sobota, 18 sierpnia 2018 r., imieniny Heleny, Bronisława, Ilony

Aktualności

Bocian z jedną nogą

Mocną walką o przetrwanie wykazał się bocian pozbawiony jednej nogi, którego czytelnik Łukasz spotkał kilka dni temu na terenie naszego regionu. Ptak poszukiwał pożywienia na łące. By utrzymać równowagę, machał skrzydłami. Polowanie szło mu całkiem dobrze.
JBB


Sierpień w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta sierpniowy program imprez. Jedynymi wydarzeniami będą spotkania z cyklu Kulturalnie przy fontannie. Zakończy je spektakl plenerowy w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej oraz koncert.


JBB

Aldo Bartnik bez sparingu, ale z Cichym (wideo)

Piłkarze Aldo Bartnika Myszyniec po trzech sparingowych meczach zakończyli przygotowania do nowego sezonu A klasy. Formę sprawdzą jeszcze w pucharowym meczu ze Świtem Baranowo, z nowymi dobrze znanymi kibicom w regionie piłkarzami na pokładzie.

  •  
  • 09:21, 11.08.2018 r.


Kurpik na plus w sparingach przed ligą (wideo)

Kurpik Kadzidło dobrze prezentuje się w meczach przed nowym sezonem rozgrywek A klasy. Podopieczni trenera Łukasza Pokory mają za sobą już mecze sparingowe, w których odnosili zwycięstwa na ULKS Ołdaki i Świtem Baranowo.

  •  
  • 09:21, 11.08.2018 r.

WSAP2018

Trudne wyzwanie w ofensywie przed Koroną (wideo)

Dominik Dzwonkowski był najlepszym strzelcem ostrołęckiej Korony w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie północnej w sezonie 2017/2018. Czy w nadchodzącej rundzie jesiennej błyśnie skutecznością i powalczy z drużyną o bardzo ważne punkty?

  •  
  • 09:20, 11.08.2018 r.


Narew sprawdzi na Partyzantów formę KS Wąsewo

Piłkarze ostrołęckiej Narwi mają przed sobą ostatnie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem A klasy. Podopieczni trenera Rafała Koska tym razem w niedzielnym mecz na stadionie w Wojciechowicach zagrają z KS Wąsewo.

  •  
  • 09:20, 11.08.2018 r.


Dwa pożary i fałszywy alarm

Trzykrotnie interweniowali w ciągu ostatniej doby strażacy z Ostrołęki i powiatu.
1. W Żebrach-Chudku (gm. Olszewo-Borki) w piątek o godz. 07.54 gaszono pożar poszycia lasu na powierzchni około 25 arów.Festyn Leśniewa - nowego, miejskiego osiedla

Mieszkańcy Leśniewa, które niedawno dołączyło do miejskich osiedli, po odłączeniu od macierzystej gminy Rzekuń, będą bawili się na festynie integracyjnym. W programie przewidziano występy muzyczne oraz inne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


PWSIP

Olszewo-Borki: zebrania w sprawie pieniędzy sołeckich

Na terenie sołectw w gminie Olszewo-Borki prowadzone będą zebrania wiejskie w związku z podjęciem uchwały w sprawie przeznaczenia środków funduszu sołeckiego na 2019 rok. Mieszkańcy, biorąc udział w spotkaniach, będą mogli włączyć się w decydowanie o realnym przeznaczeniu funduszy.


Body Clinic

W Rzekuniu ku pamięci marynarzy i ułanów

W Rzekuniu zorganizowana zostanie po raz kolejny uroczystość patriotyczna "W hołdzie Marynarzom i Ułanom poległym na Ziemi Rzekuńskiej w 1920 roku". Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą. Nie zabraknie również apelu pamięci oraz złożenia wieńców na żołnierskich mogiłach.Myszyniec: "Kurpie Zielone - kulinaria i tradycje regionu"

Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie zapraszają na sympozjum naukowe pt. "Kurpie Zielone - kulinaria i tradycje regionu". Wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznego Miodobrania Kurpiowskiego.


KamilaMeble

Gmina Kadzidło pożegna lato

Przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kadzidle zaplanowano Wielki Piknik Rodzinno-Profilaktyczny "Pożegnanie wakacji". Nie zabraknie grillowanych kiełbasek, chleba ze smalcem, prelekcji, dobrej muzyki, a także wielu interesujących atrakcji dla dzieci.


EUROTUR

Treblinka: 75 lat temu w obozie zagłady wybuchł bunt

W niewielkiej wsi Treblinka, w powicie ostrowskim, na terenie byłego województwa ostrołęckiego, rozgrywała się przed laty tragiczna historia okupowanej przez nazistów Polski. W powstałym na terenie miejscowości niemieckim obozie zagłady dokonywano masowych mordów.E-meldunek: zameldować i wymeldować możesz się przez internet

Gdyby w trakcie letnich wojaży ktoś postanowił zmienić miejsce zamieszkania, warto pamiętać, że nie trzeba iść do urzędu, aby się wymeldować. Można to zrobić przez internet, tak samo jak zameldować się w nowym miejscu. Usługę udostępniło Ministerstwo Cyfryzacji.


ZSP Troszyn

Długoterminowy wynajem auta - czy jest korzystny?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy dobrym rozwiązaniem jest wynajem długoterminowy. Dla jednego przedsiębiorstwa lepszym rozwiązaniem będzie kupno aut, w przypadku innych firm dużo korzystniejszy będzie leasing lub też wynajem długoterminowy.Grill z wędzarnią - w czym jest lepszy od standardowego grilla?

Bez grilla trudno wyobrazić sobie rodzinne spotkania oraz imprezy w ogrodzie. To praktycznie urządzenie, które gości zarówno w małych, jak i dużych ogrodach. Za jego pomocą możemy szybko przygotować ulubione grillowane przysmaki oraz cieszyć się ich smakiem na świeżym powietrzu.O co zadbać tworząc swoją pierwszą stronę internetową?

Nastał XXI wiek, a technologia znacznie poszła do przodu. Nie potrafimy obejść się bez telefonu lub komputera. Stajemy wówczas przed pytaniem "Co w takim razie powinna zrobić osoba zakładająca firmę, aby przystosować się, do tak szybko rozwijającej się technologii?".


Kobo


Deblowe Mistrzostwa Ostrołęki z mocną obsadą

Jedenaście par przystąpi do rywalizacji w Deblowych Mistrzostwach Ostrołęki zaplanowanych na najbliższy weekend na kortach ziemnych przy ulicy Hallera. Rywalizacja zostanie przeprowadzona w dwóch grupach. Poznaj obsadę zawodów i terminarz gier.

  •  
  • 15:25, 10.08.2018 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.01 zł

5.25 zł

4.92 zł

2.25 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić