czwartek, 21 lutego 2019 r., imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Aktualności

Pierwsze trzy transfery do Narwi Ostrołęka

Narew Ostrołęka zamierza w rundzie wiosennej wywalczyć awans do ligi okręgowej. Mają w tym pomóc nowi zawodnicy, którzy wzmocnią kadrę niebiesko-czerwonych. Kogo zobaczymy w zespole prowadzonym przez trenera Dariusza Narolewskiego?

  •  
  • 15:28, 14.02.2019 r.

KOBO

Sprawdź przerwy w dostawie prądu

Rejon Energetyczny w Ostrołęce udostępnił kolejną listę miejsc, gdzie w najbliższym czasie wyłączony będzie prąd. Przerw w dostawie energii elektrycznej mogą się spodziewać mieszkańcy m.in. gmin Myszyniec, Lelis, Troszyn, Kadzidło, Baranowo czy Czerwin.Zderzenie aut na ostrołęckim skrzyżowaniu (zdjęcia)

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa "Nila" i Kopernika w Ostrołęce. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze ostrołęckiej komendy policji. Nikomu nic poważnego się nie stało.Czy miasto wystąpi do Skarbu Państwa z roszczeniami?

Kierując się przykładem sytuacji, jaka zaistniała w miejskiej gminie Kraków, gdzie miasto wystąpiło do Skarbu Państwa w celu zwrotu różnic pomiędzy poniesionymi wydatkami a otrzymanymi dotacjami, radny Mariusz Popielarz złożył interpelację do prezydenta Łukasza Kulika.


Świat Okien

Akcja "Książka dla szpitala" zakończona sukcesem (zdjęcia)

Zakończyła się akcja "Książka dla szpitala" prowadzona przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce. Zbiórka książek trwała od października do końca grudnia 2018 roku, a jej finał to wiele ciekawych lektur, które trafią w ręce pacjentów ostrołęckiego szpitala.Jak wyglądała praca MKRPA w ciągu ostatnich czterech lat?

Jak wyglądała praca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ciągu ostatnich czterech lat? Takie pytanie w formie interpelacji do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika skierował radny Mariusz Łuba. Samorządowiec poprosił również o dokumentację pracy.


Essentia

Będzie Młodzieżowa Rada Miasta w Ostrołęce

Najprawdopodobniej uda się w tej kadencji samorządu stworzyć Młodzieżową Radę Miasta w Ostrołęce. O powołanie takiej struktury wnioskowano już wcześniej, a niedawno, bo w styczniu tego roku, jeden z mieszkańców wystąpił z petycją o jej utworzenie.


JBB

Promocja dla swoich

Wyjątkową promocję zafundował swoim politycznym poplecznikom były prezydent Janusz Kotowski. Towarzystwu Przyjaciół Ostrołęki wynajął lokal należący do miasta za wyjątkowo niską cenę. Za pomieszczenie przy pl. Bema TPO płaci mniej niż 2 złote (!) za każdy metr kwadratowy.Czy walentynki odchodzą do lamusa?

Zachodnie święto, które dotarło do Polski pod koniec XX wieku, bardzo szybko zawładnęło sercami rodaków. Równie szybko poczuliśmy przesyt komercyjnymi walentynkami. Dla jednych jest doskonałą okazją do okazania uczuć, dla innych przyprawiającym o mdłości świętem.

Stypendia sportowe od prezydenta miasta (zdjęcia)

Reprezentanci sześciu klubów otrzymali stypendia sportowe od Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Najwięcej, bo aż ośmiu stypendystów ma Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin, który 2018 roku zanotował pasmo sukcesów, zdobywając m.in. drużynowo Puchar Polski.

  •  
  • 10:58, 14.02.2019 r.

Spektakl

Dachowanie, pożar i alarm fałszywy

Podczas minionej doby strażaków z naszego terenu wzywano trzykrotnie.
1. W miejscowości Szafranki (gm. Łyse) o godz. 09.43 usuwano skutki dachowania samochodu osobowego. Zadysponowano zastęp JRG PSP Ostrołęka oraz zastęp OSP Kadzidło.

Pożar stodoły i budynku inwentarskiego w Trzaskach (zdjęcia)

Do poważnego pożaru drewnianej stodoły i budynku inwentarskiego doszło wczoraj w miejscowości Trzaski (gm. Troszyn). Akcja gaśnicza trwała około dziesięciu godzin. Do działań zadysponowano aż dziewięć jednostek strażackich. Straty oszacowano na ponad 100 tys. zł.Fałszywy policjant chciał oszukać ostrołęczankę

Ostrołęccy mundurowi otrzymali sygnał o próbie oszustwa metodą na policjanta. Na szczęście osoba, do której zadzwonił sprawca, nie pozwoliła się oszukać. W trosce o bezpieczeństwo seniorów mundurowi po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrzeganie rodziny.


NOVDOM

EkoWalentynki w Łysych

Młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej EkoWalentynki, której celem jest popularyzacja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.


KamilaMeble

Zgubiono białego laptopa

W środę 13 lutego br. w Ostrołęce zgubiono białego laptopa marki Asus. Przenośny komputer zgubiono wraz z zasilaczem oraz czerwoną teczką. Jak informuje osoba poszkodowana, teczkę odnaleziono na skrzyżowaniu ulic Staszica i Bogusławskiego. Laptop się nie odnalazł.Bal karnawałowy w Troszynie (zdjęcia)

Społeczność Centrum Kultury i Biblioteki w Troszynie przygotowała dla dzieci z gminy ciekawe atrakcje w drugim tygodniu ferii zimowych. Tym razem na młodych uczestników czekał bal postaci bajkowych. Były też serduszkowe życzenia walentynkowe.


Kwiatowe ÂŁÂąki


Dotacje na sport: Władze klubów komentują

We wtorek poznaliśmy rozstrzygnięcia komisji konkursowej, która podzieliła miejski budżet sportowy na 2019 rok. Przedstawiamy opinie na temat podziału przedstawicieli czterech ostrołęckich klubów sportowych: OTS Korona, OTPS Nike, UKS Fight Academy i WOPR-OS.

  •  
  • 09:10, 14.02.2019 r.

EUROTUR

Powołania i półfinały młodziczek Nike

W najbliższy weekend siatkarki OTPS Nike Ostrołęka zagrają w Warszawie w turnieju półfinałowym Mistrzostw Mazowsza Młodziczek. Do klubu w tym tygodniu trafiły powołania do kadry Mazowsza dla dwóch zawodniczek z zespołu Dariusza Werpachowskiego.

  •  
  • 09:09, 14.02.2019 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.10 zł

2.27 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8