poniedziałek, 16 września 2019 r., imieniny Edyty, Kornela, Kamili

Aktualności

Zajechał drogę i pokazał środkowy palec (wideo)

Gdy ruch na ulicy jest utrudniony, kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość, zachować wzmożoną ostrożność i przede wszystkim podnieść kulturę jazdy. W Ostrołęce często bywa odwrotnie. Jeden z kierowców nie dość, że zajechał innemu drogę, to jeszcze pożegnał go środkowym palcem.Robert Burneika i ostrołęczanka Kaja relaksowali się nad morzem

Robert Burneika, powszechnie znany jako Hardkorowy Koksu i jego młoda partnerka Kaja z Ostrołęki spodziewają się dziecka. Maluszek przyjdzie na świat późną jesienią. Tymczasem para stara się wykorzystać ostatnie promienie letniego słońca. Zakochani ostatnio wypoczywali nad polskim morzem."Kobieca bajera" - nowy przebój Łukasza Kuśmierczyka (nagranie)

Dla miłośników disco polo mamy dobrą wiadomość. W sieci pojawił się kolejny utwór autorstwa ostrołęczanina Łukasza Kuśmierczyka, założyciela zespołu Magnetix. Piosenka nosi tytuł "Kobieca bajera" i łatwo wpada w ucho. Poprzednią propozycją muzyczną od artysty był przebój "Chcę mieć".
pegas oil

Aterra nakręciła Ostrołękę! Niebawem będzie teledysk (zdjęcia)

Jak zapowiadali, tak uczynili. Muzycy z zespołu Aterra przyjechali w minioną sobotę 31 sierpnia do Ostrołęki, aby nagrać ujęcia do nowego teledysku. Ostrołęckie plenery oraz znane lokalizacje na mapie naszego miasta będą idealnym tłem do piosenki, która opowiada o Ostrołęce i jej mieszkańcach.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Sołtysi z gminy Lelis zakończyli wakacje ogniskiem

Integracyjnym ogniskiem, wymianą poglądów i wspólną zabawą zakończyli wakacje sołtysi z gminy Lelis. Celem imprezy było przede wszystkim wspólne działanie, spotkania i rozmowy oraz wypracowanie korzystnych rozwiązań dla rozwoju poszczególnych sołectw oraz całej gminy.


MEBPOL

Nowi dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkola w gminie Łyse

W gminie Łyse rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów Szkół Podstawowych w Łysych, Lipnikach, Zalasiu, a także Samorządowego Przedszkola w Łysych. Stanowiska w wyniku przeprowadzonych postępowań zostały powierzone nowym władzom placówek edukacyjnych na okres pięciu lat.


NOVDOM

Olszewo-Borki: umowa na remont dwóch dróg podpisana

Dwie drogi w gminie Olszewo-Borki wkrótce zostaną wyremontowane. Chodzi o odcinki w miejscowości Kordowo oraz Żebry-Perosy. Wójt Aneta Larent podpisała umowę w tej sprawie z firmą, która wygrała przetarg na realizację zadania. Koszt inwestycji to blisko 2 miliony złotych.Maraton terapeutyczny w Myszyńcu

Stowarzyszenie Abstynentów "Nowa Droga" zaprasza wszystkich chętnych do udziału w maratonie terapeutycznym. Wydarzenie to cykl spotkań o tematyce trzeźwościowej, w ramach których odbędą się dwudniowe warsztaty "Jak być trzeźwym ojcem" oraz "Funkcjonowanie Rodziny".Chodź na spacer, albo kawę

Od spaceru lub wspólnej kawy z nowo poznaną osobą dzieli cię zaledwie kilka zdań. Każdego dnia dzięki serwisowi randkowemu "Mojej Ostrołęki" zawiązują się nowe znajomości. Wiele z nich trwa bardzo długo, a czasem nowo poznana osoba okazuje się być tę wymarzoną. Spróbuj i ty!

Terapia

"Bezpieczna droga do szkoły" w SP nr 3

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego prowadzą w ostrołęckich placówkach oświatowych działania "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach akcji funkcjonariusze oraz służby ratownicze przygotowali spotkanie profilaktyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.


PWSIP

Stypendia dla uczniów szkół zawodowych z Mazowsza

Dobra wiadomość dla młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych na terenie Mazowsza. Uczniowie, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce mają szansę na otrzymanie finansowego wsparcia w postaci stypendiów, którego wysokość wynosi nieco ponad 5 tys. zł.

 Mazowiecka KAS walczy z nadużyciami w VAT

Prawie 2 miliony złotych mógł stracić budżet państwa w wyniku działań tylko jednego łańcucha podmiotów dokonujących transakcji z wykorzystaniem znikających podatników. Chodzi o międzynarodowy obrót artykułami spożywczymi. Dokonano już blokady rachunków bankowych na ponad jeden milion zł.


CKZiU

ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków dotyczących nowego świadczenia

Można już składać wnioski o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. ZUS udostępnił formularz (ESUN), ale wniosek można sporządzić w dowolnej formie. Urzędnicy zachęcają do korzystania właśnie z tej wersji, bo daje ona pewność zamieszczenia kompletu potrzebnych informacji.Pątnicy wyruszyli do Dąbrówki (zdjęcia, wideo)

Setki wiernych wyruszyło w niedzielę 8 września do Sanktuarium Matki Bożej Dąbrowskiej. Pątnicy wzięli udział w odpuście Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwanej Siewną, podczas którego do Dąbrówki w gminie Lelis przybywają liczne pielgrzymki


Eldor

Ostatni dzień "InQbatora" (zdjęcia, wideo)

Ostatni dzień "InQbatora" obfituje w wiele ciekawych spektakli. Trzeciego dnia teatralnej uczty przygotowano aż sześć sztuk. Wśród nich znajduje się propozycja dla dzieci oraz jedna wyłącznie dla dorosłych. Ostatni spektakl w ramach "InQbatora" to "Głębia".Osiedle Traugutta bawiło się na festynie (zdjęcia, wideo)

Mieszkańcy osiedla Traugutta bawili się na osiedlowym festynie. Sobotnie popołudnie i wieczór przeznaczono na wspólną zabawę. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych - była strefa zabaw, gastronomia, konkursy, pokazy i muzyka na żywo prezentowana przez lokalnych artystów.
WSAP

Czytali fragmenty polskich nowel (zdjęcia, wideo)

Mieszkańcy Ostrołęki ponownie wzięli udziału w ogólnopolskiej akcji pn. Narodowe Czytanie. W tym roku przedmiotem ósmej odsłony tej niezwykle popularnej, promującej czytelnictwo imprezy, są polskie nowele. Fragmenty kilku z nich przeczytano na Fortach Bema. Wydarzeniu towarzyszyły również inne atrakcje.Jeden film, cztery wykroczenia drogowe (wideo)

Kolejny film z drogowymi wykroczeniami pojawił się na kanale Super Kierowcy, śledzącego na ostrołęckich ulicach wszystkich, którzy nie są za pan brat z przepisami ruchu drogowego. Na jednym filmie widzimy m.in. zajeżdżanie drogi na rondzie, blokownie skrzyżowywania czy ignorowanie sygnalizacji.Zakaz czy nakaz parkowania na trawniku?

Kierowca tego osobowego opla zafiry chyba źle odczytał treść tabliczki ustawionej na trawniku przed ostrołęcki szpitalem. Komunikat wyraźnie głosi: "Zakaz parkowania na terenach zielonych". Czyżby kierowca auta uwiecznionego na zdjęciu źle odczytał informację i zakaz zrozumiał jako nakaz?


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.96 zł

5.25 zł

4.97 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Sklep Pierogownia Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8