sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Kamila Meble

Aktualności

Ostrołęcki Dzień Walki z Ubóstwem

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem, w którego obchody, już po raz dziewiąty, włącza się także Ostrołęka, jest znakiem solidarności z osobami dotkniętymi brakiem podstawowych środków do życia. Wydarzenie będzie przebiegało nieco inaczej niż w ubiegłych latach.Konkurs historyczny w Olszewie-Borkach

W Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach odbędzie się druga edycja Powiatowego Konkursu Historycznego zatytułowana "W drodze do Niepodległej". Konkurs skierowany jest do uczniów klas szkół podstawowych i gimnazjalnych.Stypendia wojewódzkie dla artystów

Tylko do 13 listopada br. można składać wnioski o stypendium w programie województwa mazowieckiego. Projekt jest skierowany do studentów uczelni artystycznych oraz osób, które realizują autorskie projekty. Dziesięć najlepszych osób otrzyma wsparcie w wysokości 6,3 tys. zł.Trójka wygrała z AZS AWF Warszawa (zdjęcia, wideo)

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki w spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek II ligi pokonali w meczu przed własną publicznością AZS AWF Warszawa 29:25. Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego pokazali, że drzemią w nich duże możliwości i warto w nich inwestować.

 •  
 • 23:05, 14.10.2017 r.


Net w tie-breaku ograł BAS Białystok (zdjęcia, wideo)

Siatkarze ostrołęckiego Netu pokonali BAS Białystok 3:2 w spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek II ligi. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika po raz pierwszy w sezonie zaprezentowali się przed własną publicznością w hali im. Arkadiusza Gołasia i zdobyli dwa punkty.

 •  
 • 23:04, 14.10.2017 r.


Korona bez punktów w Mińsku Mazowieckim

Piłkarze Korony Ostrołęka w spotkaniu 11 kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej przegrali z Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:3. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego walczyli ambitnie o korzystny wynik, ale ponownie popełnili sporo błędów w defensywie.

 •  
 • 17:19, 14.10.2017 r.

SPA

Wielka batalia o finał Mazowsza (zdjęcia, wideo)

Lekkoatleci z sześciu powiatów rywalizowali w finałach międzypowiatowych sztafetowych biegów przełajowych. W zawodach bardzo udanie zaprezentowały się szkoły z powiatu ostrołęckiego zdobywając medale i awanse do finału Mazowsza, który odbędzie się w Podgórzu.

 •  
 • 09:33, 14.10.2017 r.


Kowalkowski najlepszym strzelcem Korony (wideo)

Paweł Kowalkowski jest obecnie najlepszym strzelcem ostrołęckiej Korony w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Zawodnik, który latem trafił do ekipy żółto-niebieskich z Makowianki Maków Mazowiecki rozgrywa coraz lepsze mecze.

 •  
 • 09:10, 14.10.2017 r.


Piotr Bałas czołowym snajperem okręgówki (wideo)

Piłkarze KS CK Troszyn w rozegranych do tej pory dziesięciu spotkaniach ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka strzelili rywalom 30 bramek. Jedenaście z nich zdobył Piotr Bałas, który znajduje się obecnie w bardzo wysokiej formie. Kto jeszcze strzela dla ekipy z Troszyna?

 •  
 • 09:10, 14.10.2017 r.


Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej (zdjęcia, wideo)

Ponad 80 nauczycieli i pracowników oświaty otrzymało nagrody przyznane przez prezydenta Ostrołęki. Uroczysta gala odbyła się w piątkowy wieczór w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Po raz pierwszy nagrody przyznawane były w trzystopniowej skali.


Iskierka

Taksówkowy pirat (wideo)

Nie pierwszy raz obserwujemy, gdy w Ostrołęce kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego i bagatelizują fakt, że stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu. Tym razem piractwem drogowym popisał się kierowca taksówki.Ulica Wiejska wciąż w budowie. Kto zawinił?

Dużego pecha mają mieszkańcy ul. Wiejskiej na os. Stacja. Przez lata obietnic nie mogli doczekać się budowy drogi. Przełom nastąpił dopiero na początku 2017 roku. Niestety na budowie przez tygodnie nic się nie działo, a wykonawca nie zdążył ukończyć budowy w terminie.Skrzynka skarg: inwazja karaluchów na os. Traugutta

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Chciałbym poruszyć problem inwazji karaluchów na osiedlu Traugutta, który narasta od lipca tego roku. Mowa o karaluchach, które zadomowiły się w domach przy ulicach 22 Lipca, Filochowskiego "Sana" i Walecznych.
JBB

Skrzynka skarg: sklep zamykają przed czasem

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Jestem amatorem wieczornych zakupów. Oczywiście nie dla kaprysu, ale z konieczności, bo ciężko pracuję i tylko wieczorami mam czas na sprawunki. Niestety, sklep Mila jest zamykany przed czasem.Radny wnioskuje o uprzątnięcie portu

Ostrołęcki port od wielu lat wymaga gruntownych porządków. Teren położony nad Narwią, nieopodal Urzędu Stanu Cywilnego, straszy zaroślami i wszechobecnymi śmieciami. O uprzątniecie portu wnioskuje do prezydenta radny Maciej Kleczkowski.

Andrzej Mencwel z wizytą w Kadzidle

Spotkanie z profesorem Andrzejem Mencwelem, połączone z promocją jego najnowszej książki zatytułowanej "Toast na progu", zaplanowano w sobotę 21 października br. w kadzidlańskiej bibliotece. Wstęp na wydarzenie dla wszystkich chętnych jest bezpłatny.


CKZiU

Dzień Mediacji w ostrołęckim sądzie

Sąd Okręgowy w Ostrołęce przyłączy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji. Z tej okazji do instytucji został zaproszony mediator Piotr Wycik z Podlaskiego Centrum Mediacji, który będzie pełnił dyżur w czytelni akt, znajdującej się na parterze.US: większość nauczycieli to kobiety

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował opracowanie dotyczące pedagogów pracujących na terenie województwa mazowieckiego. Okazuje się, że zdecydowaną większość nauczycieli stanowią kobiety. Dane pochodzą z roku szkolnego 2016/2017.Papierowe zwolnienia lekarskie znikną z obrotu

Trwa okres przejściowy, w trakcie którego lekarze mogą wystawiać zwolnienia zarówno w formie tradycyjnej jak i elektronicznej. We wrześniu co dziewiąte zwolnienie na Mazowszu to właśnie tzw. eZLA. Od lipca 2018 r. papierowe formularze znikną z obrotu.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.16 zł

4.85 zł

4.34 zł

1.93 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić