piątek, 18 stycznia 2019 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Aktualności

Jak będą wyglądały tegoroczne miejskie wydarzenia kulturalne?

Prezydent Łukasz Kulik odpowiedział na interpelację radnego Mariusza Łubę dotyczącą zaplanowania spotkania z przedstawicielami środowisk kulturalnych oraz pracownikami wydziału promocji ostrołęckiego ratusza w sprawie organizacji wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.Wieczór autorski Jerzyny Bryły

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na wieczór autorski Jerzyny Beaty Bryły. Podczas spotkania autorka zaprezentuje tomik wierszy zatytułowany "Chwile uważne" oraz wystawę obrazów pod nazwą "Między marzeniami barw".


JBB


Znasz jakiegoś dzbana? Powinieneś, bo to prestiżowe

To już trzecia edycja plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku prowadzonego przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Niekwestionowanym zwycięzcą był właśnie dzban. Dowiedz się, kiedy młodzież używa tego epitetu, co on oznacza i jakie inne słowa królowały w minionych latach.


EUROTUR

Strzeżysz trenuje, Słowik szuka klubu (zdjęcia)

Piątkowa gra wewnętrzna zakończyła pierwszy tydzień przygotowań Korony Ostrołęka do rundy wiosennej w IV lidze. W zajęciach uczestniczyło 23 zawodników, w tym jeden piłkarz testowany. Do treningów wrócił już m.in. kapitan zespołu Piotr Strzeżysz.

  •  
  • 09:30, 12.01.2019 r.

JBB

Prezydent karmi internetowych trolli (wideo)

Prezydent Łukasz Kulik postanowił dyskutować z internetowymi trollami, którzy interesują się cudzymi portfelami. W obronę wziął swojego zastępcę Macieja Kleczkowskiego, który w krótkim czasie stracił wszystkie oszczędności. Prezydent Kulik przed kamerą tłumaczył dlaczego.
Od 1 lutego wraca stary rozkład jazdy MZK!

Prezydent odpowiedział na interpelacje radnego Pawła Niewiadomskiego, złożoną w imieniu mieszkańców w sprawie fatalnego funkcjonowania komunikacji miejskiej. Mieszkańcy skarżą się, że aktualny rozkład jazdy MZK nie jest dostosowany do godzin pracy i zajęć szkolnych.


Essentia


Wyprzedzanie na pasach i podwójnej ciągłej (wideo)

Kierowca terenowego auta, jadąc ulicą Korczaka w Ostrołęce, złamał przynajmniej dwa przepisy ruchu drogowego. Wyprzedzał inne auto na przejściu dla pieszych i podwójnej linii ciągłej. Jego wyczyn zarejestrowała kamera samochodowa.WOŚP Ostrołęka: wylicytuj spacer z wiceprezydentem

Wśród aukcji charytatywnych na rzecz 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiła się możliwość wylicytowania spaceru z wiceprezydentem Ostrołęki Maciejem Kleczkowskim oraz jego partnerką Eweliną. Godzinny spacer z transmisją na żywo czeka na chętnych.Noworoczne spotkanie w gronie ludowców (zdjęcia, wideo)

W piątkowy wieczór w sali bankietowej "Augustyniak" w Ostrołęce odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego. "Ludową rodzinę" zaprosił, jak co roku, europoseł Jarosław Kalinowski.


KamilaMeble

Skrzynka pytań: gdzie w Ostrołęce mogę oddać dobre jedzenie?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Chciałabym wiedzieć, gdzie na terenie miasta można oddać pełnowartościowe jedzenie. Oczywiście dotyczy to żywności z dobrym terminem ważności, której mamy nadmiar. Szkoda wyrzucać, gdy mogłaby przydać się potrzebującym.

Poszukiwana listem gończym

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce poszukuje listem gończym mieszkankę powiatu ostrołęckiego - Aleksandrę Gers. Ostatni adres zamieszkania kobiety to Durlasy 68 (gm. Lelis). Jest ona podejrzana o czyny z art. 286 § 1 kodeksu karnego (przestępstwa przeciwko mieniu).Małgorzata Szurnicka z sukcesami w triathlonie

Małgorzata Szurnicka z wielką pasją trenowała kolarstwo, ale największe osiągnięcia zaczęła osiągać w triathlonie. W sezonie 2018 zawodniczka Szura Team świetnie prezentowała się w kolejnych zawodach i stawała na podium kolejnych imprez.

  •  
  • 07:26, 12.01.2019 r.


Damian Świerdzewski z pasmem dobrych wyników

Damian Świerdzewski to utalentowany zawodnik z Dzbenina, który od kilku sezonów stale udowadnia, że warto w niego inwestować. Reprezentant gminy Rzekuń notuje wartościowe wyniki, świetnie zaprezentował się na trasie Półmaratonu Kurpiowskiego.

  •  
  • 07:25, 12.01.2019 r.

Kwiatowe Łąki

Muzeum Żołnierzy Wyklętych podsumowało ubiegły rok (zdjęcia)

Koniec grudnia to czas podsumowań, bilansów i snucia planów na kolejny rok. Chociaż Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce nadal jest w organizacji, to w 2018 r. wydarzyło się w placówce całkiem sporo. Pracownicy przygotowali podsumowanie najważniejszych wydarzeń.
NOVDOM

Wszystkie ministerstwa działają w ramach portalu gov.pl

Od 2019 roku strony internetowe 19 ministerstw funkcjonują w ramach portalu administracji rządowej - gov.pl. W jednym miejscu znalazły się informatory, poradniki oraz wygodna wyszukiwarka usług dla obywateli, przedsiębiorców i urzędników.


CKZiU

Karta EKUZ niezbędna w okresie zimowych wyjazdów

Wyjeżdżamy! - to decyzja, którą wielu z nas podejmuje przed feriami zimowymi. Pamiętaj, że przed wyjazdem za granicę warto wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jeszcze zdążysz to zrobić. Wystarczy złożyć wniosek przez internet.Marszałek Adam Struzik wiceprezesem Związku Województw RP

Podczas zgromadzenia ogólnego Związku Województw Rzeczpospolitej Polskiej wybrany został zarząd związku. Prezesem został Olgierd Geblewicz - marszałek województwa zachodniopomorskiego, a jednym z wiceprezesów - marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.15 zł

2.37 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8