poniedziałek, 16 września 2019 r., imieniny Edyty, Kornela, Kamili

Aktualności

Nasza delegacja na dożynkach Mazowsza (zdjęcia)

Dożynki Mazowsza odbywały się w tym roku w Ciechanowie. Na wojewódzkim święcie plonów nie mogło zabraknąć reprezentantów powiatu ostrołęckiego. Wśród delegatów znaleźli się m.in. starosta Stanisław Kubeł oraz Monika i Grzegorz Czeleniowie z Łęgu Starościńskiego, którzy pełnili role starostów.


MEBPOL

Popularny syrop dla dzieci wycofany

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu partii popularnego syropu Ibufen dla dzieci forte o smaku truskawkowym - (Ibuprofenum), 200 mg/5 ml. Decyzja wydana przez GIF 10 września tego roku obowiązuje na terenie całego kraju i obejmuje jedną z partii leku.Nowe wiaty przystankowe w Rzekuniu

Przy ulicy Ostrowskiej w Rzekuniu pojawiły się nowe wiaty przystankowe. Teraz, w oczekiwaniu na autobus mieszkańcy będą mogli schronić się pod dachem przed wiatrem czy opadami. Bedzie też można odpocząć na ławeczce. Potrzebę takiej inwestycji zgłaszali mieszkańcy.


PWSIP


Zmarł ostrołęczanin, który walczył z Japończykami

W poniedziałek Ostrołęka straciła wspaniałego mieszkańca. W wieku 96 lat do wieczności odszedł Edmund Babiński, weteran II wojny światowej, siłą wcielony do Armii Czerwonej i wysłany na Daleki Wschód, gdzie walczył m.in. z Japończykami. W środę wyruszy w swoją ostatnią drogę.


KamilaMeble

Uwaga! Przerwy w dostawie prądu

Rejon Energetyczny w Ostrołęce udostępnił kolejną listę miejsc, gdzie w najbliższym czasie zostanie wyłączony prąd. Przerw w dostawie energii elektrycznej mogą spodziewać się mieszkańcy gmin: Łyse, Goworowo, Baranowo, Myszyniec oraz powiatu makowskiego i przasnyskiego.


Essentia

Kupił pustaki przez internet. Stracił 4000 złotych

O pechu może mówić 27-letni mieszkaniec naszego powiatu, który dokonał zakupu pustaków na jednym z portali aukcyjnych, po czym nie otrzymał zamówionego towaru tracąc blisko cztery tysiące złotych. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność podczas dokonywania internetowych zakupów.Zapisy na ostrołęcki bedeker przedłużone

Na prośbę zainteresowanych osób, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przedłużyło termin zapisów na grę miejską pt. "Ostrołęcki bedeker czyli wrota czasu", która rozpocznie się już w sobotę 14 września br. Uczestnicy gry przeniosą się tego dnia na ulice przedwojennej Ostrołęki.


Terapia

Zderzenie trzech aut na ostrołęckim skrzyżowaniu (zdjęcia)

Jedna osoba została zabrana do szpitala w wyniku zderzenia się trzech samochodów osobowych w Ostrołęce. Do wypadku doszło wczoraj późnym popołudniem na skrzyżowaniu ulic Inwalidów Wojennych i Prądzyńskiego. Na miejscu interweniowały też służby mundurowe.Zadania drogowe z Ostrołęki na liście rezerwowej

Wojewoda mazowiecki przedstawił kolejną listę zadań drogowych rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wnioski mogły składać samorządy miast, powiatów i gmin. Ostrołęka złożyła trzy wnioski na inwestycje drogowe, które trafiły na listę rezerwową.


CKZiU

Trwa udrażnianie szlaku żeglownego na Narwi

Wody Polskie pracują przy pogłębianiu Narwi i oczyszczaniu jej dna na namułu i dużych kamieni, które stwarzają zagrożenie dla jednostek pływających. W ostatnich dniach w okolicach mostu im. Antoniego Malińskiego pojawił się ciężki sprzęt z koparką, którym udrożniono odcinek szlaku żeglownego.Suche drzewo powodem drogowego zdarzenia

Do groźnej sytuacji doszło dzisiejszego poranka na trasie Gnaty-Ostrołęka. 31-letnia ostrołęczanka jechała volkswagenem w kierunku naszego miasta. W pewnym momencie na drogę przewróciło się suche drzewo o średnicy około 25 centymetrów. Kobieta najechała na nie pojazdem.


ISP

Co dalej ze strażą miejską? Komendant rezygnuje

Komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce Piotr Liżewski zrezygnował z pełnienia funkcji. Wypowiedzenie umowy o pracę złożył w poniedziałek 9 września. Stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Ostrołęce będzie sprawował do końca 2019 r. Liżewski na razie nie ujawnił powodu swojej rezygnacji.


NOVDOM

Kolejni poszukiwani w rękach ostrołęckich dzielnicowych

Ostrołęccy dzielnicowi kontynuują działania dotyczące zatrzymywania osób poszukiwanych, głównie do odbycia kary pozbawienia wolności. W ciągu ostatniej doby zatrzymali trzy osoby ukrywające się przed organami ścigania. Rekordzista miał do odbycia karę półtora roku więzienia.Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Zofia Dobrowolska, lat 57, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w piątek 13 września w kaplicy domu pogrzebowego przy ul. Kujawskiej w Ostrołęce o godz. 13.00.Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu (zdjęcia)

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia się dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Kopernika w Ostrołęce. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze ostrołęckiej policji i straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.


JBB

Pięć interwencji strażackich

Minionej doby strażaków z naszego terenu wzywano pięciokrotnie.

1. W miejscowości Łęg Starościński (gm. Lelis) o godz. 17.08 gaszono pożar poszycia w lesie na powierzchni około czterech arów. Zadysponowano po jednym zastępie z JRG PSP Ostrołęka i OSP Łęg Przedmiejski.Niewybuch w Dzbeninie

W wyniku prac ziemnych prowadzonych w Dzbeninie (gm. Rzekuń) odkopano niewybuch. Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska przed dostaniem się do niego osób postronnych. Na miejsce pojechali też mundurowi z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Powiadomiono także saperów.


WSAP

Kurpiowski Tabor śladami Stanisława Pawelczyka (program)

Miłośnicy kurpiowskiego folkloru mogą wziąć udział niezwykłym wydarzeniu kulturalnym pod nazwą "Kurpiowski Tabor". Impreza ma charakter festiwalu podczas którego odbędą się warsztaty muzyczne, taneczne, rękodzielnicze, gadki kurpiowskie oraz wspólne biesiadowanie przy ognisku.

 


Eldor

Dziesiątki tysięcy złotych dla Narwi i Korony. Za co?

Blisko 67 tys. zł trafiło do pięciu klubów sportowych z budżetu Ostrołęki, pomimo tego, że kilka miesięcy wcześniej trafiły do nich miejskie dotacje. Po 30 tys. zł otrzymały kluby piłkarskie Narew i Korona. Dla Narwi 30 tys. zł to aż połowa dotacji otrzymanej w lutym.

  • Wyświetleń: 8053
  • 09:26, 10.09.2019 r.

Kwiatowe ÂŁÂąki

Puchar Polski: Korona kontra Ostrovia

Dziś rozpoczyna się walka w IV rundzie Pucharu Polski w okręgu ciechanowsko-ostrołęckim. Jako pierwsi na boisko wybiegną piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka i Korony Ostrołęka. Która z drużyn okaże się lepsza i zapewni sobie awans do dalszej fazy turnieju?

  • Wyświetleń: 2210
  • 09:26, 10.09.2019 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.96 zł

5.25 zł

4.97 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Sklep Pierogownia Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8