piątek, 25 maja 2018 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Aktualności

Przebudowa drogi Malinowo Stare-Damiany z dotacją

Powiaty i gminy z terenu województwa mazowieckiego podpisały z wojewodą Mazowsza umowy na kwotę 15,3 mln zł w ramach rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Pieniądze otrzyma m.in. gmina Czerwin.


EUROTUR

Film o postaci Zygmunta Lubicza Zaleskiego (wideo)

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na projekcję filmu pt. "Z dala od orkiestry" w reżyserii Rafael Lewandowski. Film jest wielowątkową opowieścią o niezwykłej historii Zygmunta Lubicz Zaleskiego - filozofa, literata i poety, który spędził większość swojego życia we Francji.Lelis: pocztówka z historii - szukamy starych fotografii

Centrum kultury w Lelisie zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie, którego celem będzie zgromadzenie starych, pamiątkowych fotografii przedstawiających gminę Lelis, jej mieszkańców oraz miejsca i budynki z dawnych lat. Prace należy dostarczyć do 30 maja br.


AutoNet

KamilaMeble

Powiatowy Dzień Rodziny w Kadzidle (harmonogram)

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu na dzień rodziny, który w tym roku odbędzie się w Kadzidle, na placu za plebanią. Przewidziano wiele atrakcji, niespodzianek dla uczestników oraz zabaw dla całych rodzin.Nowości wydawnicze w Bibliotece Pedagogicznej

Ładna pogoda sprzyja czytaniu w podróży, w cieniu drzew, na pikniku, gdy pada, można skryć się w domu, wtulić się w ulubiony fotel i czytać, a z każdą stroną przenosić się w inną rzeczywistość. Gdy wyczytałeś już wszystko ze swojej biblioteczki, odwiedź Bibliotekę Pedagogiczną.


CKZiU

Zaginął Mieczysław Smoliński (aktualizacja)

Rodzina i policjanci poszukują 77-letniego Mieczysława Smolińskiego, który zaginął w sobotnie popołudnie na terenie Ostrołęki. Mężczyzna potrzebuje stałej opieki, a jego szybkie odnalezienie jest bardzo ważne. Zaginiony po raz ostatni widziany był na ul. Bohaterów Warszawy.


AgroMetal

Ostrołęccy policjanci poszukiwali błąkającego się chłopca

Przez całą noc ostrołęccy policjanci poszukiwali 12-letniego chłopca, który w piątkowy wieczór wyszedł z domu i do niego nie powrócił. Zaniepokojona matka poprosiła o pomoc mundurowych. Poszukiwania zakończyły się dopiero rano, gdy błąkającego się chłopca odnaleźli policjanci.Poważne zderzenie w Łysych (zdjęcia)

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w piątkowe popołudnie w Łysych. Na skrzyżowaniu ul. Ostrołęckiej i Chętnika mieszkaniec Białegostoku wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z audi. Do szpitala trafili kierowcy obu pojazdów.
ogrodnik

Wernisaż wystawy fotografii Sylwii Zery (zdjęcia)

Sporym zainteresowaniem cieszył się wernisaż fotografii ostrołęczanki Sylwii Zery, który odbył się w piątkowy wieczór. W holu Ostrołęckiego Centrum Kultury zaprezentowano ciekawą wystawę zatytułowaną "Lost station".

Taaaaka ryba nad zalewem w Wykrocie

Nasz czytelnik Paweł podzielił się swoją zdobyczą. Z zalewu w Wykrocie (gm. Myszyniec) wędkarz wyłowił piękny okaz lina. Ponad półmetrowa ryba robi wrażenie. Zapewne niejeden miłośnik wędkowania może pozazdrościć takiej zdobyczy. Lin miał 55 centymetrów długości.Skrzynka skarg: wybrani z gminy gościli w Brukseli

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Chciałbym poprosić o wyjaśnienie pewnej sytuacji wójta gminy Lelis Stefana Prusika. W dniach 8-11 kwietnia 2018 roku wycieczka z gminy radnych oraz sołtysów na czele z wójtem gościła w Brukseli.Skrzynka skarg: niebezpieczna droga w Rżańcu

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Chciałabym poruszyć temat niebezpiecznej drogi w Rżańcu, ponieważ wójt gminy Olszewo-Borki ani sołtys wsi nie reagują. Często przyjeżdżam tam do rodziny i za każdym razem jest coraz gorzej.


Energas

Wizyta młodziezy z Litwy w II SLO

W II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Toniego Halika w Ostrołęce będzie gościć grupa młodzieży ze szkoły w Trokach na Litwie, w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. "Rodzina polonijna". To bardzo dobra okazja między innymi do rozwoju umiejętności komunikacyjnych.


TW

Jutro festyn spółdzielczy z atrakcjami (program)

Dwie największe spółdzielnie mieszkaniowe w mieście - Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa i spółdzielnia Centrum zapraszają na doroczny festyn z wieloma atrakcjami. Hasłem wydarzenie będzie Spółdzielczość Mieszkaniowa w 100-leciu Niepodległej Polski.


Triumph

Skrzynka skarg: parkowanie na chodniku w Myszyńcu to norma

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Od dłuższego czasu obserwuję nagminne, nieprawidłowe parkowanie samochodów na ulicy Zawiszy Czarnego w Myszyńcu. Niemal każdego dnia chodniki są zastawione tak, że poruszanie tym odcinkiem jest bardzo utrudnione.


Laspol

Bartosz Murach najlepszy w mieście (zdjęcia, wideo)

Bartosz Murach z II LO okazał się najlepszym tenisistą ziemnym w mieście. W finale zawodów przeprowadzonych na kortach przy ulicy Hallera pokonał Rafała Boryszewskiego z I LO 9:2 i tym samym wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Ostrołęki.

  •  
  • 09:47, 19.05.2018 r.


Trudne zadanie przed Energą Net w finale w Rybniku

Siatkarze Energi Net Ostrołęka finałowy turniej rozgrywek II ligi rozegrają w Rybniku. Przed podopiecznymi trenera Mateusza Mielnika bardzo trudne zadanie walki o dwie czołowe lokaty w zawodach. Sprawdź terminarz turnieju biało-czerwonych.

  •  
  • 09:47, 19.05.2018 r.


Rewelacyjne otwarcie sezonu lekkoatletów OKLA

Świetne wyniki na otwarcie sezonu letniego na swoim koncie zapisali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki podczas sprawdzianu w stolicy kraju. Łupem padły rekordy życiowe i wypełnione minima na Mistrzostwa Polski Juniorów. Kto spisał się najlepiej?

  •  
  • 09:46, 19.05.2018 r.

Co? Gdzie? Kiedy?

Smog

16
Jakość powietrza:
Bardzo dobra

Pył PM2.5: 10 µg/m³

Pył PM10: 13 µg/m³

Wilgotność: 72 %

Szczegóły »

Pogoda

rozproszone chmury

17°C, 1022 hPa

rozproszone chmury

Kamery online

Oglądaj na żywo

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.75 zł

4.92 zł

4.64 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić