sobota, 20 kwietnia 2019 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Aktualności

LO: Troszyn przegrał z Kryształem (zdjęcia, wideo)

Nie udał się piłkarzom KS CK Troszyn sobotni mecz z Kryształem Glinojeck. W 20. kolejce ligi okręgowej zespół prowadzony przez Łukasza Bałazego przegrał na własnym terenie. Następny mecz KS CK Troszyn zagra już w piątek z Mazowszem Jednorożec.

  •  
  • 10:41, 14.04.2019 r.


Płonął las i trawy

Do dwóch pożarów doszło w ciągu ostatniej doby na terenie powiatu ostrołęckiego. Strażackie syreny zawyły w sobotę na terenie giny Lelis. W pobliżu Łęgu Starościńskiego doszło do pożaru lasu. Spłonęło łącznie około 20 arów poszycia. W Lelisie ogień strawił cztery ary trawy.


Świat Okien

Koncert Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego (zdjęcia)

W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury rozbrzmiał koncert Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar i utalentowanego muzyka Jacka Wąsowskiego. Uczestnicy wydarzenia usłyszeli między innymi znane przeboje z repertuaru kultowego zespołu.


Ceramik

CKZiU

Butik Be My Shop zaprasza na wiosenne zakupy

Już w najbliższy poniedziałek 15 kwietnia br. kolejna odsłona wiosennych nowości w butiku Be My Shop w Ostrołęce. W ofercie sklepu pojawią się nowe marki, m.in. Malecka, Naoko i Jolmar. Na klientów czekać będzie także duża dostawa dobrze znanych marek Lemonada, Cocomore i Edan.Chciał przemycić nośniki pamięci danych do zakładu karnego

W Zakładzie Karnym w Przytułach Starych po raz kolejny udaremniono przemyt na teren jednostki penitencjarnej przedmiotów niedozwolonych. Mężczyzna, który ubiegał się o widzenie z osobą pozbawioną wolności, miał przy sobie dwa nośnik pamięci danych.


Essentia

Seniorka straciła portfel z pieniędzmi i dokumentami

Seniorka pozwoliła wejść do swojego mieszkania nieznanemu mężczyźnie, który rzekomo zbierał pieniądze na leczenie chorej żony. W ten sposób ostrołęczanka straciła portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność.


Kamila

Wypełnij ankietę o regionie kurpiowskim

Czytelniczka Ilona prosi o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety na temat regionu kurpiowskiego. Zebrane dane zostaną wykorzystane w powstającej pracy magisterskiej na temat oceny atrakcyjności Ostrołęki i okolic pod względem turystycznym.


JBB

Cmentarz wojenny w Żeraniu Dużym stał się zabytkiem

Cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej znajdujący się w miejscowości Żerań Duży (gm. Olszewo-Borki) został włączony do wojewódzkiej ewidencji zabytków nieruchomych. Procedura została przeprowadzona we współpracy z Ośrodkiem Badań Europy Środkowo-Wschodniej.Bociania telewizja z Olszewa-Borek znów nadaje (wideo)

Bocianie gniazdo w gospodarstwie państwa Nakielskich z Olszewa-Borek znów zostało zasiedlone. Pod koniec marca w gnieździe pojawił się pierwszy ptak, który przygotowuje miejsce do lęgu. Podobnie jak w roku ubiegłym, życie boćków będzie śledziło przez całą dobę oko kamery.


NOVDOM

Zmiana rozkładu jazdy autobusów MZK. Ile kosztowała?

Koszty zmiany rozkładu jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce zainteresowały radnego miasta Mariusza Popielarza. Samorządowiec napisał w tej sprawie interpelację, którą skierował do prezydenta Ostrołęki, Łukasza Kulika.Wieczorek autorski Hanny Sobiech w Rzekuniu (zdjęcia)

Podczas spotkania Klubu Seniora w Rzekuniu poetka Hanna Sobiech zaprezentowała swoją twórczość. Wydarzenie odbyło się w ramach Rzekuńskich Wieczorków Senioralnych i wzięli w nim udział mieszkańcy gminy. Obecny był też wójt Bartosz Podolak, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.Miejskie spółki pod lupą członka rady miasta

Radnego Jacka Łubę zainteresowała sprawa miejskich spółek, a dokładniej wybór członków zarządu oraz powołanie pełnomocników. W celu wyjaśnienia tej kwestii złożył interpelację do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Samorządowiec pyta o szczegóły powołania zarządów.


JBB

Trzy lata programu 500 Plus w Ostrołęce

Rządowy program "Rodzina 500 Plus" kończy trzy lata. W okresie trwania programu wsparcie otrzymało ponad pół miliona dzieci, a przyznane świadczenia zasiliły budżety prawie czterystu tysięcy rodzin uczestniczących w programie. Na Mazowszu wypłacono największą liczbę świadczeń w Polsce.


Agrometal

Piknik historyczny na Fortach Bema. Trwają zgłoszenia

Stowarzyszenie "My Słowianie", Drużyna Wojów Mazovia i Ostrołęckie Muzeum Kultury Kurpiowskiej zapraszają na Piknik Historyczny w Ostrołęce. Wydarzenie to gratka dla fanów historii, słowiańszczyzny oraz dawnych kultur, rzemiosła, rękodzieła i rekonstrukcji.Chrońmy nasze życie, nośmy elementy odblaskowe

Zgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski należy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jednak dbając o swoje bezpieczeństwo, naszych dzieci i bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym.


MEBPOL

Nastolatki w sieci - najnowszy raport NASK

Online non-stop - tak wygląda życie zdecydowanej większości polskich nastolatków. Niemal każdy nastolatek w Polsce codziennie jest online. Jak i po co korzystają z sieci? Odpowiedzi na te pytania przynosi raport z najnowszego badania Państwowego Instytutu Badawczego NASK.Mazowsze wspiera strażaków. Trwa nabór wniosków

Praca strażaków wymaga nieustającego wsparcia, dlatego potrzebny jest nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też solidna baza. Dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego możliwy będzie zakup nowych wozów strażackich i ubrań ochronnych oraz remonty strażnic. Trwa nabór wniosków.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Daj sobie odpocząć - postaw na online

Cyfryzacja i zdrowie? To się nie dodaje - tak stwierdzi wielu. Udowadniamy, że jest inaczej. Dajemy receptę jak to połączyć, by zadziałało. Warto zadbać o zdrowie, także online. Jak? Już tłumaczymy.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8