sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Trwa budowa ulicy Cieplińskiego. Czy będą opóźnienia? (wideo z drona)

To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w Ostrołęce. Mowa o budowie ulic Cieplińskiego "Pługa" i Ostrołęckich Harcerzy. Wykonawcy zostało niewiele czasu, mieszkańcy niepokoją się, czy zadanie zostanie zrealizowane w terminie.

Ulice Cieplińskiego "Pługa" i Ostrołęckich Harcerzy obsługują komunikacyjnie nowe, duże, i ciągle się powiększające, osiedle bloków. Tymczasem to wciąż ulice gruntowe. Trwa właśnie ich budowa.

Reklama

Przypomnijmy, że w ramach zadania wykonana zostanie jezdnia obu ulic (Ostrołęckich Harcerzy na odcinku od obwodnicy do Cieplińskiego), chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa i gazowa, zjazdy. Na zbiegu obu ulic powstanie rondo.

Wybranym w przetargu wykonawcą jest firma Gutbruk. Miasto zapłaci jej prawie 13,5 mln zł brutto.

Prace trwają, tymczasem mieszkańcy zaczynają martwić się, czy wykonawca zdąży w określonym umową terminie - do końca sierpnia. Sygnały od mieszkańców, sugerujące, że robota nie posuwa się zbyt szybko przekazaliśmy do ratusza. Czekamy na informacje o zaawansowaniu prac i o tym, czy terminy nie są zagrożone. Przekażemy je natychmiast po otrzymaniu z ratusza.

Tymczasem byliśmy na ulicy Cieplińskiego "Pługa" z dronem. Nagranie zrobiliśmy we wtorek 11 czerwca. Jak widać ekipy budowlane pracują. Czy stan zaawansowania prac daje nadzieję, że zakończą się jeszcze w wakacje? Oceńcie sami. A my poinformujemy wkrótce, co przekazano nam z ratusza.

Przeczytaj też:

Ulica Cieplińskiego zaczyna nabierać kształtów. Jak przebiegają prace na jednej z najważniejszych inwestycji drogowych Ostrołęki? (zdjęcia)

Budowa ulic Cieplińskiego i Ostrołęckich Harcerzy. Jak postępują prace? (zdjęcia)

Ulica Cieplińskiego w budowie. Sprawdzamy, jak postępują prace (wideo z drona)

Rusza budowa ulic Cieplińskiego i Ostrołęckich Harcerzy (wideo)

Piotr Ossowski

Wyświetleń: 4623 komentarze: -
12:57, 11.06.2024r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com