piątek, 26 kwietnia 2019 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Aktualności


KamilaMeble

CKZiU

Nauczyciele od soboty zawieszają strajk

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz ogłosił, że nauczyciele od soboty 27 kwietnia zawieszają strajk, ale go nie kończą. Jak podkreślił, chcą dać uczniom szansę zakończenia nauki, a premierowi Morawieckiemu czas do września na ustalenie konkretnych rozwiązań.Sprawą "bomby od Al-Kaidy" zajęła się prokuratura

Mężczyzna, który zostawił przesyłkę w SP nr 10, zaprzeczył by wypowiadał słowa, że jest to "bomba od Al-Kaidy" - poinformowała nas prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz. Wobec aktualnie zebranego materiału dowodowego brak jest podstaw do przedstawienia mu zarzutów.


NOVDOM

Cuba Libre zaprasza na bilard i dyskoteki

Klub Cuba Libre zachęca do gry w blilarda. Z rozrywki można skorzystać od wtorku do niedzieli w godzinach 13.00-24.00. A na weekend zarezerwujcie swój wolny czas na dyskoteki. Imprezy odbędą się w piątek i sobotę i potrwają do białego rana.


Fundacja Razem

Weekend promocji w sklepach "Prim Market" i "Wiejska Wędzarnia"

Sklepy "Prim Market" i "Wiejska Wędzarnia" zachęcają do skorzystania z weekendowej promocji. W ofercie produkty w supercenach: żeberka wieprzowe płaty po 9,99 zł/kg, olej mazowiecki za 3,99 zł/900 ml, mleko polskie świeże 2% 1,99 zł za 1 l, piwo Królewskie 1,99 zł/500 ml.Ogłoszenie o pierwszej licytacji nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrołęce Marcin Cichoń na podstawie art. 953 kpc ogłasza, że w dniu 14 maja 2019 r. o godz. 14.00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrołęce, mającego siedzibę przy ul. Mazowieckiej 3, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości.


JBB

Młodzieżowa Rada Miasta oficjalnie powołana

Radni jednogłośnie podjęli decyzję w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta w Ostrołęce. Głos zabrali radni, którzy są niezwykle przychylni nowej inicjatywie oraz przedstawiciel grupy roboczej rady młodzieżowej. Niebawem zostaną zarządzone w szkołach wybory.

Znamy skład Rejonowej Komisji Wyborczej w Ostrołęce

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego zarządzonymi na 26 maja 2019 roku, powołano składy poszczególnych komisji wyborczych. Na podstawie informacji z 15 kwietnia br. przedstawiamy skład Rejonowej Komisji Wyborczej nr 9 w Ostrołęce.Rozmawiali o zagrożeniu pożarowym spowodowanym suszą (zdjęcia)

Zagrożenie pożarowe spowodowane suszą, jak również jej skutki w dłuższej perspektywie czasowej były głównymi tematami posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce, z udziałem przedstawicieli samorządów powiatu i gmin.Dyżury w skarbówce

Urząd Skarbowy w Ostrołęce przy ulicy Przechodniej 6 informuje, że 29 i 30 kwietnia sala obsługi podatnika będzie czynna w godzinach 7.30-18.00. Z kolei kasa ostrołęckiej skarbówki w tych dniach będzie czynna w godzinach 7.30-16.00.


Agrometal

Znaleziono portfel

Nasz czytelnik znalazł w środę 24 kwietnia w pobliżu miejskiej plaży męski, brązowy, skórzany portfel z dokumentami. Właściciel zguby proszony jest o kontakt za pomocą numeru tel. 604-570-853.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Nowa Rada Osiedla Parkowe wybrana (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce przy ul. Papierniczej 1 odbyło się zebranie wyborcze Rady Osiedla Parkowe. Frekwencja była wysoka, mieszkańcy chętnie włączyli się w kształtowanie lokalnego środowiska, omawiali także bieżące problemy dotyczące osiedla.Poszukiwany inspektor ds. kultury, sportu i turystyki

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik ogłosił otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko inspektora ds. kultury, sportu i turystyki w Referacie Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta. Dokumenty można składać do poniedziałku 6 maja.


Essentia

Przedszkole Miejskie nr 8 "Krainą Radości"

Przedszkole Miejskie nr 8 zostało "Krainą Radości". Taką decyzję podjęli radni podczas dzisiejszych obrad. To kolejna placówka oświatowa w naszym mieście, która zyskała nowe imię. Wyboru dokonano na podstawie propozycji zgłaszanych przez dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.


Świat Okien

Granity Kowalczyk

Zderzenie ze zwierzęciem w Kadzidle

Kierujący samochodem osobowym marki Toyota uderzył w przebiegające przez jezdnię zwierzę. Na szczęście mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego nic poważnego się nie stało. Zdarzenie miało miejsce w środę 24 kwietnia około godz. 12.05 w Kadzidle.


MEBPOL

Trwa sesja rady miasta (transmisja na żywo)

W miejskim ratuszu trwa kolejna sesja rady miasta. Poza stałymi punktami obrad, radni podejmą uchwały dotyczące m.in. nadania odznak "Za zasługi dla miasta Ostrołęki", nadania imienia Przedszkolu Miejskiemu nr 8 czy powołania Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki oraz nadania statutu.Koncert uczniów ostrołęckiej szkoły muzycznej (zdjęcia, wideo)

Pięknego koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego mogli wysłuchać mieszkańcy Ostrołęki. W sali Galerii Ostrołęka usłyszeć można było dźwięki oboju oraz akordeonu, na których zagrali dyplomanci ostrołęckiej szkoły.


JBB

Zebranie wyborcze Rady Osiedla Bursztynowe

W świetlicy parafii pw. Zbawiciela Świata przy ul. Goworowskiej 49 odbędzie się zebranie wyborcze Rady Osiedla Bursztynowe. O przybycie na spotkanie proszeni są wszyscy mieszkańcy osiedla, którzy chcą mieć wpływ na kształtowanie swojego osiedla oraz naszego miasta.Zielony Rekord Polski w Olszewie-Borkach

Urząd Gminy w Olszewie-Borkach zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji, masowego sadzenia roślin pod nazwą "Zielony Rekord Polski". Gmina Olszewo-Borki po raz pierwszy przystąpiła do tej akcji. Przedsięwzięcie ma na celu zwiększanie ilości roślin na terenie całego kraju.Drumstore - najlepsze miejsce na zakup perkusji i nie tylko

Gdy przychodzi do zakupu sprzętu muzycznego, który zwykle jest sporym wydatkiem warto stawiać na specjalistyczne sklepy z wykwalifikowaną obsługą, która nie tylko posiada odpowiednią wiedzę, ale też chęci by pomóc w wyborze najlepszego sprzętu.Ranking pożyczek - gdzie warto złożyć wniosek?

Olbrzymia ilość ofert pożyczkowych na polskim rynku może przyprawić o ból głowy. Coraz większa konkurencja oraz różnice poszczególnych ofert sprawiają, że nawet osobom, które skorzystały już kiedyś z tego rodzaju produktu trudno połapać się w szczegółach poszczególnych propozycji.Puchar Polski: Korona w półfinale! (zdjęcia, wideo)

Korona Ostrołęka po emocjonującym meczu pokonała III-ligowy Świt Nowy Dwór Maz. i awansowała do półfinału Pucharu Polski na Mazowszu. W sobotę, zespół trenera Tomasza Staniórskiego czeka bardzo ważny wyjazdowy mecz w IV lidze z Drukarzem Warszawa.

  •  
  • 19:14, 24.04.2019 r.


Mistrz parkuje za dwóch

Wyjątkową fantazją popisał się kierowca lexusa na wyszkowskich numerach rejestracyjnych, który zajął dwa miejsca parkingowe przy ulicy Modrzejewskiej w Ostrołęce. Mieszkańcy, którzy wrócili do domu, nie mieli gdzie zatrzymać swojego auta.
Radni zdecydują o powołaniu Młodzieżowej Rady Miasta

Radni przeprowadzą głosowanie w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta w Ostrołęce. Uchwała w tej sprawie będzie przedstawiona wysokiej radzie już na najbliższej sesji rady miasta w czwartek 25 kwietnia. Młodzieżowej radzie nadany będzie też statut.


Siatkówka: Kto zagra w Memoriale Gołasia?

Już po raz czternasty młodzi siatkarze z całego kraju zagrają w Memoriale Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Turniej rozegrany zostanie w dniach 10-12 maja w dwóch ostrołęckich halach. Dwa zespoły wystawi UKS Olimp Ostrołęka, który jest głównym organizatorem zawodów.

  •  
  • 12:28, 24.04.2019 r.

Trener Andrzej Dudziec zgłoszony do odznaki

Czy trener ostrołęckich siatkarzy i były zawodnik Narwi, Andrzej Dudziec dołączy do grona osób wyróżnionych odznaką "Za zasługi dla miasta Ostrołęki"? O tym zadecydują radni podczas sesji zaplanowanej na czwartek, 25 maja. Wniosek zgłosił radny Mariusz Łuba.

  •  
  • 12:26, 24.04.2019 r.


Ostrołęcka elektrownia ze zwiększoną mocą

Po modernizacji turbiny w ostrołęckiej elektrowni, należącej do Grupy Energa, w kolejnym bloku energetycznym uzyskano wzrost mocy do poziomu 230 MWe. Zastosowane technologie zagwarantują też dotrzymanie restrykcyjnych wymogów środowiskowych.


Pracowita doba ostrołęckich strażaków

Miniona doba minęła strażakom pracowicie.
1. W miejscowości Golanka (gm. Kadzidło) o godz. 14.11 gaszono pożar lasu, spaliły się około trzy hektary lasu. Do działań zadysponowano 4 zastępy JRG Ostrołęka oraz 13 zastępów OSP z terenu powiatu ostrołęckiego.


Wracamy do tematu: testowanie miejskich rowerów w maju

Uroczyste uruchomienie miejskich stacji wypożyczalni rowerów wraz z możliwością przetestowania ich w terenie zaplanowano w maju. Odbędzie się też rajd rowerowy z Ostrołęki do Suska Starego - poinformował nas prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.


"Łubudu" Bowling & Good Time zaprasza na drugie urodziny

Kręgielnia "Łubudu" Bowling & Good Time zaprasza na swoje drugie urodziny. Dziękując klientom za wspólnie spędzony czas zaprasza do zabawy. W trakcie weekendu otrzymacie od "Łubudu" wiele atrakcji, bonusów i niespodzianek. Wśród propozycji każdy znajdzie coś dla siebie.


Siedemnasty dzień strajku nauczycieli w Ostrołęce

Protest nauczycieli trwa nadal i nic nie wskazuje na to, żeby szybko się zakończył. Wszystkie rozmowy między związkowcami a rządem nic nowego nie wniosły. W Ostrołęce do strajkujących przedszkoli przybyło dziś 256 dzieci, do szkół podstawowych 44 uczniów.


Zgubiono męski portfel (aktualizacja)

Jeden z naszych czytelników zgubił we wtorek 23 kwietnia czarny portfel. W środku były dokumenty. Do zguby mogło dojść w miejscowościach Tobolice, Goworowo, Suchcie. Znalazca proszony jest o kontakt pod numerem tel. 508-392-089.


Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

Prezydent miasta Ostrołęki Łukasz Kulik podał do publicznej wiadomości szczegółowy wykaz jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców miasta. Dowiecie się kto i kiedy, z jakiej formy porady, gdzie i w jaki sposób może skorzystać.


Zaginął cocker spaniel angielski

Pies wabi się Rufus, jest średniej wielkości (sięga mniej więcej do wysokości kolana), kudłaty, w kolorze czarnym, podpalanym. Zniknął w niedzielę 21 kwietnia około godziny 9.00 w okolicy ulicy Sosnowej w Łazach. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda.


Wiersze i piosenki Agnieszki Osieckiej w klubie "Przy Studziennej"

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają wszystkich miłośników literatury i piosenki literackiej na 52 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem spotkania będą wiersze i piosenki Agnieszki Osieckiej.


[ starsze wiadomości ]


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8