poniedziałek, 22 lipca 2019 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Aktualności

Uwaga! Przerwy w dostawie prądu w Ostrołęce i powiecie

W najbliższym czasie mieszkańcy Ostrołęki i regionu mogą spodziewać się przerw w dostawie energii elektrycznej. Prąd zostanie wyłączony m.in. w Ostrołęce, Myszyńcu, Krukach, Susku Starym. Utrudnienia na terenie poszczególnych miejscowości potrwają od 3 do 10 godzin.


MEBPOL

Burmistrz Myszyńca apeluje do GDDKiA

Burmistrz Myszyńca skierowała prośbę do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zmianę lokalizacji tablicy informacyjnej - znaku D-42 wyznaczającej w ruchu drogowym obszar terenu zabudowanego. Z uwagi na niebezpieczeństwo prosi, aby rozszerzyć zakres obowiązywania tego znaku.
Granity Kowalczyk

"Sierżant i Cezar" - historia psa i jego opiekuna

Na łamach czasopisma "Forum Służby Więziennej" ukazał się artykuł na temat Cezara - psa pracującego w służbie więziennej. Czworonóg wraz ze swoim opiekunem sierżantem Łukaszem Listwonem służą w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych. Ich praca jest pełna niebezpieczeństw, wyzwań, ale też zaufania i przyjaźni.


Essentia

Od poniedziałku rusza budżet obywatelski. Zgłoś swoje pomysły!

Od poniedziałku 15 lipca do piątku 9 sierpnia mieszkańcy Ostrołęki będą mogli składać projekty do budżetu obywatelskiego na 2020 rok. W tym roku, środki podzielone zostaną na dwie kategorie: ogólnomiejską i osiedlową. Zgłaszanym projektem może być każda inicjatywa obywatelska.Więcej miejsca dla rolników

W naszym dziale ogłoszeń drobnych utworzyliśmy nowe kategorie przeznaczone dla rolników. Do tej pory maszyny rolnicze i zwierzęta gospodarskie znajdowały się w różnych miejscach. Od dzisiaj działa nowa, ogólna kategoria "Rolnicze", w której znajdują się cztery podkategorie.Kontrole dzielnicowych w gmine Olszewo-Borki

Dzielnicowi z terenu gminy Olszewo-Borki prowadzą działania, mające na celu ograniczenie spożycia alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz zaśmiecania. Kontrolą objęto miejscowości Dobrołęka oraz Kruki.


ZSP Troszyn

Naprawiono poluzowane najazdy na moście zastępczym

Firma zajmująca się utrzymaniem nawierzchni na moście zastępczym w Ostrołęce, wykonała cząstkowe naprawy polegające na uzupełnieniu asfaltem poluzowanych progów najazdowych umieszczonych przy wjazdach na przeprawę.Wypadek i dachowanie

Minionej doby strażaków z naszego terenu wzywano do dwóch zdarzeń drogowych. 1. W miejscowości Laskowiec (gm. Rzekuń) o godz. 8.00 usuwano skutki zderzenia trzech samochodów. Zadysponowano trzy zastępy JRG PSP Ostrołęka.Cyrk Wictoria w Ostrołęce

W najbliższą sobotę Cyrk Wictoria odwiedzi nasze miasto. Artyści zaprezentują jubileuszowy pokaz pełen emocji i atrakcji. Na specjalne zaproszenie na scenę przybędzie klaun Bartolini, który z pewnością rozbawi wszystkie dzieci.

 "Tulipan" z Ostrołęki. Rozkochiwał kobiety i porzucał (wideo)

36-letni Kamil T. z Ostrołęki, nazwany "Tulipanem" na cześć najsłynniejszego podrywacza Polski czasów PRL, wyszukiwał na portalach randkowych kobiety, rozkochiwał je w sobie, aby później prosić o pożyczki. Temat podjęła redakcja programu "Interwencja" emitowanego na antenie telewizji Polsat.Weekend promocji w sklepach "Prim Market" i "Wiejska Wędzarnia"

Sklepy "Prim Market" i "Wiejska Wędzarnia" zachęcają do skorzystania z weekendowej promocji. W ofercie produkty w supercenach: mięso drobne z indyka po 9,99 zł/kg, pomidory malinowe za 4,49 zł/kg, kawa rozpuszczalna Jacobs Cronat Gold  w cenie 17,99 zł (200 g). Do tego piwo Lech premium (butelka 500 ml) tylko 2,29 zł.


JBB

Dzieci z Kultowni poznały zwyczaje koników polskich (zdjęcia)

Dzieci, które w czasie wakacji korzystają z oferty przygotowanej przez Kultownię Ostrołęckiego Centrum Kultury, na nudę nie narzekają. W ramach akcji "Małe wędrowanie - niemałe odkrywanie" grupa odwiedziła m.in. ośrodek hodowli koników polskich i hipoterapii w Laskowcu. Praca i zabawa ze zwierzętami dała im wiele radości.Martyna Budziłek najlepsza w "Dywickiej 5-ce"

Martyna Budziłek nieustannie imponuje świetną dyspozycją biegową. Tym razem podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego nie miała sobie równych w drugiej edycji biegu pn. "Dywicka 5-ka". Zawodniczka cieszyła się z wygranej na dystansie 4,8 km.

  •  
  • 09:45, 11.07.2019 r.


Wyścig australijski po raz czwarty na stadionie

Po raz czwarty Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce i Klub Kolarski 24h zapraszają wszystkich cyklistów do udziału w wyścigu australijskim. Rywalizacja została zaplanowana na niedzielę 21 lipca.

  •  
  • 09:45, 11.07.2019 r.

pegas oil

Nowy sezon B klasy z dziesięcioma drużynami

Dziesięć drużyn przystąpi do rywalizacji w sezonie 2019/2020 w rozgrywkach piłkarskiej B klasy w grupie Ostrołęka. Powiat ostrołęcki będzie miał aż pięciu przedstawicieli - GLKS Lelis, Kurpik Kadzidło, Orz Goworowo, Świt Baranowo i ULKS Ołdaki.

  •  
  • 09:45, 11.07.2019 r.

Kwiatowe ÂŁÂąki

IV edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu (zdjęcia)

Tegoroczny Gminny Konkursu Wiedzy o Zdrowiu przebiegał pod hasłem "Żyjmy zdrowo, długo i szczęśliwie". Konkurs zorganizowano w Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle. Uczniowie udowodnili, że zagadnienia w temacie ochrony zdrowia nie są im obce.Wakacje z książką w Goworowie (zdjęcia)

Przedszkolaki z Goworowa i okolic miały świetną okazję by dać upust swym pisarskim umiejętnościom. Efekty ich pracy były wspaniałe i zaowocowały powstaniem autorskich książeczek. Dzieci realizowały temat "W krainie baśni i bajek", który być może przyczyni się do wyłonienia ukrytych talentów.Wakacyjny wypoczynek dzieci z TPD (zdjęcia)

Podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji w ramach akcji "Radosny i bezpieczny wypoczynek w miejscu zamieszkania". W ramach zajęć świetlicowych dzieci odwiedziły ciekawych ludzi i interesujące miejsca, miały też zapewniony posiłek - drugie śniadanie i obiad.

Ks. Łukasz Gołaszewski: jak przygotować się do pielgrzymki (wideo)

Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę zbliża się wielkimi krokami. Przed pątnikami wielkie wyzwanie, ale też przygoda i wyjątkowe rekolekcje w drodze. Do wędrówki warto się jednak solidnie i skrupulatnie przygotować - przede wszystkim pod względem duchowym, ale też fizycznym.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.08 zł

5.41 zł

5.04 zł

1.99 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Sklep Pierogownia Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8