sobota, 22 czerwca 2024 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Znany przedsiębiorca z Przasnysza z zarzutami. Miał wyłudzić dopłaty rolnicze... na lotnisko

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce nadzoruje śledztwo dotyczące wyłudzenia nienależnych dotacji unijnych dla rolników. Zarzuty w tej sprawie usłyszał Dariusz B. - doskonale znany w regionie przedsiębiorca z Przasnysza.

- Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko Dariuszowi B. [55 lat], któremu przedstawiono zarzuty wyłudzenia dotacji unijnych wypłacanych rolnikom za lata 2018-2022 - poinformowała nas Edyta Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Reklama

Jak Dariusz B. miał wyłudzać dotacje?

- W toku prowadzonego postępowania ustalono, że Dariusz B. między innymi w okresie od 2018 do 2022 roku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Przasnyszu składał wnioski o wypłatę dopłat przysługującym rolnikom. Wnioski dotyczyły kilkudziesięciu działek rolnych. Obejmowały również działki, za które nie należą się dopłaty rolnicze. Były to między innymi tereny lotnisk położonych w Przasnyszu oraz na Mazurach. Łącznie za lata 2018-2021 wyłudził łącznie kwotę ponad 2,5 miliona złotych. Nadto złożył wniosek o wypłatę dotacji rolniczych za rok 2022. Jednak Biuro Powiatowe ARiMR w Przasnyszu nie wypłaciło wnioskowanej kwoty, ponad 750 000 zł - informuje prokurator Łukasiewicz.

Jak informuje prokuratura, Dariusz B. w toku czynności nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

- Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 500 000 zł, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu - poinformowała nas Edyta Łukasiewicz.

Wyświetleń: 13939 komentarze: -
14:06, 11.06.2024r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com