sobota, 16 lutego 2019 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Aktualności

Będzie Młodzieżowa Rada Miasta w Ostrołęce

Najprawdopodobniej uda się w tej kadencji samorządu stworzyć Młodzieżową Radę Miasta w Ostrołęce. O powołanie takiej struktury wnioskowano już wcześniej, a niedawno, bo w styczniu tego roku, jeden z mieszkańców wystąpił z petycją o jej utworzenie.


EUROTUR

Czy walentynki odchodzą do lamusa?

Zachodnie święto, które dotarło do Polski pod koniec XX wieku, bardzo szybko zawładnęło sercami rodaków. Równie szybko poczuliśmy przesyt komercyjnymi walentynkami. Dla jednych jest doskonałą okazją do okazania uczuć, dla innych przyprawiającym o mdłości świętem.


KredytOK


Stypendia sportowe od prezydenta miasta (zdjęcia)

Reprezentanci sześciu klubów otrzymali stypendia sportowe od Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Najwięcej, bo aż ośmiu stypendystów ma Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin, który 2018 roku zanotował pasmo sukcesów, zdobywając m.in. drużynowo Puchar Polski.

  •  
  • 10:58, 14.02.2019 r.


Dachowanie, pożar i alarm fałszywy

Podczas minionej doby strażaków z naszego terenu wzywano trzykrotnie.
1. W miejscowości Szafranki (gm. Łyse) o godz. 09.43 usuwano skutki dachowania samochodu osobowego. Zadysponowano zastęp JRG PSP Ostrołęka oraz zastęp OSP Kadzidło.

Pożar stodoły i budynku inwentarskiego w Trzaskach (zdjęcia)

Do poważnego pożaru drewnianej stodoły i budynku inwentarskiego doszło wczoraj w miejscowości Trzaski (gm. Troszyn). Akcja gaśnicza trwała około dziesięciu godzin. Do działań zadysponowano aż dziewięć jednostek strażackich. Straty oszacowano na ponad 100 tys. zł.Fałszywy policjant chciał oszukać ostrołęczankę

Ostrołęccy mundurowi otrzymali sygnał o próbie oszustwa metodą na policjanta. Na szczęście osoba, do której zadzwonił sprawca, nie pozwoliła się oszukać. W trosce o bezpieczeństwo seniorów mundurowi po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrzeganie rodziny.EkoWalentynki w Łysych

Młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej EkoWalentynki, której celem jest popularyzacja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.


Kwiatowe Łąki

Zgubiono białego laptopa

W środę 13 lutego br. w Ostrołęce zgubiono białego laptopa marki Asus. Przenośny komputer zgubiono wraz z zasilaczem oraz czerwoną teczką. Jak informuje osoba poszkodowana, teczkę odnaleziono na skrzyżowaniu ulic Staszica i Bogusławskiego. Laptop się nie odnalazł.Bal karnawałowy w Troszynie (zdjęcia)

Społeczność Centrum Kultury i Biblioteki w Troszynie przygotowała dla dzieci z gminy ciekawe atrakcje w drugim tygodniu ferii zimowych. Tym razem na młodych uczestników czekał bal postaci bajkowych. Były też serduszkowe życzenia walentynkowe.


JBB

KOBO

Dotacje na sport: Władze klubów komentują

We wtorek poznaliśmy rozstrzygnięcia komisji konkursowej, która podzieliła miejski budżet sportowy na 2019 rok. Przedstawiamy opinie na temat podziału przedstawicieli czterech ostrołęckich klubów sportowych: OTS Korona, OTPS Nike, UKS Fight Academy i WOPR-OS.

  •  
  • 09:10, 14.02.2019 r.


Powołania i półfinały młodziczek Nike

W najbliższy weekend siatkarki OTPS Nike Ostrołęka zagrają w Warszawie w turnieju półfinałowym Mistrzostw Mazowsza Młodziczek. Do klubu w tym tygodniu trafiły powołania do kadry Mazowsza dla dwóch zawodniczek z zespołu Dariusza Werpachowskiego.

  •  
  • 09:09, 14.02.2019 r.

NOVDOM

KamilaMeble

Podwójny rocznik uczniów do szkół średnich (zdjęcia, wideo)

W Ostrołęce odbyła się konferencja prasowa dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. W spotkaniu wzięła udział Aurelia Michałowska - mazowiecki kurator oświaty oraz przedstawiciele ostrołęckiej delegatury.Jędrzej Nowak tenisowym mistrzem Polski!

Były prezydent Ostrołęki, Jędrzej Nowak nadal doskonale radzi sobie na tenisowych kortach. Podczas Międzynarodowych Halowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na początku lutego w Szczecinie zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

  •  
  • 15:04, 13.02.2019 r.


"Z jazzem przez świat" w OCK (zdjęcia)

W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie z muzyką pod tytułem "Z jazzem przez świat". Wydarzenie odbywa się raz w miesiącu, ma ono na celu ukazanie niezwykłości muzycznego świata i zachęcenia do jego poznawania.

Podziękowania za udział w pogrzebie śp. Alicji Siennickiej

Chwile, które przyszło nam teraz przeżywać, są bardzo ciężkie. Rodzinie i przyjaciołom, przybyłym delegacjom, znajomym oraz sąsiadom, pragniemy serdecznie podziękować za Waszą obecność i modlitwę, za wyrazy współczucia i jedności z nami.Weekend promocji w sklepach "Prim Market" i "Wiejska Wędzarnia"

Sklepy "Prim Market" i "Wiejska Wędzarnia" zachęcają do skorzystania z weekendowej promocji. W ofercie produkty w supercenach: schab bez kości w cenie 12,99 zł/kg, schab z liściem po 18,99 zł/kg, gruszki za 2,39 zł/kg, Masło Ekstra z Maluty tylko 3,99 zł* (200 g).


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.10 zł

2.27 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8