poniedziałek, 23 lipca 2018 r., imieniny Bogny, Sławosza, Żelisława

Aktualności


JBB

Tragedia w wesołym miasteczku w Szczytnie. Nie żyje 9-latek

W wesołym miasteczku przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie doszło do tragicznego wypadku. Jak informują ogólnopolskie media, w wyniku awarii karuzeli 9-latek wypadł z przechylonej gondoli. Chłopiec zmarł w szpitalu. Ranny został też wujek dziecka.Nastolatka pod kołami volkswagena (zdjęcia)

Do poważnego potrącenia rowerzystki doszło w niedzielne popołudnie koło Myszyńca. Na lokalnej drodze w kierunku Olszyn 13-letnia dziewczynka wjechała pod koła osobowego volkswagena. Poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
PWSIP

AgroMetal

Ostrołęcka giełda samochodowa (zdjęcia)

Ostrołęcka giełda samochodowa to wciąż popularne miejsce nabywania używanych aut. Dzięki naszemu zestawieniu porównasz ceny różnorodnych marek pojazdów. Każde zdjęcia opisane jest podstawowymi danymi technicznymi, m.in. rodzajem silnika i rokiem produkcji.
KwiatoweŁąki

NOVDOM


Ogłoszenie sądowe

Sąd Rejonowy w Ostrołęce II Wydział Karny podaje do publicznej wiadomości, że wyrokiem z dnia 13 czerwca 2017 r. w sprawie II K 679/14 uznał oskarżonego Krzysztofa Majkowskiego za winnego tego, że w dniu 29 lipca 2014 roku w Ostrołęce za pomocą środków masowego komunikowania


WSAP2018

Kluby z regionu w kolejce po Majkowskiego

29-letni napastnik Kamil Majkowski w minionym sezonie występował w barwach Motoru Lublin w rozgrywkach III ligi. Na swoim koncie zapisał dwie bramki, wystąpił we wszystkich ligowych meczach, ale postanowił powrócić do Makowa Mazowieckiego.

 •  
 • 11:23, 23.07.2018 r.

Body Clinic

Żebrowska ze srebrem i nową życiówką (wideo)

Świetny występ na swoim koncie zapisała Magdalena Żebrowska w Mistrzostwach Polski Seniorów przeprowadzonych w Lublinie. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wywalczyła srebrny medal z wynikiem 6.33 m, ustanawiając nowy rekord życiowy.

 •  
 • 11:22, 23.07.2018 r.

ZSP Troszyn

Korona z planem rundy jesiennej w IV lidze

Żółto-niebiescy nowy sezon rozpoczną spotkanie z rezerwami Pogoni Siedlce. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Witosa w sobotę, 11 sierpnia i zakończy pięciotygodniowe przygotowania podopiecznych trenera Marcina Truszkowskiego do nowego sezonu.

 •  
 • 11:21, 23.07.2018 r.


Utrudnienia na przejeździe kolejowym Rzekuń-Ławy

Trwają prace modernizacyjne linii kolejowej numer 36 na odcinku Śniadowo-Łapy. W związku z tym przejazd kolejowy na trasie Rzekuń, ulica Ławska/Krucza - Ławy będzie chwilowo zamknięty dla ruchu kołowego. Po zakończeniu prac ruch będzie wznowiony.Festyn rodzinny w Łysych (zdjęcia)

Mieszkańcy gminy Łyse bawili się na festynie. Imprezę przygotowano na placu przy remizie strażackiej. Na uczestników czekało wiele atrakcji, występów artystycznych oraz ognisko. Wieczorem odbyła się zabawa pod gołym niebem, którą poprowadził zespół Power.


KamilaMeble

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Troszynie (zdjęcia)

Społeczność Centrum Kultury i Biblioteki w Troszynie zorganizowała dla dzieci i młodzieży miłe spędzenie czasu pod altankami. Zajęcia były bardzo urozmaicone. Na początek przygotowano warsztaty edukacyjne pod hasłem "Czytanie, zgadywanie i rysowanie".Zabawa podczas Niedzieli na Wsi w Czarni (zdjęcia)

Społeczność wsi Czarnia w gminie Kadzidło spotkali się na imprezie plenerowej pod nazwą Niedziela na wsi w Czarni. Na uczestników czekały przygotowane atrakcje, występy i muzyka. Była to dobra okazja do integracji i międzysąsiedzkich rozmów.Wieczór dionizyjski w ostrołęckiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na uroczyste podsumowanie XXVI Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego. Uczestnicy spotkania wysłuchają też koncertu piosenki literackiej w wykonaniu Piotra Grzyba."Zabawa Podmiejska" na miejskiej plaży (zdjęcia, wideo)

Pod gołym niebem na miejskiej plaży do późnej nocy bawili się w sobotę mieszkańcy Ostrołęki i regionu. Plenerowa impreza zatytułowana "Zabawa Podmiejska" odbyła się po raz pierwszy. Muzyczny klimat lat 50 przyciągnął ludzi w różnym wieku.Piknik wiejski w Dylewie (zdjęcia, wideo)

Na pikniku wiejskim w Kadzidle bawili się w sobotę mieszkańcy Dylewa i okolic. Na placu przed remizą strażacką przez całe popołudnie trwała wspólna, wiejska biesiada połączona z występami na scenie oraz konkursami i zabawami dla mieszkańców w różnym wieku.Wywiad Roksany Gąski i Rozenka w "Gali". Czy będzie ślub?

Roxi Gąska z gminy Baranowo i Jacek Rozenek udzielili obszernego wywiadu magazynowi "Gala" oraz wzięli udział w sesji zdjęciowej. Para początkowo zapierała się, że nie będą opowiadać mediom o swoim uczuciu. Jednak 25-latka chciała zdementować plotki, które krążyły na ich temat.
Kobo

tarcza


Narew mocniejsza od Orza (zdjęcia, wideo)

W swojej trzeciej grze kontrolnej piłkarze ostrołęckiej Narwi pewnie pokonali w wyjazdowym starciu Orza Goworowo 8:0. W sobotnim starciu trenerzy Rafał Kosek i Arkadiusz Pyskło mieli do sprawdzenia sporą grupę zawodników.

 •  
 • 09:48, 22.07.2018 r.


Nowi sędziowie w COOZPN

W nadchodzącym sezonie piłkarskim w okręgu Ciechanów-Ostrołęka nadchodzą zmiany w obsadzie sędziów w poszczególnych klasach rozgrywkowych. Kto swoim sędziowaniem zasłużył na awans, a kto na spadek? Sprawdź pełną listę.

 •  
 • 09:47, 22.07.2018 r.

JBB

Wakacyjny Kolarski Wyścig Australijski. Dołącz

Jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji kolarskich już po raz trzeci dołączyła do oferty "Wakacji z MZOSTiIT". Na stadionie przy ulicy Witosa ścigać się będą kolarze z regionu w kilku kategoriach. Chcesz dołączyć do zmagań?

 •  
 • 09:47, 22.07.2018 r.


Rajdy Konne ponownie zawitają do Szarłatu

Sportowo-Szkolny Klub Jeździecki Viritim w Szarłacie już po raz trzeci zaprasza na Mazowieckie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych. Tym razem zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w pięciu kategoriach (LL, L, P, N, 1*).

 •  
 • 09:46, 22.07.2018 r.


Tygodnik "Polityka" o darmowej komunikacji miejskiej

W całym kraju przybywa miejscowości, w których wprowadza się darmową komunikację miejską. W niektórych jest to opłacalne, gdyż wielu mieszkańców i tak jeździło na gapę, a kontrole, windykacja, produkcja biletów kosztowały niewiele mniej, niż sfinansowanie bezpłatnych kursów.
CKZiU

Pożar w Ludwinowie

Jedną interwencję odnotowali w ciągu ostatniej doby strażacy z Ostrołęki i regionu. Na terenie naszego powiatu, w Ludwinowie (gm. Goworowo) w sobotę około godz. 17.00 zgłoszono pożar budynku gospodarczo-mieszkalnego. Z ogniem walczyło pięć zastępów strażaków.


EUROTUR

Nowy nabytek kurpiowskiego muzeum

Do zbiorów Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zakupiona została kolejna praca do kolekcji malarzy emigracyjnych - żołnierzy powstania listopadowego. Jest nią akwarela Teofila Kwiatkowskiego, która przedstawia kobietę (Izabela z Czartoryskich Działyńska?) z trojgiem dzieci.


Trwa nabór do konkursu fotografii kulinarnej

Ruszyła pierwsza edycja Mazowieckiego Konkursu Fotografii Kulinarnej. Organizator przedłużył możliwość składania prac do 31 lipca br. Jeśli lubisz fotografować piękne i smakowite dania, koniecznie zgłoś swoje zdjęcia. Do wygrania atrakcyjne nagrody.


"Włącz swoją szansę" - uaktywnij się zawodowo

Na terenie województwa mazowieckiego ruszyła rekrutacja do projektu "Włącz swoją szansę", który ma na celu aktywizację społeczno-zawodową osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Plac przy świetlicy w Golance będzie zagospodarowany

Trwają prace przy świetlicy wiejskiej w Golance. Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Urzędu Gminy w Kadzidle brukują wjazd oraz miejsca parkingowe o powierzchni blisko 220 metrów kwadratowych. Z pewnością jest to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców wsi.


Piękna tęcza po czwartkowej ulewie

Wczesnym wieczorem, w czwartek 19 lipca, mieszkańcy mogli podziwiać na niebie spektakularną tęczę, która pojawiła się po krótkiej, ale intensywnej ulewie. Miło było popatrzeć na podwojony, wielobarwny łuk, który rozświetlił część ciemnego nieboskłonu.


Sąd zaostrzył wyrok córce "polskiego Fritzla"

Sąd Apelacyjny w Białymstoku na skutek apelacji prokuratora zaostrzył karę Alicji B., która zakopała zwłoki syna w ogródku. Wymierzył jej 1 rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Wcześniej ostrołęcki sąd okręgowy skazał 31-latkę na 6 miesięcy więzienia.Porażka Korony z ŁKS Łomża (zdjęcia, wideo)

Wartościową grę kontrolną mają za sobą piłkarze ostrołęckiej Korony. W piątkowym starciu przy ul. Partyzantów podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego sparowali z ŁKS Łomża. Nieznacznie lepsi okazali się goście, którzy wygrali 1:0.

 •  
 • 10:16, 21.07.2018 r.

KS CK Troszyn lepszy od Ostrovii (zdjęcia, wideo)

Podopieczni trenera Łukasza Bałazego mają za sobą kolejne spotkanie sparingowe przygotowujące do rundy jesiennej ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Tym razem KS CK Troszyn pewnie pokonał KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 4:1.

 •  
 • 10:16, 21.07.2018 r.

Przygotowania Łomacza do mistrzostw świata

Siatkarze reprezentacji Polski w Zakopanem przygotowywać się będą do mistrzostw świata. W kadrze biało-czerwonych nie ma niespodzianek, a na rozegraniu trener Vital Heynen będzie miał do dyspozycji Fabiana Drzyzgę i ostrołęczanina Grzegorza Łomacza.

 •  
 • 10:15, 21.07.2018 r.


Wypadki, powalone drzewa i zalana piwnica

Pięciokrotnie interweniowali w ciągu ostatniej doby strażacy z Ostrołęki i powiatu. W regionie doszło do dwóch zdarzeń drogowych, wypompowywano także wodę z zalanej piwnicy oraz dwukrotnie usuwano powalone na drogę drzewa.


[ starsze wiadomości ]


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.75 zł

4.92 zł

4.64 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić