piątek, 19 kwietnia 2019 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Aktualności

Wypełnij ankietę o regionie kurpiowskim

Czytelniczka Ilona prosi o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety na temat regionu kurpiowskiego. Zebrane dane zostaną wykorzystane w powstającej pracy magisterskiej na temat oceny atrakcyjności Ostrołęki i okolic pod względem turystycznym.


JBB

Cmentarz wojenny w Żeraniu Dużym stał się zabytkiem

Cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej znajdujący się w miejscowości Żerań Duży (gm. Olszewo-Borki) został włączony do wojewódzkiej ewidencji zabytków nieruchomych. Procedura została przeprowadzona we współpracy z Ośrodkiem Badań Europy Środkowo-Wschodniej.
Kwiatowe ÂŁÂąki


Bociania telewizja z Olszewa-Borek znów nadaje (wideo)

Bocianie gniazdo w gospodarstwie państwa Nakielskich z Olszewa-Borek znów zostało zasiedlone. Pod koniec marca w gnieździe pojawił się pierwszy ptak, który przygotowuje miejsce do lęgu. Podobnie jak w roku ubiegłym, życie boćków będzie śledziło przez całą dobę oko kamery.Zmiana rozkładu jazdy autobusów MZK. Ile kosztowała?

Koszty zmiany rozkładu jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce zainteresowały radnego miasta Mariusza Popielarza. Samorządowiec napisał w tej sprawie interpelację, którą skierował do prezydenta Ostrołęki, Łukasza Kulika.Wieczorek autorski Hanny Sobiech w Rzekuniu (zdjęcia)

Podczas spotkania Klubu Seniora w Rzekuniu poetka Hanna Sobiech zaprezentowała swoją twórczość. Wydarzenie odbyło się w ramach Rzekuńskich Wieczorków Senioralnych i wzięli w nim udział mieszkańcy gminy. Obecny był też wójt Bartosz Podolak, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.Miejskie spółki pod lupą członka rady miasta

Radnego Jacka Łubę zainteresowała sprawa miejskich spółek, a dokładniej wybór członków zarządu oraz powołanie pełnomocników. W celu wyjaśnienia tej kwestii złożył interpelację do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Samorządowiec pyta o szczegóły powołania zarządów.Trzy lata programu 500 Plus w Ostrołęce

Rządowy program "Rodzina 500 Plus" kończy trzy lata. W okresie trwania programu wsparcie otrzymało ponad pół miliona dzieci, a przyznane świadczenia zasiliły budżety prawie czterystu tysięcy rodzin uczestniczących w programie. Na Mazowszu wypłacono największą liczbę świadczeń w Polsce.


Agrometal

Piknik historyczny na Fortach Bema. Trwają zgłoszenia

Stowarzyszenie "My Słowianie", Drużyna Wojów Mazovia i Ostrołęckie Muzeum Kultury Kurpiowskiej zapraszają na Piknik Historyczny w Ostrołęce. Wydarzenie to gratka dla fanów historii, słowiańszczyzny oraz dawnych kultur, rzemiosła, rękodzieła i rekonstrukcji.


KamilaMeble

Chrońmy nasze życie, nośmy elementy odblaskowe

Zgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski należy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jednak dbając o swoje bezpieczeństwo, naszych dzieci i bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym.Nastolatki w sieci - najnowszy raport NASK

Online non-stop - tak wygląda życie zdecydowanej większości polskich nastolatków. Niemal każdy nastolatek w Polsce codziennie jest online. Jak i po co korzystają z sieci? Odpowiedzi na te pytania przynosi raport z najnowszego badania Państwowego Instytutu Badawczego NASK.Mazowsze wspiera strażaków. Trwa nabór wniosków

Praca strażaków wymaga nieustającego wsparcia, dlatego potrzebny jest nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też solidna baza. Dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego możliwy będzie zakup nowych wozów strażackich i ubrań ochronnych oraz remonty strażnic. Trwa nabór wniosków.Daj sobie odpocząć - postaw na online

Cyfryzacja i zdrowie? To się nie dodaje - tak stwierdzi wielu. Udowadniamy, że jest inaczej. Dajemy receptę jak to połączyć, by zadziałało. Warto zadbać o zdrowie, także online. Jak? Już tłumaczymy.


MEBPOL

Tani hosting - czy dobrze się sprawdzi?

Wiele osób, widząc coraz wyższe ceny serwerów, zastanawia się nad przejściem na tańszy hosting. Często jednak wstrzymują się oni z decyzją w związku z brakiem czasu lub obawami, czy nie wpłynie to na działanie strony lub czy migracja nie będzie uciążliwa.A-klasa: Kolejne zwycięstwo Narwi

Zgodnie z planem, piłkarze Narwi Ostrołęka pokonali w wyjazdowym meczu Błękitnych Raciąż. To już czwarte kolejne zwycięstwo podopiecznych trenera Dariusza Narolewskiego w rundzie wiosennej A-klasy. W sobotę Narew zagra z Pełtą Karniewo o przedłużenie serii zwycięstw.

  •  
  • 16:55, 13.04.2019 r.

CKZiU

Śmierć w Antoniu

Ostrołęccy policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności śmierci 72-letniego mieszkańca gminy Olszewo-Borki, którego ciało odnaleziono w nocy z piątku na sobotę w jednym z domów na terenie wsi Antonie. Na razie nie wiadomo czy zmarł z przyczyn naturalnych.Złota rączka Antośkiewicz stracił pracę (aktualizacja)

Piotr Antośkiewicz nie jest już dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta Ostrołęki. Wyrzucony w przeszłości z PSL za bezkrytyczne popieranie polityki byłego prezydenta Janusza Kotowskiego, musi poszukać sobie teraz nowej pracy.


JBB

IV liga: Korona remisuje z Hutnikiem

Z jednym punktem wrócili z Warszawy piłkarze Korony Ostrołęka. Zespół Tomasza Staniórskiego prowadził już z Hutnikiem 2:0 po golach Dominika Dzwonkowskiego, ale na Bielanach ostatecznie nie zwyciężył. Za tydzień mecz z liderem na stadionie przy ul. Witosa.

  •  
  • 13:45, 13.04.2019 r.Świat Okien

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

bezchmurnie

20°C, 1032 hPa

bezchmurnie

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

27
Jakość powietrza:
Dobra

Pył PM2.5: 16 µg/m³

Pył PM10: 25 µg/m³

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8