poniedziałek, 16 września 2019 r., imieniny Edyty, Kornela, Kamili

Aktualności

Bieg Kolejarza dla Dąbrowskiego (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski zwyciężył w piątej edycji Biegu Kolejarza na dystansie 3 km. Drugi na linii mety zameldował się ubiegłoroczny triumfator - Karol Rogoziński z Dzbenina. Wśród kobiet najlepsza okazała się Weronika Lenkiewicz z Ostrołęki.

  • Wyświetleń: 1932
  • 09:42, 11.09.2019 r.

Terapia

Korona odpada z Pucharu Polski

Piłkarze ostrołęckiej Korony nie powtórzą ubiegłorocznego sukcesu w rozgrywkach Pucharu Polski. Podopieczni trenera Tomasza Staniórskiego odpadli w IV rundzie z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Zwycięską bramkę w drugiej odsłonie meczu zdobył Dawid Wilczewski.

  • Wyświetleń: 2428
  • 09:42, 11.09.2019 r.

Essentia

Olszewo-Borki: odebrali medale za 50 wspólnych lat (zdjęcia)

W Urzędzie Gminy w Olszewie-Borkach przygotowano spotkanie dla  jubilatów obchodzących w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego. Świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej w intencji par, w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olszewie-Borkach.


MEBPOL

Prezentacja książki "Chłopiec" (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki i Książki przygotowali kolejną porcję literackich doznań dla ostrołęczan w ramach spotkań w klubie "Przy Studziennej". Tym razem w progach biblioteki gościł Zbigniew Zyśk prezentując książkę pt. "Chłopiec".Dzieci uczyły się pierwszej pomocy (zdjęcia)

Grupa Ratownicza Nadzieja z Ostrołęki w ramach zadania publicznego pt. "Bezpieczna Ostrołęka" zorganizowała otwarty kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla najmłodszych mieszkańców miasta. Dzieci uczyły się w jaki sposób należy pomagać osobom w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.


CKZiU

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS. Ruszyły zapisy

"Zatrudniam legalnie, pracuję legalnie" - to hasło tegorocznego Tygodnia Przedsiębiorcy organizowanego przez ZUS dla prowadzących firmy i pracowników działów kadrowo-księgowych. Będzie to cykl seminariów, porad oraz konsultacji w sprawach, które ściśle dotykają kwestii prowadzenia firmy. Ruszyły już zapisy.Nasza delegacja na dożynkach Mazowsza (zdjęcia)

Dożynki Mazowsza odbywały się w tym roku w Ciechanowie. Na wojewódzkim święcie plonów nie mogło zabraknąć reprezentantów powiatu ostrołęckiego. Wśród delegatów znaleźli się m.in. starosta Stanisław Kubeł oraz Monika i Grzegorz Czeleniowie z Łęgu Starościńskiego, którzy pełnili role starostów.


pegas oil

Popularny syrop dla dzieci wycofany

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu partii popularnego syropu Ibufen dla dzieci forte o smaku truskawkowym - (Ibuprofenum), 200 mg/5 ml. Decyzja wydana przez GIF 10 września tego roku obowiązuje na terenie całego kraju i obejmuje jedną z partii leku.


WSAP

Nowe wiaty przystankowe w Rzekuniu

Przy ulicy Ostrowskiej w Rzekuniu pojawiły się nowe wiaty przystankowe. Teraz, w oczekiwaniu na autobus mieszkańcy będą mogli schronić się pod dachem przed wiatrem czy opadami. Bedzie też można odpocząć na ławeczce. Potrzebę takiej inwestycji zgłaszali mieszkańcy.
Łomşa

Zmarł ostrołęczanin, który walczył z Japończykami

W poniedziałek Ostrołęka straciła wspaniałego mieszkańca. W wieku 96 lat do wieczności odszedł Edmund Babiński, weteran II wojny światowej, siłą wcielony do Armii Czerwonej i wysłany na Daleki Wschód, gdzie walczył m.in. z Japończykami. W środę wyruszy w swoją ostatnią drogę.


NOVDOM

Uwaga! Przerwy w dostawie prądu

Rejon Energetyczny w Ostrołęce udostępnił kolejną listę miejsc, gdzie w najbliższym czasie zostanie wyłączony prąd. Przerw w dostawie energii elektrycznej mogą spodziewać się mieszkańcy gmin: Łyse, Goworowo, Baranowo, Myszyniec oraz powiatu makowskiego i przasnyskiego.Kupił pustaki przez internet. Stracił 4000 złotych

O pechu może mówić 27-letni mieszkaniec naszego powiatu, który dokonał zakupu pustaków na jednym z portali aukcyjnych, po czym nie otrzymał zamówionego towaru tracąc blisko cztery tysiące złotych. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność podczas dokonywania internetowych zakupów.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Zapisy na ostrołęcki bedeker przedłużone

Na prośbę zainteresowanych osób, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przedłużyło termin zapisów na grę miejską pt. "Ostrołęcki bedeker czyli wrota czasu", która rozpocznie się już w sobotę 14 września br. Uczestnicy gry przeniosą się tego dnia na ulice przedwojennej Ostrołęki.Zderzenie trzech aut na ostrołęckim skrzyżowaniu (zdjęcia)

Jedna osoba została zabrana do szpitala w wyniku zderzenia się trzech samochodów osobowych w Ostrołęce. Do wypadku doszło wczoraj późnym popołudniem na skrzyżowaniu ulic Inwalidów Wojennych i Prądzyńskiego. Na miejscu interweniowały też służby mundurowe.


PWSIP

Zadania drogowe z Ostrołęki na liście rezerwowej

Wojewoda mazowiecki przedstawił kolejną listę zadań drogowych rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wnioski mogły składać samorządy miast, powiatów i gmin. Ostrołęka złożyła trzy wnioski na inwestycje drogowe, które trafiły na listę rezerwową.Trwa udrażnianie szlaku żeglownego na Narwi

Wody Polskie pracują przy pogłębianiu Narwi i oczyszczaniu jej dna na namułu i dużych kamieni, które stwarzają zagrożenie dla jednostek pływających. W ostatnich dniach w okolicach mostu im. Antoniego Malińskiego pojawił się ciężki sprzęt z koparką, którym udrożniono odcinek szlaku żeglownego.Suche drzewo powodem drogowego zdarzenia

Do groźnej sytuacji doszło dzisiejszego poranka na trasie Gnaty-Ostrołęka. 31-letnia ostrołęczanka jechała volkswagenem w kierunku naszego miasta. W pewnym momencie na drogę przewróciło się suche drzewo o średnicy około 25 centymetrów. Kobieta najechała na nie pojazdem.


Eldor

Co dalej ze strażą miejską? Komendant rezygnuje

Komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce Piotr Liżewski zrezygnował z pełnienia funkcji. Wypowiedzenie umowy o pracę złożył w poniedziałek 9 września. Stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Ostrołęce będzie sprawował do końca 2019 r. Liżewski na razie nie ujawnił powodu swojej rezygnacji.Kolejni poszukiwani w rękach ostrołęckich dzielnicowych

Ostrołęccy dzielnicowi kontynuują działania dotyczące zatrzymywania osób poszukiwanych, głównie do odbycia kary pozbawienia wolności. W ciągu ostatniej doby zatrzymali trzy osoby ukrywające się przed organami ścigania. Rekordzista miał do odbycia karę półtora roku więzienia.Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Zofia Dobrowolska, lat 57, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w piątek 13 września w kaplicy domu pogrzebowego przy ul. Kujawskiej w Ostrołęce o godz. 13.00.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.96 zł

5.25 zł

4.97 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Sklep Pierogownia Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8