poniedziałek, 16 września 2019 r., imieniny Edyty, Kornela, Kamili

Aktualności

Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu (zdjęcia)

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia się dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Kopernika w Ostrołęce. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze ostrołęckiej policji i straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.Pięć interwencji strażackich

Minionej doby strażaków z naszego terenu wzywano pięciokrotnie.

1. W miejscowości Łęg Starościński (gm. Lelis) o godz. 17.08 gaszono pożar poszycia w lesie na powierzchni około czterech arów. Zadysponowano po jednym zastępie z JRG PSP Ostrołęka i OSP Łęg Przedmiejski.


Essentia

Niewybuch w Dzbeninie

W wyniku prac ziemnych prowadzonych w Dzbeninie (gm. Rzekuń) odkopano niewybuch. Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska przed dostaniem się do niego osób postronnych. Na miejsce pojechali też mundurowi z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Powiadomiono także saperów.


Łomşa

Kurpiowski Tabor śladami Stanisława Pawelczyka (program)

Miłośnicy kurpiowskiego folkloru mogą wziąć udział niezwykłym wydarzeniu kulturalnym pod nazwą "Kurpiowski Tabor". Impreza ma charakter festiwalu podczas którego odbędą się warsztaty muzyczne, taneczne, rękodzielnicze, gadki kurpiowskie oraz wspólne biesiadowanie przy ognisku.

 Dziesiątki tysięcy złotych dla Narwi i Korony. Za co?

Blisko 67 tys. zł trafiło do pięciu klubów sportowych z budżetu Ostrołęki, pomimo tego, że kilka miesięcy wcześniej trafiły do nich miejskie dotacje. Po 30 tys. zł otrzymały kluby piłkarskie Narew i Korona. Dla Narwi 30 tys. zł to aż połowa dotacji otrzymanej w lutym.

  • Wyświetleń: 8053
  • 09:26, 10.09.2019 r.

WSAP

Puchar Polski: Korona kontra Ostrovia

Dziś rozpoczyna się walka w IV rundzie Pucharu Polski w okręgu ciechanowsko-ostrołęckim. Jako pierwsi na boisko wybiegną piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka i Korony Ostrołęka. Która z drużyn okaże się lepsza i zapewni sobie awans do dalszej fazy turnieju?

  • Wyświetleń: 2210
  • 09:26, 10.09.2019 r.


Młodzi szczypiorniści na obozie w Wilkasach

Młodzi piłkarze ręczni ostrołęckich klubów UKS Diament i UMKS Trójka byli na obozie przygotowawczym w Wilkasach. W zgrupowaniu wzięło udział 30 zawodników z roczników 2006 i 2007, na co dzień uczniów klas sportowych ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.

  • Wyświetleń: 842
  • 09:26, 10.09.2019 r.

JBB

OKLA zaprasza na Mityng Młodzików

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki zaprasza do udziału w Mityngu Młodzików U-16 i U-14. Zawody zostaną przeprowadzone we wtorek 17 września na stadionie MZOS-TiIT przy ulicy Witosa 1. Początek rywalizacji został zaplanowany na godz. 15.00.

  • Wyświetleń: 1039
  • 09:26, 10.09.2019 r.


Festyn osiedla Łazek z miss Ewą Mielnicką

Na rodzinny festyn zaprasza społeczność oraz rada osiedla Łazek. Wydarzenie pełne będzie różnego rodzaju atrakcji dla dzieci i dorosłych, nie zabraknie muzyki, konkursów, pokazów oraz gościa specjalnego - Miss Polski 2014 Ewa Mielnicka, która poprowadzi zbiórkę charytatywną.


PWSIP

Pomóż Ani w walce o zdrowie

Anna, mieszkanka Ostrowi Mazowieckiej dzielnie walczy z agresywnym nowotworem piersi, który dał już przerzuty na inne narządy.  Szansą jest leczenie w Niemczech, ale koszt przerasta możliwości finansowe kobiety, opiewa bowiem na 54 tys euro. Wspólnie możemy jednak pomóc.


pegas oil

Droga asfaltowa w Chudku gotowa

Zakończyła się przebudowa drogi gminnej łączącej dwie drogi powiatowe: Chudek-Baranowo oraz Dylewo-Chudek. W ramach prowadzonej inwestycji jezdnia uzyskała nawierzchnię asfaltową o długości 1247 metrów oraz szerokości 4,5 metra. Prace wykonała firma Ostrada.O prezydentach-naukowcach II Rzeczpospolitej w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki zachęcają ostrołęczan do wzięcia udziału w spotkaniu poświęconym prezydentom-naukowcom II Rzeczpospolitej - Gabrielowi Narutowiczowi oraz Ignacemu Mościckiemu. Wydarzenie poprowadzi Dariusz Marek Srzednicki.Jubileusz 45-lecia Pekpol Ostrołęka (zdjęcia)

Minęło już 45 lat odkąd Zakłady Mięsne Pekpol w Ostrołęce weszły na rynek. Od tego czasu firma rozwija się, wprowadza innowacje, odnotowuje na swoim koncie sukcesy i zapisuje kolejne, barwne karty historii zakładu. Doniosły jubileusz uczczono wyjątkowym spotkaniem na terenie Kurpiowskiej Krainy w Wykrocie.


ISP

Oferty Powiatowego Urzędu Pracy

Oferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Zobacz jacy pracownicy są aktualnie poszukiwani w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce, ul. 11 Listopada 68, tel. (29) 760-43-83.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Antresole magazynowe - od czego zacząć?

Antresole magazynowe pozwalają uzyskać dodatkowe miejsce w magazynie. Ale od czego zacząć planując wielopoziomową zabudowę magazynową? W pierwszej kolejności należy dokładnie zdefiniować profil przechowywanych produktów, pojemność hali magazynowej oraz poziom wykorzystania miejsca.


KamilaMeble

Setki wiernych w sanktuarium w Dąbrówce (zdjęcia)

Kapryśna pogoda nie zniechęciła setek wiernych, którzy przybyli w minioną niedzielę do stóp Matki Bożej Dąbrowskiej - Królowej Ludu Kurpiowskiego. Młodzi i starsi pielgrzymowali z okolicznych miejscowości, parafii, ale też nieco odleglejszych miejsc, aby modlić się, dziękować i zanosić intencje.


MEBPOL

Żołnierze zaprzysiężeni w obecności szefa MON (zdjęcia)

Stu sześćdziesięciu siedmiu żołnierzy z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową. Wśród przysięgających było aż 21 mieszkańców powiatu ostrołęckiego. Podczas uroczystości, które odbyły się w historycznej Olszynce-Grochowskiej obecny był szef MON Mariusz Błaszczak.Omówiono efekty 15-lecia Mazowsza w Unii Europejskiej (zdjęcia)

Polska już od 2004 roku jest członkiem Unii Europejskiej. Z tego tytułu możemy korzystać z rozmaitych form wsparcia, pożyczek czy dotacji. W Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce odbyła się konferencja, podczas której pokazano aktywności i sukcesy beneficjentów z Mazowsza w tym zakresie.


Eldor

Przewodniczący rady miasta znalazł pracę w miejskiej spółce

Wojciech Zarzycki, przewodniczący rady miasta, a także nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II, znalazł dodatkowe zatrudnienie. Pracuje w Miejskim Zarządzie Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce.Ktoś najpierw adoptował psa, a później porzucił

Przykry los spotkał tego pieska, który niedawno odnalazł szczęście, ale też szybko je stracił. Ktoś adoptował czworonoga, ale gdy musiał zmierzyć się z obowiązkami, porzucił go i skazał znów na bezdomność. Kto przygarnie tego grzecznego pieska ze złamanym serduszkiem?Sesja powiatu z ministrem cyfryzacji (zdjęcia, transmisja na żywo)

Radni powiatowi zasiedli do obrad. Samorządowcy podjęli konieczne uchwały dotyczące zmian w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej. Radni udzielili pomocy finansowej trzem gminom, rozmawiali też o infrastrukturze komunikacyjnej. Gościem był m.in. Marek Zagórski, minister cyfryzacji.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.96 zł

5.25 zł

4.97 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8