W sali narad Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowiecki odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zmiany na stanowisku komendanta powiatowego policji w Makowie Mazowieckim.
W uroczystości uczestniczył I zastępca komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu inspektor Piotr Janik, policjanci oraz pracownicy cywilni makowskiej jednostki, a także przedstawiciele innych służb, władz samorządowych oraz kapelan makowskich policjantów.
Po przybliżeniu sylwetek i historii służby podinsp. Andrzeja Dziadaka oraz mł. insp. Andrzeja Rydzewskiego, odczytano rozkazy personalne. Następnie podinsp. Andrzej Dziadak pożegnał się ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim, a obejmujący stanowisko komendanta mł. insp. Andrzej Rydzewski przywitał się ze sztandarem.
Podinsp. Andrzej Dziadak - dotychczasowy komendant makowskiej policji- żegnając się z makowską jednostką, podziękował wszystkim policjantkom i policjantom za codzienny trud, jaki wkładali w realizację obowiązków służbowych. Swoje podziękowania skierował także na ręce pracowników cywilnych oraz przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców, prokuratorów i innych, z którymi miał przyjemność współpracować przez ponad 5 lat.
Mł. insp. Andrzej Rydzewski podziękował za zaufanie, jakim go obdarzono, powierzając mu obowiązki komendanta powiatowego policji w Makowie Mazowieckim.
Mł. insp. Andrzej Rydzewski służbę w policji rozpoczął w 2003 roku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od początku służby związany jest z pionem kryminalnym. Był kierownikiem referatu w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Ostrołęce, zastępcą naczelnika Wydziału Kryminalnego KMP w Ostrołęce, naczelnikiem Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu w KMP Ostrołęka, naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w KMP Ostrołęka, naczelnikiem Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją w KMP Ostrołęka. Od 1 marca 2020 roku objął stanowisko I zastępcy komendanta miejskiego policji w Ostrołęce. W czasie wieloletniej służby został odznaczony m.in. srebrnym medalem za Długoletnią Służbę, Złotą, Srebrną oraz Brązową odznaką "Zasłużony Policjant”.
Dzień wcześniej, tj. 8 stycznia, w komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce miało miejsce pożegnanie mł. insp. Andrzeja Rydzewskiego. Pisaliśmy o tym w artykule poniżej:
Więcej zdjęć TUTAJ.
Źródło. KPP Maków Mazowiecki
Wyświetleń: 1479 | komentarze: - | 12:41, 09.01.2025r. |