piątek, 19 kwietnia 2019 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Aktualności

Plus strajku w oświacie? W Ostrołęce brak korków

Jak wielu mieszkańców sąsiednich gmin dowozi do ostrołęckich szkół swoje dzieci, doskonale pokazały ostatnie dni. Podczas strajku nauczycieli zniknęły poranne korki, oba mosty są przejezdne, a zatory nie tworzą się nawet na ul. Padlewskiego i Słonecznej.


MEBPOL

Koncert maturalny wokalistek Studia Piosenki (zdjęcia, wideo)

Wyjątkowym koncertem zakończyło występy w Studiu Piosenki pięć młodych wokalistek. Wiktoria Dobrowolska, Martyna Dulewicz, Gabriela Laska, Weronika Popiołek, Katarzyna Staśkiewicz w tym roku zdają maturę. W piątek zaprosiły mieszkańców na interesujący koncert.Spotkanie wielkanocne Amazonek (zdjęcia)

Wielkanocne spotkanie ostrołęckiego klubu "Amazonki" odbyło się w piątkowe popołudnie. Wydarzenie było doskonałą okazją do rozmowy o trapiących problemach w gronia osób zmagających się z ta samą chorobą. Nie zabrakło poczęstunku i wielu ciepłych świątecznych życzeń.Wiosna, słońce, spacery i... śmieci! (zdjęcia)

Problem wszechobecnych śmieci, które nie tylko wysypują się ze śmietników, ale też zanieczyszczają całą okolicę, pojawiając się na łąkach, poboczach dróg, parkingach, a przede wszystkim w lasach, dotyka naszych czytelników. Zgłaszajmy procedery tworzenia dzikich wysypisk!MMA: Medalowe debiuty w Sochaczewie

Czterech zawodników UKS Fight Academy Ostrołęka walczyło podczas turniejów rozgrywanych podczas Pucharu Polski MMA w Sochaczewie. Podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka przywieźli dwa medale. Najlepiej zaprezentował się Rafał Gnatkowski.

  •  
  • 10:04, 13.04.2019 r.

Ceramik

Wystawa rękodzieła Czesławy Gałązki (zdjęcia)

W kwietniu Gminna Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle zaprasza do obejrzenia wystawy rękodzieła Czesławy Gałązki z Kadzidła. Mieszkańcy mogą z bliska zobaczyć misternie robione serwety, kołnierzyki, fartuchy, a nawet koronkowy kapelusz.


Świat Okien

Harcerze z wizytą u przedszkolaków w Goworowie

Przedszkole Samorządowe w Goworowie przyjęło niecodziennych gości. Z wizytą do dzieci wybrali się przedstawiciele Goworowskiej Drużyny Harcerzy "Zorza". Maluchy chętnie słuchały opowieści starszych kolegów oraz z zaangażowaniem uczestniczyły we wspólnych zabawach.Wspominali doktora Józefa Psarskiego (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprosiła na prezentację książki "Doktor Józef Psarski. Ostrołęczanin XX wieku". To praca zbiorowa wielu osób pod redakcją Anny Nosek, które zdecydowały się zebrać wszystkie materiały i przygotować to wspaniałe wspomnienie o doktorze Psarskim.


JBB

Wypadek i pożary

Cztery pożary i wypadek odnotowali strażacy z Ostrołęki i powiatu. W ciągu ostatniej doby trzykrotnie płonęły trawy na nieużytkach. W Budnych (gm. Troszyn) zgłoszono pożar pryzmy obornika, a w Łęgu Przedmiejskim doszło do wypadku samochodu osobowego.


JBB

Chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo, odwiedź KMZB

Ostrołęccy policjanci niemal codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania narzędzia mundurowi otrzymali 2250 zgłoszeń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu.


NOVDOM

Zebranie wyborcze Rady Osiedla Łęczysk

W Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Sienkiewicza 15 odbędzie się zebranie wyborcze Rady Osiedla Łęczysk. O przybycie na spotkanie proszeni są wszyscy mieszkańcy osiedla, którzy chcą mieć wpływ na kształtowanie swojego osiedla oraz naszego miasta.Malowane lato 2019 - rusza nabór

Ruszają zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji projektu animacyjno-edukacyjnego pod hasłem Malowane lato. Projekt organizowany jest od kilku lat przez Mazowiecki Instytut Kultury i lokalnych partnerów w małych miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Praktyki u marszałka - ruszył nabór wniosków

Właśnie ruszyła kolejna edycja programu Praktyki u Marszałka. Od lipca do końca września na studentów czeka 100 miejsc w urzędzie marszałkowskim w Warszawie oraz jego delegaturach, w tym także w Ostrołęce. Co ważne - praktyki są płatne!Mniej niż zero - reaguj na cyberprzemoc

Agresja w internecie jest już niemal zjawiskiem powszechnym. Ponad połowa młodych użytkowników sieci przyznaje, że była świadkiem różnych form agresji w mediach społecznościowych. Rusza kampania społeczna nawołująca do tego, aby reagować na takie przypadki.

Jaki prezent wybrać dla ukochanej?

Prezent dla ukochanej powinien być wyjątkowy i jednoznacznie sugerować zaangażowanie w relacje. Od wieków, świetnym sposobem na wyrażanie uczuć jest obdarowywanie kwiatami. Stały się one uniwersalnym prezentem, gdyż kwiaty mają swoją symbolikę.


Essentia

Filmy i seriale - gdzie szukać informacji?

Nie ma nic lepszego po ciężkim dniu, jak wykąpać się, zrobić sobie kolację, usiąść na kanapie i włączyć sobie w domowym zaciszu jakąś przyjemną produkcję - niezależnie od tego, czy będzie to film, czy serial. Uwielbiamy w ten sposób spędzać nasz wolny czas - nic dziwnego!


Agrometal

Rekordy w Księdze Rekordów Guinnessa - da się je znaleźć w Internecie?

Często słyszymy, że coś się zapisało w Księdze Rekordów Guinnessa. Ale nie do końca wiemy gdzie można to znaleźć. Wyjściem z tej sytuacji byłoby kupienie tego informatora, który pojawia się raz w roku, ale... Wydawany jest w języku angielskim. A przecież nie każdy musi znać ten język obcy.
Granity Kowalczyk

Czarter Jachtów - voucher na wynajem

Rejs po ciepłych morzach jest tym, co doskonale ukoi nerwy i pomoże naładować baterie podczas urlopu. Marzysz o tym, by oderwać się choć na chwilę od otaczającej Cię rzeczywistości? Przeżyć coś niesamowitego, co będziesz wspominać do końca życia?


JBB

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

bezchmurnie

20°C, 1032 hPa

bezchmurnie

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

27
Jakość powietrza:
Dobra

Pył PM2.5: 16 µg/m³

Pył PM10: 25 µg/m³

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8