wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Na osiedlu Traugutta potrzebne kolejne inwestycje

Do ratusza wpłynął kolejny wniosek zarządu osiedla Traugutta, z prośbą o podjęcie działań związanych z poprawą osiedlowej infrastruktury. W imieniu mieszkańców, niezbędne i oczekiwane zadania zostały przedstawione przez Katarzynę Stryjewską, przewodniczącą zarządu osiedla.Drugi tydzień półkolonii w OSM dobiegł końca (zdjęcia)

Dzieci uczestniczące w półkoloniach, organizowanych przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową, nie mogły narzekać na nudę. Drugi tydzień wypoczynku wypełniony był grami, zabawami, wycieczkami w ciekawe miejsca oraz spotkaniami z interesującymi ludźmi.


KamilaMeble

Wakacje z CK-BiS w Lelisie (program)

Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie zaprasza dzieci z terenu gminy na wakacyjne zajęcia. Jak co roku placówka przygotowała dla najmłodszych szereg atrakcji, spotkań, wycieczek czy widowisk teatralnych. Wakacje 2019 z CK-BiS startują już 15 lipca br.Lelis: startuje konkurs na wieniec dożynkowy

Czas żniw już bliski, dlatego w gminach naszego powiatu trwają przygotowania do dożynek. Rokroczne święto plonów łączy się z konkursem na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym startują gminy oraz poszczególne sołectwa. Do konkursu już można się zgłaszać.


Kwiatowe ÂŁÂąki

NOVDOM

Ponad 2 miliony złotych dofinansowania dla subregionu ostrołęckiego

Sejmik Województwa Mazowieckiego zdecydował o przyznaniu wsparcia finansowego, w kwocie 2,1 mln złotych dla subregionu ostrołęckiego. Pozyskane środki zostaną przeznaczone m.in. na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych, ogródków działkowych oraz ochronę czystego powietrza.Konkurs "Lider zmian" na Mazowszu

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych organizuje konkurs pod nazwą "Lider Zmian". O tytuł lidera oraz statuetkę mogą powalczyć samorządy, firmy, fundacje, stowarzyszenia, instytuty badawcze i naukowe, instytucje kultury, placówki edukacyjne oraz służba zdrowia.Apel prezes KRUS do rolników

Lato to czas wytężonej pracy dla rolników. Podczas prac polowych często dochodzi do wypadków, zwłaszcza, gdy wykonywanym czynnościom towarzyszy pośpiech i nieuwaga. Prezes KRUS, wystosowała do rolników apel, dotyczący przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas żniw.

Zderzenie audi z motocyklem

Do zderzenia osobowego audi z motocyklem doszło w sobotnie popołudnie w Łazach (gm. Olszewo-Borki). 52-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu w lesie, wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym kierowcy jednośladu.


PWSIP

MEBPOL

Bogaty jak piłkarz z Troszyna

Narew Ostrołęka? Mławianka Mława? MKS Ciechanów? Nie, żadna z tych drużyn. Najbogatszy w chwili obecnej w lidze okręgowej jest KS CK Troszyn. O sytuacji w klubie napisał znany dziennikarz sportowy i działacz Bartnika Myszyniec - Sebastian Staszewski.

  •  
  • 13:04, 13.07.2019 r.pegas oil

Wracamy do tematu: interwencja służb na zaniedbanej działce

Jeden z czytelników zgłosił, że na działce przy ulicy Lesława Chojnowskiego właściciel nie dba o swoją posesję. Nie dość, że nie kosi trawy i ponad metrowe krzaki zasłaniają widoczność, to psy przebywające na działce biegają po całym osiedlu. Skuteczną interwencję podjęli miejscy strażnicy.


CKZiU

Skrzynka skarg: duże uskoki przy zjazdach i brak oznakowania na drodze Ostrołęka - Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów: firma wykonująca remont drogi relacji Ostrołęka - Ostrów Mazowiecka, w ciągu drogi wojewódzkiej numer 627, nie zadbała należycie o bezpieczeństwo kierowców. Zjazdy z głównej drogi mają bardzo duże uskoki, trasa nie jest oznakowana i stanowi zagrożenie dla pieszych i kierowców.


ZSP

Sebastian Moszczyński drugi w skoku wzwyż w kraju

Sebastian Moszczyński zdobył srebrny medal w 25 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu. Zawodnik prowadzony przez trenera Roberta Nazarkiewicza zajął drugie miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 2,02 m. Konkurencję wygrał Jakub Hołub.

  •  
  • 12:52, 13.07.2019 r.JBB

Rozwijanie skrzydeł (wideo)

Cztery młode bociany z Olszewa-Borek, które na żywo można oglądać w internecie, rozwijają skrzydła. Dosłownie. Już za kilka dni odbędą się pierwsze loty. Obecnie młode ptaki podskakują w gnieździe i próbują wznieść się na chwilę w powietrze. W gnieździe dzieję się bardzo wiele.


Granity Kowalczyk

Niedziela na wsi w Tatarach

Na wspólną biesiadę przy muzyce i tańcach zaprasza społeczność wsi Tatary w gminie Kadzidło. Organizatorzy zaplanowali atrakcje rekreacyjne i sportowe, będą występy artystyczne, koncert kapeli Sobotnie Granie, zabawa taneczna, konkursy oraz grillowanie.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.11 zł

5.42 zł

5.07 zł

2.04 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8