przełożyły się na inwestycje. Mamy ostatnią perspektywę finansową, gdzie tak naprawdę jest szansa na pozyskanie środków inwestycyjnych, więc nie chcę tej szansy zmarnować. Tak, jak mówiłem w kampanii, inwestycje są kluczowe dla rozwoju miasta i dlatego też będę się starał szukać oszczędności, a wiem, że niektóre spółki generują koszty, w mojej ocenie, nie wszystkie są uzasadnione - mówi prezydent.

Czyje głowy polecą pierwsze? O ewentualnych zmianach będziemy informować.

 

Katarzyna Zyśk

Wyświetleń: 13076 komentarze: -
11:31, 11.06.2024r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com