poniedziałek, 22 lipca 2019 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Aktualności

Konkurs "Lider zmian" na Mazowszu

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych organizuje konkurs pod nazwą "Lider Zmian". O tytuł lidera oraz statuetkę mogą powalczyć samorządy, firmy, fundacje, stowarzyszenia, instytuty badawcze i naukowe, instytucje kultury, placówki edukacyjne oraz służba zdrowia.


MEBPOL

Apel prezes KRUS do rolników

Lato to czas wytężonej pracy dla rolników. Podczas prac polowych często dochodzi do wypadków, zwłaszcza, gdy wykonywanym czynnościom towarzyszy pośpiech i nieuwaga. Prezes KRUS, wystosowała do rolników apel, dotyczący przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas żniw.


NOVDOM

ZSP

Zderzenie audi z motocyklem

Do zderzenia osobowego audi z motocyklem doszło w sobotnie popołudnie w Łazach (gm. Olszewo-Borki). 52-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu w lesie, wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym kierowcy jednośladu.


KamilaMeble


Bogaty jak piłkarz z Troszyna

Narew Ostrołęka? Mławianka Mława? MKS Ciechanów? Nie, żadna z tych drużyn. Najbogatszy w chwili obecnej w lidze okręgowej jest KS CK Troszyn. O sytuacji w klubie napisał znany dziennikarz sportowy i działacz Bartnika Myszyniec - Sebastian Staszewski.

  •  
  • 13:04, 13.07.2019 r.

Essentia

Kwiatowe ÂŁÂąki

Wracamy do tematu: interwencja służb na zaniedbanej działce

Jeden z czytelników zgłosił, że na działce przy ulicy Lesława Chojnowskiego właściciel nie dba o swoją posesję. Nie dość, że nie kosi trawy i ponad metrowe krzaki zasłaniają widoczność, to psy przebywające na działce biegają po całym osiedlu. Skuteczną interwencję podjęli miejscy strażnicy.Skrzynka skarg: duże uskoki przy zjazdach i brak oznakowania na drodze Ostrołęka - Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów: firma wykonująca remont drogi relacji Ostrołęka - Ostrów Mazowiecka, w ciągu drogi wojewódzkiej numer 627, nie zadbała należycie o bezpieczeństwo kierowców. Zjazdy z głównej drogi mają bardzo duże uskoki, trasa nie jest oznakowana i stanowi zagrożenie dla pieszych i kierowców.


pegas oilPWSIP

Sebastian Moszczyński drugi w skoku wzwyż w kraju

Sebastian Moszczyński zdobył srebrny medal w 25 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu. Zawodnik prowadzony przez trenera Roberta Nazarkiewicza zajął drugie miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 2,02 m. Konkurencję wygrał Jakub Hołub.

  •  
  • 12:52, 13.07.2019 r.
Rozwijanie skrzydeł (wideo)

Cztery młode bociany z Olszewa-Borek, które na żywo można oglądać w internecie, rozwijają skrzydła. Dosłownie. Już za kilka dni odbędą się pierwsze loty. Obecnie młode ptaki podskakują w gnieździe i próbują wznieść się na chwilę w powietrze. W gnieździe dzieję się bardzo wiele.


ZSP Troszyn

Niedziela na wsi w Tatarach

Na wspólną biesiadę przy muzyce i tańcach zaprasza społeczność wsi Tatary w gminie Kadzidło. Organizatorzy zaplanowali atrakcje rekreacyjne i sportowe, będą występy artystyczne, koncert kapeli Sobotnie Granie, zabawa taneczna, konkursy oraz grillowanie.


Granity Kowalczyk

Zostań wolontariuszem 35 pielgrzymki na Jasną Górę

Każdy chętny może włączyć się do wolontariatu podczas 35 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Czasu na przygotowania coraz mniej, bowiem pątnicy wyruszają już 1 sierpnia. Zobacz, w jaki sposób możesz wesprzeć i współtworzyć tegoroczną pielgrzymkę.


CKZiU

Konkurs "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XI edycję konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość". Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.Zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Aby ustrzec się przed niebezpiecznymi sytuacjami, należy przestrzegać kilku prostych zasad opublikowanych przez straż pożarną.Piknik wiejski w Dylewie

Mieszkańcy Dylewa i okolic będą mieli okazję wziąć udział w Pikniku Wiejskim. Wydarzenie, to doskonały pretekst do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz możliwość wypoczynku przy dźwiękach lokalnej muzyki. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla małych i dużych uczestników spotkania.Wieczór Dionizyjski w ostrołęckiej bibliotece

Koniec miesiąca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce zapowiada się niezwykle interesująco dla miłośników poezji i piosenki literackiej. W piątek 26 lipca odbędzie się Wieczór Dionizyjski, który rozpocznie cykliczną imprezę kulturalną, poświęconą twórczości Dionizego Maliszewskiego - "Dionizje".


JBB

Mazowsze: startuje konkurs na sery zagrodowe

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie zaprasza do udziału w IV edycji Mazowieckiego Konkursu Serów Zagrodowych. Konkurs skierowany jest do mieszkańców Mazowsza - producentów serów podpuszczkowych.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.08 zł

5.41 zł

5.04 zł

1.99 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8