piątek, 23 marca 2018 r., imieniny Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Aktualności

Korona powalczy z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki

Piłkarze Korony Ostrołęka w pierwszym wiosennym starciu rozgrywek IV ligi mazowieckiej w grupie północnej zmierzą się z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Podopiecznych trenera Marcina Truszkowskiego czeka trudne zadanie walki o punkty z silnym przeciwnikiem.

  •  
  • 12:06, 16.03.2018 r.


KS CK Troszyn kontra Ostrovia Ostrów Mazowiecka

Konfrontacja KS CK Troszyn z Ostrovią Ostrów Mazowiecka będzie najciekawszym starciem na inaugurację rundy wiosennej ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Faworytem meczu będą podopieczni trenera Łukasza Bałazego.

  •  
  • 12:05, 16.03.2018 r.


Szczypiorniści Trójki zagrają ze Szczypiorniakiem

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki mają przed sobą kolejne wyzwanie w rozgrywkach II ligi. Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego zmierzą się na wyjeździe ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka w zaległy meczu dziesiątej kolejki. Powrócą z meczu z tarczą?

  •  
  • 12:04, 16.03.2018 r.


Zienkiewicz kontra Wojciechowski w KKM (wideo)

Walka reprezentanta Fight Academy Ostrołęka Aleksego Zienkiewicza z Kamilem Wojciechowskim z Human Białystok będzie jednym z najciekawszych starć Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów w Lelisie. Obaj zawodnicy zaprezentują się kibiców tuż przed walką wieczoru.

  •  
  • 12:03, 16.03.2018 r.


Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 5

Szkoła Podstawowa nr 5 zachęca do rekrutacji uczniów klas III szkoły podstawowej, którzy kochają sport (piłkę siatkową, piłkę nożną, lekką atletykę), uczniów pragnących poznać tajemnice matematyki, zainteresowanych światem przyrody oraz tych, którzy chcą rozwijać umiejętności językowe.Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Krzysztof Laskowski, lat 41, nabożeństwo żałobne odprawione zostało w czwartek 15 marca w kaplicy domu pogrzebowego przy ul. Kujawskiej w Ostrołęce.


Energas

Zaginęła suczka rasy maltańczyk

We wtorek 13 marca z okolic na pograniczu Pomianu i Dzbenina zaginęła suczka rasy maltańczyk. Zwierzak był krótko ostrzyżony i miał na sobie różowe szelki. Właściciele bardzo proszą o pomoc w odnalezieniu czworonoga. W domu czekają na niego dzieci, które bardzo tęsknią.


KamilaMeble

Seniorzy szlifowali śpiew (zdjęcia)

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce po raz kolejny zaprosiło mieszkańców na wielopokoleniowe spotkanie z cyklu "Śpiewaj razem z nami". Uczestnicy tradycyjnie powtórzyli poznane utwory i pod czujnym okiem prowadzącego, szlifowali swój warsztat wokalny.Wiesława Sobiech Mazowieckim Bibliotekarzem Roku 2017

Rozstrzygnięto doroczny konkurs na Bibliotekarza Roku, ogłoszony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W ósmej edycji tego prestiżowego wydarzenia, najlepszym bibliotekarzem na Mazowszu została Wiesława Sobiech z kadzidlańskiej biblioteki.Pustostan przy ul. Witosa znika z krajobrazu miasta (zdjęcia, wideo)

Z krajobrazu Ostrołęki znika pustostan przy ulicy Witosa, który przez wiele lat szpecił tę okolicę, teren pokrywał się śmieciami, zarastał chwastami i nikt nie miał pomysłu na zmianę tej ponurej scenerii. W środę 14 marca na teren wjechał ciężki sprzęt, który burzy budowlę.


AutoNet

Kiermasz wielkanocny "Otwarte serca" (zdjęcia)

W siedzibie warsztatu terapii zajęciowej odbył się tegoroczny kiermasz wielkanocny. Został przygotowany przez podopiecznych, którzy w swoją pracę włożyli bardzo dużo zaangażowania i mnóstwo serca, co widać było na stroikach i kartkach, które własnoręcznie wykonali.Prezentowali książkę "Kurpiowszczyzna" w MBP (zdjęcia)

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce odbyła się prezentacja książki pt. "Kurpiowszczyzna. Kultura, historia, gospodarka". Publikacja stanowi zbiorową pracę pod redakcją profesora Janusza Gołoty i doktora Jana Mirończuka, wydaną przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe."Klasa na 5" w SP nr 5 (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej zorganizowano turniej klas trzecich. Konkurencje odbywały się z udziałem zaprzyjaźnionych, ostrołęckich szkół podstawowych (nr: 1, 2, 3, 4 i 10). Sprawdzano wiedzę, refleks, sprawność fizyczną oraz pomysłowość.


EUROTUR

Pierwsze odblaski rozdane (zdjęcia)

Na terenie gminy Lelis rozpoczęły się wspólne działania ostrołęckiej komendy policji, poszczególnych gmin z terenu naszego powiatu oraz ochotniczych straży pożarnych, skierowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. W ramach akcji są rozdawane odblaski oraz prowadzone prelekcje.Palma wielkanocna 2018 (zdjęcia)

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewie-Borkach odbyło się posiedzenie komisji konkursowej z konkursu "Palma Wielkanocna" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Olszewo-Borki. Uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.Kiermasz wielkanocnych dań w Pensjonacie Wioletta

Pensjonat Wioletta zaprasza do skorzystania z oferty kiermaszu wielkanocnego. Dla klientów przygotowano bogatą propozycję dań, która z pewnością zachwyci podniebienie niejednego smakosza kuchni polskiej. Już dziś złóżcie zamówienie, a kucharze przygotują dla was wszystko.Ostrołęczanka Martyna Ciok na scenie "DD TVN" (wideo)

Martyna Ciok - utalentowana wokalistka pochodząca z Ostrołęki a obecnie pracująca m.in. w Warszawie, pojawiła się na scenie porannego programu "Dzień Dobry TVN". Chociaż wokalistka nie zagrała pierwszych skrzypiec, to miło było zobaczyć ją na ekranie.


CKZiU

Kino dla Seniora zainaugurowane (zdjęcia)

W Ostrołęckim Centrum Kultury zainaugurowano projekt filmowy, skierowany do starszej części publiczności. Mowa o cyklu spotkań Kino dla Seniora. Raz w miesiącu specjalnie dla osób 60 plus będą wyświetlane darmowe, interesujące seanse.Irena Sendlerowa - "to nie godny patron, a feministka i Żydówka"

Słowa księdza Mariana Piwko, który w dosadny sposób wypowiedział się na temat Ireny Sendlerowej, wzburzyły część opinii publicznej i wywołały kolejne dyskusje na temat godnych patronów dla polskich szkół, placówek czy skwerów i ulic. Temat opublikował portal gazeta.pl.

Kolejne prace konserwacyjne na moście zastępczym

Firma Ostrada prowadziła w czwartek kolejne prace konserwacyjne na moście zastępczym w Ostrołęce. Poprawek wymagała prawa nitka mostu od strony starej przeprawy. W godzinach przedpołudniowych na moście wprowadzono ruch wahadłowy.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.58 zł

4.92 zł

4.55 zł

1.91 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić