wtorek, 24 października 2017 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Aktualności

Marsz Różowej Wstążeczki (zdjęcia, wideo)

Ostrołęckie Amazonki przypominały o profilaktyce raka piersi. W sobotę odbył się doroczny Marsz Różowej Wstążeczki. Happening miał na celu pokazanie jak ważna jest świadomość, profilaktyka, wczesne wykrycie choroby, a także chęć walki z nowotworem.Skrzynka skarg: suche drzewa zagrożeniem przy ul. Baśniowej

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Przy ulicy Baśniowej w Ostrołęce jest kilka obumarłych drzew, które stanowią duże zagrożenie dla mieszkańców, zarówno pieszych jak i kierowców. Niestety, mimo wielu próśb kierowanych do urzędu miasta, nikt ich nie usunął.Tersha - poznaj zespół z ostrołęczanami w składzie (wideo)

Tersha to zespół założony w Gdańsku, ale jego skład osobowy w dużej części pochodzi z Ostrołęki. Muzycznie kapela lokuje się w klimacie ciężkiego grania z elementami heavy, trash i power metalu. Chłopaki w tym roku nagrali swoją debiutancką płytę pt. "Aim and fire".Nauki przedmałżeńskie nawet przez kilka miesięcy

W życie wchodzą nowe zasady przygotowania narzeczonych do sakramentu małżeństwa. W diecezji łomżyńskiej znacznemu wydłużeniu ulegną tzw. nauki przedmałżeńskie, które będą trwały nawet kilka miesięcy. Młodzi będą mieli jednak możliwość wyboru formy przygotowania.Kury jedwabiste gościły w "czwórce" (zdjęcia)

Zerówkowiczów oraz uczniów klas Ia i IIIa Zespołu Szkół nr 4 w Ostrołęce odwiedziły kury jedwabiste pod opieką Katarzyny Lenkiewicz, która jest hodowcą tych ślicznych ptaków. Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji na ich temat. Lekcja dostarczyła też uczniom wielu pozytywnych wrażeń.Nauka gry na instrumentach w Goworowie

Na lekcje nauki gry na instrumentach muzycznych zaprasza Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie. Uczestnicy będą mieli do wyboru perkusję, gitarę, keyboard i akordeon. Zajęcia będą dla wszystkich chętnych bezpłatne.Adam Wołosz z koncertem w Kadzidle

Kadzidlańską bibliotekę kolejny raz odwiedzi Adam Wołosz - ostrołęcki muzyk i kompozytor. Artysta zaprezentuje utwory z najnowszej, promowanej właśnie płyty zatytułowanej "Agent 07-400-07-420". Wstęp na wydarzenie jest dla wszystkich zainteresowanych bezpłatny.Miejskie obchody Dnia Patrona

Ostrołęczanie mszą święta i złożeniem kwiatów upamiętnią postać wielkiego papieża Polaka - św. Jana Pawła II, który, dzięki decyzji rady miasta, stał się w 2015 roku patronem Ostrołęki. 16 października to data związana z wybraniem kard. Karola Wojtyły na papieża.Tradycyjne kiszenie kapusty na Kurpiach po raz trzeci

Kurpiowskie kiszenie kapusty w Dylewie odbędzie się w tym roku po raz trzeci. Chociaż impreza wystartowała niedawno, to już na stałe wpisała się w kalendarz regionalnych imprez i przypadła do gustu mieszkańcom, miłośnikom kapusty oraz osobom pragnącym zachowywać dawne zwyczaje.

Ostrołęcki Dzień Walki z Ubóstwem

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem, w którego obchody, już po raz dziewiąty, włącza się także Ostrołęka, jest znakiem solidarności z osobami dotkniętymi brakiem podstawowych środków do życia. Wydarzenie będzie przebiegało nieco inaczej niż w ubiegłych latach.


CKZiU

Konkurs historyczny w Olszewie-Borkach

W Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach odbędzie się druga edycja Powiatowego Konkursu Historycznego zatytułowana "W drodze do Niepodległej". Konkurs skierowany jest do uczniów klas szkół podstawowych i gimnazjalnych.Stypendia wojewódzkie dla artystów

Tylko do 13 listopada br. można składać wnioski o stypendium w programie województwa mazowieckiego. Projekt jest skierowany do studentów uczelni artystycznych oraz osób, które realizują autorskie projekty. Dziesięć najlepszych osób otrzyma wsparcie w wysokości 6,3 tys. zł.


JBB

Trójka wygrała z AZS AWF Warszawa (zdjęcia, wideo)

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki w spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek II ligi pokonali w meczu przed własną publicznością AZS AWF Warszawa 29:25. Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego pokazali, że drzemią w nich duże możliwości i warto w nich inwestować.

 •  
 • 23:05, 14.10.2017 r.

JBB

Net w tie-breaku ograł BAS Białystok (zdjęcia, wideo)

Siatkarze ostrołęckiego Netu pokonali BAS Białystok 3:2 w spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek II ligi. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika po raz pierwszy w sezonie zaprezentowali się przed własną publicznością w hali im. Arkadiusza Gołasia i zdobyli dwa punkty.

 •  
 • 23:04, 14.10.2017 r.

Iskierka

Korona bez punktów w Mińsku Mazowieckim

Piłkarze Korony Ostrołęka w spotkaniu 11 kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej przegrali z Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:3. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego walczyli ambitnie o korzystny wynik, ale ponownie popełnili sporo błędów w defensywie.

 •  
 • 17:19, 14.10.2017 r.


Wielka batalia o finał Mazowsza (zdjęcia, wideo)

Lekkoatleci z sześciu powiatów rywalizowali w finałach międzypowiatowych sztafetowych biegów przełajowych. W zawodach bardzo udanie zaprezentowały się szkoły z powiatu ostrołęckiego zdobywając medale i awanse do finału Mazowsza, który odbędzie się w Podgórzu.

 •  
 • 09:33, 14.10.2017 r.


Kowalkowski najlepszym strzelcem Korony (wideo)

Paweł Kowalkowski jest obecnie najlepszym strzelcem ostrołęckiej Korony w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Zawodnik, który latem trafił do ekipy żółto-niebieskich z Makowianki Maków Mazowiecki rozgrywa coraz lepsze mecze.

 •  
 • 09:10, 14.10.2017 r.


Piotr Bałas czołowym snajperem okręgówki (wideo)

Piłkarze KS CK Troszyn w rozegranych do tej pory dziesięciu spotkaniach ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka strzelili rywalom 30 bramek. Jedenaście z nich zdobył Piotr Bałas, który znajduje się obecnie w bardzo wysokiej formie. Kto jeszcze strzela dla ekipy z Troszyna?

 •  
 • 09:10, 14.10.2017 r.


Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej (zdjęcia, wideo)

Ponad 80 nauczycieli i pracowników oświaty otrzymało nagrody przyznane przez prezydenta Ostrołęki. Uroczysta gala odbyła się w piątkowy wieczór w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Po raz pierwszy nagrody przyznawane były w trzystopniowej skali.Taksówkowy pirat (wideo)

Nie pierwszy raz obserwujemy, gdy w Ostrołęce kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego i bagatelizują fakt, że stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu. Tym razem piractwem drogowym popisał się kierowca taksówki.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.16 zł

4.85 zł

4.34 zł

1.93 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić