wtorek, 19 czerwca 2018 r., imieniny Gerwazego, Protazego, Borzysława

Aktualności

Niepowtarzalna Noc Bibliotek w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

Moc atrakcji przygotowali dla mieszkańców Ostrołęki i regionu organizatorzy Nocy Bibliotek. W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Równolegle trwało kilka wydarzeń przeznaczonych dla różnych odbiorców i grup wiekowych.


KamilaMeble

Baranowo z lotu ptaka (wideo)

Lotem ptaka zwiedzamy Baranowo - gminę miejsko-wiejską położoną w zachodniej części powiatu ostrołęckiego. W miejscowości jest kościół pw. świętego Bartłomieja Apostoła, a także znane mleczarskie zakłady produkcyjne. O historii wsi powstała publikacja autorstwa Pawła Białczaka.


NOVDOM

Ostrołęcka giełda samochodowa (zdjęcia)

Ostrołęcka giełda samochodowa to wciąż popularne miejsce nabywania używanych aut. Dzięki naszemu zestawieniu porównasz ceny różnorodnych marek pojazdów. Każde zdjęcia opisane jest podstawowymi danymi technicznymi, m.in rodzajem silnika i rokiem produkcji.


WSAP2018

Skrzynka skarg: duszno w ostrołęckich szkołach

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
W ostrołęckich szkołach brakuje klimatyzacji czy jakiejkolwiek cyrkulacji powietrza. Większość klas jest źle wietrzona, a uczniowie i nauczyciele zmuszeni są w takich warunkach spędzać wiele godzin dziennie.Ile stron ma szkolny statut? (zdjęcia)

Po raz trzynasty odbył się festyn Zespół Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Na placu naprzeciwko szkoły przygotowano dla uczestników wiele atrakcji. Jedną z nich był turniej nauczyciele kontra uczniowie, w którym padały trudne pytania.Święto Torfu i Żurawiny w Piaseczni (zdjęcia)

Mieszkańcy Piaseczni w gminie Kadzidło po raz kolejny bawili się w sobotę na obchodach "Święta Torfu i Żurawiny". Podczas lokalnej imprezy zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich z okolicznych wsi, a dzieci mogły wziąć udział w konkursach i zabawach.


Kobo

Wielki finał OLB już w poniedziałkowy wieczór

Radosław Brzostek przed finałem Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej w Łubudu jest głównym kandydatem do wygrania całych rozgrywek. Reprezentant zespołu Konkret zgromadził na swoim koncie 1967 punktów i ma dużą przewagę nad rywalami w nieoficjalnej klasyfikacji.

  •  
  • 10:20, 10.06.2018 r.

AutoNet

Cenne zwycięstwo na koncie Bartosza Muracha

Reprezentant Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Bartosz Murach bardzo udanie zaprezentował się w ostatnim turnieju na kortach ziemnych w Ostrowi Mazowieckiej. W finałowym meczu pokonał po tie-breaku Sylwestra Puchalskiego 7:6 (7:5).

  •  
  • 10:19, 10.06.2018 r.

KwiatoweŁąki

MKKK Shinkyokushin z kolejnymi medalami

Reprezentanci Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyokushin prowadzeni przez sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca udanie zaprezentowali się w Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin organizowanym w Ostrowi Mazowieckiej.

  •  
  • 10:19, 10.06.2018 r.


Fałszywy alarm, ognisko i pożar poszycia leśnego

Trzy interwencje odnotowali w ciągu ostatniej doby strażacy z Ostrołęki. W Galerii Bursztynowej odnotowano fałszywy alarm, a przy ul. łęczysk w środku nocy gaszono pozostawione bez nadzoru ognisko oraz poszycie leśne. Łącznie interweniowały cztery zastępy strażaków.

Mammobus w Ostrołęce

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Specjalny mammobus z nowoczesnym sprzętem sukcesywnie odwiedza wszystkie, nawet najmniejsze gminy na Mazowszu. Zapoznaj się z najnowszym harmonogramem.


AgroMetal

PSM zaprasza na doroczny koncert

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce, wzorem lat ubiegłych, zaprasza mieszkańców na doroczny koncert podsumowujący całoroczną pracę uczniów i pedagogów. Wystąpią również goście z Chile."Stłumione życie" na scenie Ostrołęckiego Centrum Kultury

Przed ostrołęcką publicznością wystawiona zostanie sztuka teatralna pt. "Stłumione życie" w reżyserii Daniela Laćkowskiego. To przejmujący obraz o miłości wbrew zasadom i walce z jednym z największych wrogów polskości w czasie II wojny światowej.Uroczyste otwarcie muzeum w Kadzidle

Na uroczyste otwarcie Muzeum Ks. Mieczysława Mieszki w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle zapraszają władze samorządowe gminy, duchowieństwo oraz przedstawiciele kadzidlańskich instytucji kulturalnych. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.Zbiórka elektrośmieci na terenie gminy Łyse

Urząd Gminy Łyse informuje, iż na terenie gminy zostanie zorganizowana bezpłatna zbiórka elektrośmieci, w ramach której będzie można bezpłatnie oddać stare, urządzenia elektroniczne. Elektrośmieci wymagają odpowiedniego przechowywania, dlatego nie należy trzymać ich w domu.


JBB

Rejestracja narodzin dziecka online? To działa!

Narodziny prawie 300 maluchów zostały zgłoszone online od czasu uruchomienia przez Ministerstwo Cyfryzacji nowej usługi. Rodzice mogą z niej skorzystać od piątku 1 czerwca tego roku. Cała procedura jest bardzo prosta i zajmuje niewiele czasu.


Supełek

Festiwal strzelecki Korony z Bugiem (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Korony Ostrołęka zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Tym razem podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego w wyjazdowej konfrontacji 29 kolejki rozgromili Buga Wyszków 7:0.

  •  
  • 20:59, 09.06.2018 r.


Kierowca autobusu potrącił dwie nastolatki

Dwie nastolatki trafiły do szpitala na skutek potrącenia przez autobus, do którego doszło w piątkowe popołudnie. Dziewczyny schodziły już przejścia dla pieszych, gdy kierowca autobusu wjechał na pasy i potrącił je pojazdem. Sprawą zajmuje się policja.


PWSIP

"Wolność... Kocham i rozumiem" (zdjęcia, wideo)

Interesujący koncert zatytułowany "Wolność... Kocham i rozumiem" odbył się na scenie przy Kupcu. W piątkowe popołudnie ostrołęczanie mogli wysłuchać znanych polskich hitów rockowych, których autorzy i wykonawcy przeciwstawiali się systemowi komunistycznemu.


EUROTUR

"Moja szkoła i ja" (zdjęcia, wideo)

Wernisaż bardzo ciekawej wystawy odbył się w piątkowe popołudnie w holu Ostrołęckiego Centrum Kultury. "Moja szkoła i ja" to zestaw fotografii, których autorami są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 1, biorący udział w zajęciach w pracowni fotografii analogowej.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.75 zł

4.92 zł

4.64 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić