piątek, 19 kwietnia 2019 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Aktualności

Konkurs "Pierwszy krok w poezję". Weź udział

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu pn. "Pierwszy krok w poezję". Jest on adresowany do młodzieży w wieku 13-18 lat. Tematyka utworów jest dowolna. Może dotyczyć np. domu rodzinnego, przyjaciół, regionu.


Granity Kowalczyk


Dwa pożary traw

Do kolejnych pożarów traw na nieużytkach doszło wczoraj w powiecie ostrołęckim. W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali dwukrotnie. O godz. 14.10 gaszono pożar traw w Gnatach (gm. Lelis). Zadysponowano zastępy OSP Lelis i OSP Łęg Przedmiejski.


JBB

Trzeci dzień egzaminu gimnazjalnego: dziś język obcy (zdjęcia)

Piątek 12 kwietnia to ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego. Młodzież zmierzy się z językiem obcym. Niestety, testy nadal będą zdawane w cieniu strajku nauczycieli i pracowników oświaty. Dziś okaże się, czy protest zaważy na prawidłowym przebiegu procesu egzaminacyjnego.


KamilaMeble

Koncert maturalny wokalistek Studia Piosenki

Na scenie klubu "Oczko" Ostrołęckiego Centrum Kultury odbędzie się koncert maturalny wokalistek Studia Piosenki pt. Dziwny sen. Koncert będzie zwieńczeniem kilkuletniej pracy, ale też doskonałą okazją do zaprezentowania talentu wokalnego młodych artystek.Bezpłatny kurs operatora koparko-ładowarki klasy III

Firma Preme w Ostrołęce zachęca do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie operatora koparko-ładowarki klasy III. Szkolenie przeznaczone dla mieszkańców naszego regionu finansowane jest ze środków Unii Europejskiej i będzie realizowane w Ostrołęce.Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Wiesława Sima, lat 79, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w piątek 12 kwietnia w kaplicy domu pogrzebowego przy ul. Kujawskiej w Ostrołęce o godz. 13.00.


JBB

Wszystko do Pierwszej Komunii Świętej (zdjęcia)

Sklep dziecięco-młodzieżowy "Top Young" w pawilonie Handlowiec zaprasza na zakupy najnowszej, wiosennej kolekcji odzieży (w tym kolekcji komunijnej 2019). Wysoka jakość i wygoda oraz niepowtarzalne i modne wzornictwo to cechy oferowanych produktów.Nowe liceum mundurowe w Ostrołęce (zdjęcia)

Noszą mundury, skaczą na spadochronach, nurkują, ćwiczą walkę wręcz i strzelają. To nie opis jednostki specjalnej tylko uczniów Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego Feniks. Nowe oddziały szkół Feniksa powstają w Ostrołęce i Ciechanowie.Ubytki w nawierzchni ulicy Słonecznej będą naprawione w pilnym trybie

Naprawa ubytków w nawierzchni ulicy Słonecznej w Ostrołęce zostanie zlecona do realizacji w trybie pilnym Miejskiemu Zarządowi Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Tak odpowiedział prezydent Łukasz Kulik na interpelację radnego Ryszarda Żukowskiego.Radny wnioskuje o spotkanie prezydenta ze spółdzielcami

Na biurko prezydenta miasta Łukasza Kulika wpłynęła kolejna interpelacja. Tym razem jeden z radnych wnioskuje o to, aby włodarz spotkał się z przedstawicielami wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, których funkcjonuje bardzo wiele na terenie naszego miasta.


CKZiU

Wiesław Piaściński wiceprzewodniczącym rady nadzorczej MZK

Były włodarz Ostrołęki Wiesław Piaściński został powołany 7 stycznia 2019 roku w skład rady nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce. Teraz, na mocy wydanego zarządzenia, obejmie funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej miejskiej spółki.


NOVDOM

Miasto informuje o sprzedaży dwóch nieruchomości lokalowych

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik informuje o sprzedaży w drodze bezprzetargowej, na rzecz dotychczasowych najemców, dwóch nieruchomości lokalowych w bloku przy ul. doktora Józefa Psarskiego 18 w Ostrołęce oraz podaje do publicznej wiadomości wykazy.Puławski znowu biegł przez 24 godziny

Kazimierz Puławski z Łysych wystartował w 12. Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym, które w ostatni weekend odbyły się Supraślu. Ultramaratończyk z Kurpi w ciągu doby przebiegł dystans 154 km i 951 m. Jak zapowiada, będzie chciał ten wynik poprawić.

  •  
  • 13:48, 11.04.2019 r.

EssentiaŚwiat Okien

Policyjny pościg za kierowcą opla. Miał prawie 2,5 promila

Prawie trzykrotnie przekroczył dozwolona prędkość i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Był też kompletnie pijany. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nie uniknie odpowiedzialności karnej.


Kwiatowe ÂŁÂąki

UKS Atria: Wytańczyli medale w Ełku

W ostatni weekend młodzi tancerze z UKS Atria Ostrołęka rywalizowali w X Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego "O puchar prezydenta Ełku". Przed podopiecznymi Katarzyny Orlickiej kolejne starty, w tym na turnieju międzynarodowym w Karpaczu.

  •  
  • 12:54, 11.04.2019 r.

MEBPOL

Pijany ostrołęczanin kierował mercedesem

Policjanci z Ostrołęki po raz kolejny udaremnili jazdę pijanemu kierowcy. Młody ostrołęczanin kierował mercedesem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Oprócz tego, że był nietrzeźwy, rozmawiał przez telefon, nie korzystając z zestawu głośnomówiącego.


Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

bezchmurnie

21°C, 1032 hPa

bezchmurnie

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

27
Jakość powietrza:
Dobra

Pył PM2.5: 16 µg/m³

Pył PM10: 25 µg/m³

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8