czwartek, 18 października 2018 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Aktualności

Kadzidło: jubileusz Złotych Godów (zdjęcia)

Dwadzieścia jeden par z terenu gminy Kadzidło otrzymało medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle odbyła się uroczystość, podczas której pary wstępujące 50 lat temu w związek małżeński otrzymały gratulacje i życzenia.
Wieczór skupienia dla małżeństw i narzeczonych

Domowy Kościół, a także parafia Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Ostrołęce zapraszają na VIII Wieczór Skupienia dla małżeństw i narzeczonych. Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Maryja fundamentem małżeństwa". Będzie można uczestniczyć w konferencji i mszy świętej.GEAL

Małgorzata Laska z wizytą w Troszynie (zdjęcia)

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Troszynie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Urszulą Laską, autorką książek dla dzieci. Pisarka mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Debiutowała na rynku literackim w 2013 r. bajką pt. "Pan Dreptusiński".
Goście specjalni na ognisku w Rżańcu (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej SIGiE im. Karola Adamieckiego w Rżańcu (gm. Olszewo-Borki) zorganizowano ognisko, na którym pojawili się goście specjalni. To drużyna harcerska na czele z dowódcą Krzysztofem Krawczykiem z ZHP p. ODH "KRES" z Ostrołęki.


KamilaMeble

Radosna twórczość na wyborczych ulotkach

Ulotki, banery, gazetki czy przedwyborcze spoty reklamowe to przestrzeń, w której kandydaci ujawniają swoje, często skrywane dotychczas, umiejętności. Dzisiaj prezentujemy kilka oryginalnych materiałów przygotowanych przez kandydatów z Ostrołęki i okolic.Znów śmieje się z nas cała Polska (zdjęcia, wideo)

Na kilka dni przed wyborami samorządowymi prawicowi politycy wpadli na pomysł, aby w Ostrołęce ponownie ogłosić sukces budowy elektrowni. Warto w końcu przypomnieć mieszkańcom o dobrej zmianie, by w niedzielę pamiętali, na kogo (nie)głosować.


EUROTUR

Agrometal

Podsumowanie działań policyjnych "Truck & Bus"

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przeprowadzili wczoraj działania o nazwie "Track & Bus". Funkcjonariusze kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących autokarami, busami i samochodami ciężarowymi.


Kwiatowe Łąki

Akcja "Bursztynowa dla zdrowia" na topie (wideo)

Blisko 1500 osób skorzystało już z bezpłatnych badań oraz konsultacji lekarskich w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Zapraszamy do obejrzenia filmu z ostatniej akcji "Bursztynowa dla zdrowia". Wydarzenie miało miejsce w niedzielę 7 października.


JBB

Wolontariusze z Niemiec i Algierii w Ostrołęce (zdjęcia)

I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema gości u siebie wolontariuszy z organizacji AIESEC. Katja Nöthke z Niemiec i Mustapha Benmeradi z Algierii, prowadzą z uczniami zajęcia w języku angielskim oraz niemieckim, prezentując cele i założenia instytucji.


Orange

Czy to na pewno jesienna infekcja?

Kaszel, "drapanie" w gardle, chrypka, wrażenie "obcego ciała" przy przełykaniu... - o tej porze roku wydawać się może, że to jesienna infekcja. Istotnie, często tak jest. Jednak, jeżeli te dolegliwości pojawiają się często i trwają dłużej niż trzy tygodnie, warto skonsultować się w poradni laryngologicznej.Obywatelska postawa ostrołęczan

Dużą bezmyślnością wykazał się mieszkaniec powiatu makowskiego, który wybrał się w podróż audi. Mężczyzna był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dalszą jazdę udaremnili mu policjanci, po uprzedniej interwencji kilku ostrołęczan.Policyjny pościg za volkswagenem. Kierowca miał prawie trzy promile

Prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Był kompletnie pijany i miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nie uniknie odpowiedzialności karnej.


Impuls

Nauczyciele z Ostrołęki nagrodzeni (zdjęcia)

W Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Doroczne święto pozwoliło na przyznanie nagród dla najbardziej zasłużonych osób pracujących w oświacie i poświęcających się na rzecz dzieci i młodzieży.Miejskie obchody Dnia Walki z Ubóstwem

Ostrołęka już po raz dziesiąty włączy się w obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. Wydarzenie odbędzie się na placu przy scenie. Na uczestników czekała będzie ciepła grochówka, wsparcie specjalistów oraz występy dzieci i młodzieży.Policyjne podsumowanie minionej doby

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ciągu ostatnich 24 godzin przeprowadzili aż 48 interwencji i obsłużyli 6 zdarzeń drogowych. Nie zabrakło również działań profilaktycznych przeprowadzonych w szkołach oraz przedszkolach.Molchanov gościem Fight Academy (zdjęcia, wideo)

Znakomity białoruski szkoleniowiec Andrei Molchanov poprowadził seminarium w UKS Fight Academy. W zajęciach wzięli udział głównie podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka, ale również zaproszeni goście z kilku klubów z naszego regionu.

  •  
  • 11:33, 16.10.2018 r.


Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Do bardzo ciekawej i emocjonującej batalii doszło w sobotnie przedpołudnie na terenach położonych nad Narwią. Dzieci i młodzież walczyły o medale w międzypowiatowych mistrzostwach w biegach przełajowych i awans do finałów Mazowsza.

  •  
  • 11:32, 16.10.2018 r.


Piłkarze Trójki nowym liderem II ligi (zdjęcia, wideo)

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki po zwycięstwie nad AZS-AWF Warszawa awansowali na pozycję lidera rozgrywek II ligi w grupie B. Podopieczni trenera Rafała Niećki zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu.

  •  
  • 11:32, 16.10.2018 r.


Dziesięć medali WOPR-OS w Grand Prix Polski

Ratownicy WOPR-OS Hubert Nakielski, Kamil Bojarski i Maja Furmaniuk bardzo udanie zaprezentowali się w Grand Prix Polski w Kędzierzynie-Koźlu. W zawodach podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli aż dziesięć medali, w tym pięć z najcenniejszego kruszcu.

  •  
  • 11:29, 16.10.2018 r.


O programie "Czyste powietrze" z ministrem środowiska (zdjęcia)

Do Ostrołęki przyjechał minister środowiska Henryk Kowalczyk. Gość wziął udział w konferencji poświęconej programowi "Czyste powietrze", którego celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.08 zł

5.37 zł

5.12 zł

2.39 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić