sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

Karol Samsel i jego gość: Uta Przyboś

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Karol Samsel i jego gość. Tym razem z mieszkańcami miasta spotka się Uta Przyboś, poetka i malarka. Autorka pięciu tomów poetyckich. Laureatka Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida.


GEAL


Policja apeluje: reagujmy widząc osobę narażoną na hipotermię

Temperatura w ciągu dnia sięga nawet 20 stopni Celsjusza, jednak noce nie są już tak ciepłe, ponieważ często temperatura spada poniżej zera. W takich warunkach łatwo o wychłodzenie organizmu. - Reagujmy widząc osobę narażoną na hipotermię - apelują policjanci.


Impuls

Złóż wniosek o bony na doradztwo dla firm

Od 29 października br. mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły ubiegać się o fundusze europejskie na rozwój swoich działalności. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych będzie przyjmowała wnioski na projekty dotyczące udzielania bonów na doradztwo.

Jak zabezpieczyć ściany kuchni przed zabrudzeniem?

Nie odkryjemy tu Ameryki: sekretem czystych ścian w kuchni jest farba hydrofobowa. Tylko powłoki odporne na wilgoć, a jednocześnie osadzanie się zabrudzeń oraz na szorowanie, poradzą sobie w wymagających, kuchennych warunkach.


CKZiU

Korepetycje z matematyki na pomoc humanistom

Matematyka należy do najmniej lubianych przedmiotów szkolnych. Od zawsze siała postrach wśród uczniów, a teraz, gdy trzeba ją zdawać obowiązkowo na maturze, jest jeszcze gorzej. Osoby o umysłach czysto humanistycznych nie są w stanie pojąć zawiłych wzorów i równań.


KamilaMeble

Zderzenie auta z motocyklem (zdjęcia)

Do zderzenia samochodu osobowego i motocykla doszło w piątkowe popołudnie w pobliżu skrzyżowania ulic Dobrzańskiego i 11 Listopada. W miejscu wprowadzenia nowej sygnalizacji świetlnej 42-letnia ostrołęczanka uderzyła bokiem auta w 46-letniego motocyklistę.


JBB

Zmarł Marian Grygianiec

W wieku 69 lat zmarł Marian Grygianiec, wieloletni prezes Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zarząd największej spółdzielni w naszym mieście zamieścił na swojej stronie internetowej pożegnanie zasłużonego prezesa i pracownika oraz poinformował o pogrzebie.


EUROTUR

Aktualne ceny paliw

Nie przepłacaj za paliwo. Tankując do pełna, dzięki naszemu zestawieniu, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych. Sprawdź aktualne ceny paliw w Ostrołęce. Nasz algorytm został poprawiony, aby zapobiegać promowaniu stacji stosujących ceny dumpingowe.


Orange

O pierwszej pomocy z seniorami w OCK (zdjęcia)

W Ostrołęckim Centrum Kultury przygotowano spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Senior - Świadomy Senior", realizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom "Nadzieja".Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy (zdjęcia)

Ostrołęccy policjanci na alei Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai, którym kierowała 51-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego. Na tylnym siedzeniu jej auta mundurowi znaleźli 1800 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.Ostrołęckie morsy rozpoczynają sezon

W sobotę 20 października ostrołęckie morsy zapowiadają rozpoczęcie sezonu kąpielowego. Jak co roku zainaugurują cykl wydarzeń wspólnym zanurzeniem się w, chłodnych już o tej porze roku, wodach Narwi. Czekają też na nowych śmiałków, którzy zechcą do nich dołączyć.


JBB

Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Jarosław Wojciechowski, lat 52, nabożeństwo żałobne odprawione zostało w piątek 19 października w kaplicy cmentarza miejskiego przy ul. Krańcowej w Ostrołęce.Pasowanie na przedszkolaka w Czarni (zdjęcia)

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Brata Zenona Żebrowskiego w Czarni odbyła się uroczystość z okazji Pasowania na Przedszkolaka i Dnia Edukacji Narodowej. Najmłodsze dzieci dołączyły do grona pełnoprawnych uczniów placówki.


NOVDOM

Zielawit

Łasiewicki: Liczę na doping i wsparcie kibiców (wideo)

Walka reprezentanta Fight Academy Ostrołęka Karola Łasiewickiego z Łukaszem Bartnikiem z Fight Gym Lublin będzie walka wieczoru podczas Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów w hali im. Arkadiusza Gołasia. Na kibiców czeka starcie gigantów w formule K1.

  •  
  • 12:13, 19.10.2018 r.


W niedzielę zakaz handlu

W najbliższą niedzielę zakupów nie zrobisz. W myśl nowej ustawy, którą Sejm przyjął 24 listopada 2017 roku, w Polsce obowiązuje zakaz handlu w wybrane niedziele. Od roku 2020 ograniczenia handlu obejmą niemal wszystkie niedziele w roku, poza niewielkimi wyjątkami.Korona podejmie Ząbkovię Ząbki. Wytypuj wynik

Piłkarze Korony Ostrołęka w spotkaniu dwunastej kolejki IV ligi mazowieckiej w grupie północnej zmierzą się z Ząbkovią Ząbki. Po ostatnich nieudanych meczach żółto-niebiescy chcą zapisać na swoim koncie komplet punktów w starciu trudnym rywalem.

  •  
  • 11:13, 19.10.2018 r.


KS CK Troszyn zmierzy się z GKS Strzegowo

Piłkarze KS CK Troszyn w kolejnym spotkaniu o mistrzostwo ligi okręgowej podejmą przed własną publicznością GKS Strzegowo. Faworytem konfrontacji na stadionie przy ulicy Słowackiego będzie zespół gospodarzy prowadzony przez trenera Łukasza Bałazego.

  •  
  • 11:12, 19.10.2018 r.


Piłkarski weekend w A klasie z dużymi emocjami

Bardzo ciekawe spotkania zostaną rozegrane na boiskach piłkarskich A klasie w grupie Ciechanów-Ostrołęka w najbliższy weekend. Przed własną publicznością zaprezentują się piłkarze Aldo Bartnika Myszyniec, Świtu Baranowo i Narwi 1962 Ostrołęka.

  •  
  • 11:12, 19.10.2018 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.06 zł

5.37 zł

5.11 zł

2.39 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić