czwartek, 18 października 2018 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Aktualności

Wojna na gazetki (zdjęcia)

Wydany przez wójta Stanisława Godzinę "Raport o stanie gminy 2018" poruszył mieszkańców. Doczekał się jednak solidnej kontry. Przewodniczący Edward Gryczka w swoim "uzupełnieniu" celnie punktuje decyzje podjęte w mijającej kadencji i przedstawia sprawy w odmienny sposób.Kwiatowe Łąki

To ich boi się PiS. Ostrołęka dla Wszystkich (listy kandydatów)

Dwóch największych przeciwników polityki Janusza Kotowskiego postanowiło połączyć swoje siły. Łukasz Kulik i Maciej Kleczkowski kreują się na jedyną alternatywę dla "rządów katechetów" w mieście. Już cztery lata temu niewiele brakowało do zwycięstwa nad Kotowskim.Impuls


Orange

Nadeszła jesień, zrób porządek w swojej szafie

Jesień to czas porządków, oczyszczania przestrzeni i przygotowywania miejsca na nowe. Mimo, że kalendarzowa jesień zawitała do nas już jakiś czas temu, u Ciebie nadal nie czuć rewolucji? Wymiana ubrań na cieplejsze jest doskonałym momentem, żeby zrobić porządek w szafie.

Weekend promocji w sklepach "Prim Market" i "Wiejska Wędzarnia"

Sklepy "Prim Market" i "Wiejska Wędzarnia" zachęcają do skorzystania z weekendowej promocji. W ofercie produkty w supercenach: łopatka bez kości w cenie 8,49 zł/kg, polędwica sopocka po 13,99 zł/kg, sok jabłko 100% za 2,69 zł oraz piwo Królewskie jasne pełne tylko 1,99 zł/500ml.List otwarty do mieszkańców gminy Olszewo-Borki

Szanowni Państwo, dzień 21 października 2018 roku to dzień bardzo ważny dla wszystkich mieszkańców gminy Olszewo-Borki. Stajemy przed ważnym wyborem, wyborem nowego wójta, który ma za zadanie nie tylko działać w imieniu, ale przede wszystkim dla mieszkańców swojej gminy.Wybory 2018: listy kandydatów do rady gminy Czarnia

W gminie Czarnia zarejestrowano trzy komitety wyborcze, z których do rady gminy wystartują łącznie 33 osoby. Do pracy w lokalnym samorządzie zgłosili się nie tylko dotychczasowi radni i działacze, ale także zupełnie nowe osoby z 9 sołectw gminy.Wybory 2018: lista kandydatów do rady gminy Baranowo

W gminie Baranowo zarejestrowano trzy komitety wyborcze, z ramienia których wystartuje do rady łącznie 31 osób. Wyborcy na kratach do głosowania znajda nazwiska osób znanych już z pracy w samorządzie, ale także nowe osoby, które chcą włączyć się w kształtowanie gminy.


GEAL

W blasku fleszy wbijają łopaty

Nie tylko w Ostrołęce prawicowi politycy robią wszystko, aby przed wyborami zabłysnąć w oczach mieszkańców. Wczorajsze spotkanie związane z rzekomym rozpoczęciem prac budowy ostrołęckiej elektrowni miało podobny charakter do tego, które wydarzyło się na Mierzei Wiślanej.


NOVDOM

Wyniki budżetu obywatelskiego

Zakończyło się już liczenie głosów w procedurze budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Do etapu realizacji zakwalifikowano aż osiem zadań, na które oddano największą liczbę głosów. Do wydania będzie 1 milion 600 tysięcy złotych.

Niemi radni

Przyjrzeliśmy się aktywności radnych Ostrołęki na podstawie złożonych przez nich interpelacji w bieżącej kadencji. Interpelacja to często skuteczny środek do rozwiązywania spraw ważnych dla mieszkańców. Prezydent zobowiązany jest do pisemnej odpowiedzi w ciągu dwóch tygodni.


Agrometal

Pożar i wypadek drogowy

Podczas minionej doby doszło do dwóch interwencji strażackich.
1. W miejscowości Czarnowo (gm. Goworowo) o godz. 09.13 gaszono pożar komory silnika w samochodzie dostawczym. Zadysponowano jeden zastęp OSP Goworowo.


EUROTUR

Uszkodzone bmw przy Orzeszkowej. Policja poszukuje świadków

Policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji poszukują świadków uszkodzenia osobowego bmw. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 8 października bieżącego roku w godz. 14.10-18.30. Pojazd był zaparkowany w rejonie ulicy Orzeszkowej w Ostrołęce.


ZielawitJBB

O cyberbezpieczeństwie w ZSZ nr 4 (zdjęcia)

Dla młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce przygotowano spotkanie na temat cyberbezpieczeństwa. Rozmawiano o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi odpowiednio bronić.Ostrołęka pamięta o patronie miasta (zdjęcia)

Ostrołęczanie mszą święta i złożeniem kwiatów upamiętnili postać wielkiego papieża Polaka - św. Jana Pawła II, który, decyzją rady miasta, stał się w 2015 roku patronem Ostrołęki. 16 października to data związana z wybraniem kard. Karola Wojtyły na papieża.O znaczeniu empatii w pedagogice i zarządzaniu (zdjęcia)

W Ostrołęce odbyło się seminarium naukowe pt. "Empatia w pedagogice i zarządzaniu". Uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat znaczenia empatii i tego, w jaki sposób zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób może wpłynąć na efektywność naszej pracy.


CKZiU

Zobacz jak śpiewa kandydat na burmistrza Różana (wideo)

Podczas ostrołęckiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości na scenie zaprezentował się kandydat z ramienia PiS na burmistrza Różana - Janusz Chojnowski. Śpiewająca kampania wyborcza być może nakłoni miłośników muzyki do oddania na niego swojego głosu.Ostrołęczanie podali dłoń potrzebującym (zdjęcia, wideo)

Rokrocznie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Także samorząd Ostrołęki oraz mieszkańcy naszego miasta włączają się aktywnie w tę inicjatywę, organizując spotkanie przed sceną przy "Kupcu". Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne i kiermasz.


JBB

Straciła blisko pół tysiąca złotych w sieci

Prawie pół tysiąca złotych straciła mieszkanka powiatu ostrołęckiego, która na początku września postanowiła za pośrednictwem portalu aukcyjnego kupić telefon. Po przelaniu pieniędzy kontakt z osobą sprzedającą urwał się. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność.W czwartek sesja rady miasta

Ostatnia przed wyborami sesja rady miasta odbędzie się w czwartek 18 października. Oprócz stałych punktów, porządek obrad będzie obejmował rozpatrzenie projektów uchwał m.in. w sprawie nadania odznak za zasługi dla miasta czy zasad wnoszenia inicjatyw obywatelskich.Uszkodzili auta i odjechali

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukują świadków uszkodzeń dwóch samochodów - volkswagena passata oraz fiata sudo. Świadkowie proszeni są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie bądź z dyżurnym ostrołęckiej komendy.Adrian Duszak z brązem mistrzostw świata! (wideo)

Adrian Duszak świetnie zaprezentował się w Mistrzostwach Świata w Teqballu i powrócił z brązowym medalem z Reims. Zawodnik z Dylewa w zawodach przegrał zaledwie jeden pojedynek o wejście do finału, w pozostałych grach spisywał się rewelacyjnie.

  •  
  • 10:23, 17.10.2018 r.

Agrometal

Molchanov: To szansa dla młodych ludzi (wideo)

Białoruski mistrz Muay Thai Andrei Molchanov był gościem UKS Fight Academy Ostrołęka. W trakcie seminarium szkoleniowego w klubie prowadzonym przez trenera Arkadiusza Ludwiczaka znalazł także czas na rozmowę o wielu aspektach sztuk walki.

  •  
  • 10:22, 17.10.2018 r.


IX Łubudu Bowling Cup 2018. Chcesz dołączyć?

Kręglarze z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, a także z całego regionu będą mieli okazję do rywalizacji w kolejnych zawodach z cyklu Łubudu Bowling Cup 2018. Dziewiąta edycja zawodów z pewnością dostarczy dużo emocji. Chcesz dołączyć do zmagań?

  •  
  • 10:22, 17.10.2018 r.

KamilaMeble

Korona Ostrołęka zmierzy się z MKS Ciechanów

Piłkarze Korony Ostrołęka w środowe popołudnie rywalizować będą w półfinale Pucharu Polski w okręgu Ciechanów-Ostrołęka. Podopieczni trenerów Marcina Truszkowskiego i Pawła Samsela mają przed trudną konfrontację z wymagającym przeciwnikiem.

  •  
  • 10:21, 17.10.2018 r.


Kto z Ostrołęki i powiatu do sejmiku Mazowsza?

Jesienne wybory samorządowe to decyzja nie tylko odnośnie wyboru prezydentów miast, burmistrzów, wójtów i radnych, ale też wskazanie, kto zasiądzie w przyszłej kadencji sejmiku województwa mazowieckiego. Z naszego regionu mamy 14 kandydatów z dziewięciu komitetów wyborczych.


Wybory 2018: lista kandydatów do rady gminy Kadzidło

W gminie Kadzidło zarejestrowano aż siedem komitetów wyborczych, z których do rady gminy wystartuje łącznie 46 osób. Do pracy w lokalnym samorządzie zgłosili się nie tylko dotychczasowi radni i działacze, ale także zupełnie nowe osoby z 14 sołectw gminy.


Wybory 2018: lista kandydatów do rady miasta Myszyniec

W gminie Myszyniec start w wyborach samorządowych zadeklarowały łącznie 34 osoby z pięciu zarejestrowanych komitetów wyborczych. Mieszkańcy będą wybierać reprezentantów do rady spośród znanych samorządowców, ale też zupełnie nowych postaci.


Wybory 2018: lista kandydatów do rady gminy Łyse

W gminie Łyse start w wyborach samorządowych do rady gminy zapowiedziały łącznie 33 osoby z czterech zarejestrowanych komitetów wyborczych. Wolnych mandatów jest tylko 15. Powalczą o nie dotychczasowi radni, doświadczeni samorządowcy, ale też nowe osoby.


Wszystkich Świętych - dostarcz kwiaty na dowolny cmentarz w Polsce

Śmierć jest nieodłączną częścią życia każdego człowieka. Rodzimy się, żyjemy, umieramy - nic nie jest w stanie tego cyklu zatrzymać. Praktycznie każdy z nas w pewnym momencie swojego życia styka się z utratą bliskiej osoby - mamy, babci, brata, dziecka, przyjaciela...


Kadzidło: jubileusz Złotych Godów (zdjęcia)

Dwadzieścia jeden par z terenu gminy Kadzidło otrzymało medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle odbyła się uroczystość, podczas której pary wstępujące 50 lat temu w związek małżeński otrzymały gratulacje i życzenia.


Wieczór skupienia dla małżeństw i narzeczonych

Domowy Kościół, a także parafia Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Ostrołęce zapraszają na VIII Wieczór Skupienia dla małżeństw i narzeczonych. Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Maryja fundamentem małżeństwa". Będzie można uczestniczyć w konferencji i mszy świętej.


Małgorzata Laska z wizytą w Troszynie (zdjęcia)

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Troszynie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Urszulą Laską, autorką książek dla dzieci. Pisarka mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Debiutowała na rynku literackim w 2013 r. bajką pt. "Pan Dreptusiński".


Goście specjalni na ognisku w Rżańcu (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej SIGiE im. Karola Adamieckiego w Rżańcu (gm. Olszewo-Borki) zorganizowano ognisko, na którym pojawili się goście specjalni. To drużyna harcerska na czele z dowódcą Krzysztofem Krawczykiem z ZHP p. ODH "KRES" z Ostrołęki.


Radosna twórczość na wyborczych ulotkach

Ulotki, banery, gazetki czy przedwyborcze spoty reklamowe to przestrzeń, w której kandydaci ujawniają swoje, często skrywane dotychczas, umiejętności. Dzisiaj prezentujemy kilka oryginalnych materiałów przygotowanych przez kandydatów z Ostrołęki i okolic.


Znów śmieje się z nas cała Polska (zdjęcia, wideo)

Na kilka dni przed wyborami samorządowymi prawicowi politycy wpadli na pomysł, aby w Ostrołęce ponownie ogłosić sukces budowy elektrowni. Warto w końcu przypomnieć mieszkańcom o dobrej zmianie, by w niedzielę pamiętali, na kogo (nie)głosować.Podsumowanie działań policyjnych "Truck & Bus"

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przeprowadzili wczoraj działania o nazwie "Track & Bus". Funkcjonariusze kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących autokarami, busami i samochodami ciężarowymi.


Akcja "Bursztynowa dla zdrowia" na topie (wideo)

Blisko 1500 osób skorzystało już z bezpłatnych badań oraz konsultacji lekarskich w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Zapraszamy do obejrzenia filmu z ostatniej akcji "Bursztynowa dla zdrowia". Wydarzenie miało miejsce w niedzielę 7 października.


Wolontariusze z Niemiec i Algierii w Ostrołęce (zdjęcia)

I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema gości u siebie wolontariuszy z organizacji AIESEC. Katja Nöthke z Niemiec i Mustapha Benmeradi z Algierii, prowadzą z uczniami zajęcia w języku angielskim oraz niemieckim, prezentując cele i założenia instytucji.


Czy to na pewno jesienna infekcja?

Kaszel, "drapanie" w gardle, chrypka, wrażenie "obcego ciała" przy przełykaniu... - o tej porze roku wydawać się może, że to jesienna infekcja. Istotnie, często tak jest. Jednak, jeżeli te dolegliwości pojawiają się często i trwają dłużej niż trzy tygodnie, warto skonsultować się w poradni laryngologicznej.


Obywatelska postawa ostrołęczan

Dużą bezmyślnością wykazał się mieszkaniec powiatu makowskiego, który wybrał się w podróż audi. Mężczyzna był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dalszą jazdę udaremnili mu policjanci, po uprzedniej interwencji kilku ostrołęczan.


[ starsze wiadomości ]


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.08 zł

5.37 zł

5.12 zł

2.39 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić