sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

BRW

Aktualności

Trójka zagra z liderem przy Blachnickiego

UMKS Trójka Ostrołęka już jutro w hali sportowej przy ulicy Blachnickiego powalczy o kolejne ligowe punkty. Na ostrołęcki parkiet przyjedzie lider rozgrywek - KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Ostrołęccy szczypiorniści z pewnością powalczą o zwycięstwo.

  • Wyświetleń: 1386
  • 09:28, 11.10.2019 r.


Spektakl satyryczny w wykonaniu słuchaczy OUTW (zdjęcia)

W klubie "Oczko" odbył się spektakl satyryczny pt. "O technice na scenie" w wykonaniu słuchaczy Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy dali pokaz aktorskiego kunsztu, sypiąc zabawnymi dialogami jak z rękawa, rozbawili widzów do łez.


KamilaMeble

Projekt "Oko na ptaka" w Rzekuniu (zdjęcia)

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzekuniu biorą udział w projekcie "Oko na ptaka". W ramach przedsięwzięcia odbyła się lekcja pokazowa podczas której dzieci uczyły się rozpoznawać ptaki, poznawali ich zwyczaje i sposoby ochrony rzadkich gatunków.Piknik rodzinny w Dylewie

Nie tylko lato i wakacje to dobry czas na festyny i pikniki. Wspólnym spotkaniom rodzinnym i sąsiedzkim sprzyja też pogodna i ciepła jesień. Na takie właśnie wydarzenie zaprasza społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie. Podczas pikniku będą atrakcje dla małych i dużych.Stopień alarmowy na terenie całej Polski

W związku z wyborami do Sejmu i Senatu RP zarządzonymi na niedzielę 13 października br., na terenie całego kraju, decyzja Prezesa rady Ministrów, wprowadzono drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP. Obowiązuje on od 10 października br. od godz. 00.01, do 14 października br. do godz. 23.59.
Kwiatowe ÂŁÂąki

Rafał Kowalczyk kandydatem PSL do Sejmu

13 października zdecydujemy o przyszłości Polski. Przedstawiamy sylwetkę Rafała Józefa Kowalczyka, doświadczonego samorządowca, wójta gminy Wąsewo, który kandyduje do Sejmu z listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego z pozycji numer 4. Zachęcamy do lektury krótkiego wywiadu z kandydatem. Poznajcie go bliżej.


BNP

Zbigniew Kamiński "z ludźmi i dla ludzi"

Szanowni Państwo! Nazywam się Zbigniew Kamiński i kandyduję w wyborach parlamentarnych do Sejmu RP. Jestem żonaty, mam dwoje dzieci i troje wnucząt: Ewę, Anię i Jasia. Mieszkam w Jasienicy, w gminie Ostrów Mazowiecka. Z wykształcenia jestem nauczycielem (mgr historii).


ISP

Stanisław Jastrzębski - doświadczony samorządowiec

Przedstawiamy sylwetkę Stanisława Jastrzębskiego, doświadczonego samorządowca, wójta gminy Długosiodło, który kandyduje do Sejmu z listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego z pozycji numer 8. Zachęcamy do lektury krótkiego wywiadu z kandydatem. Poznajcie go bliżej.


NeonĂłwka

Pracownie z powiatu ostrołęckiego dofinansowane (zdjęcia)

W ostrołęckiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podpisano umowy na dofinansowanie pracowni informatycznych i językowych na terenie gmin czterech powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego i wyszkowskiego. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ponad 558 tys. zł.Ukrył się przed policją w piwnicy

Dwie osoby poszukiwane przez prokuraturę zostały zatrzymane przez policjantów w domu na terenie Ostrołęki. Jedną z nich był 40-latek. Mężczyzna chciał wykazać się sprytem i postanowił ukryć się w piwnicy. Mundurowi nie pozwolili się jednak oszukać. Szybko ustalili, gdzie przebywa ostrołęczanin.


WSAP

Nieudana próba oszustwa seniora

Do seniora mieszkającego w Czerwinie zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za policjanta. Powiedział, że na jego konto było włamanie hakerskie. Na szczęście starszy pan zorientował się, że ma do czynienia z oszustem i rozłączył się. Sprawę zgłosił ostrołęckiej policji.
NOVDOM

Wybory 2019: dwóch kandydatów do Senatu w naszym okręgu

W wyborach do Senatu RP, w okręgu wyborczym numer 46, startuje tylko dwóch kandydatów - Tadeusz Nalewajk startujący z ramienia Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Robert Mamątow z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Panowie będą walczyć o jeden mandat senatorski.


Essentia

Promocja książki "Duch nasz zastąpi setki" (zdjęcia)

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbyła się prezentacja książki pt. "Duch nasz zastąpi setki". Publikacja zawiera unikalne dokumenty archiwalne, fotografie i transkrypcje wywiadów dotyczących działalności ostatniego komendanta XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.Zderzenie z dzikiem

Mieszkaniec powiatu makowskiego kierujący fordem, uderzył w przebiegającego przez jezdnię dzika w miejscowości Zabiele-Piliki (gm. Olszewo-Borki). Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało, natomiast auto zostało uszkodzone. Zwierzę padło i zostało przekazane odpowiednim służbom.Koncert "Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej" (zdjęcia, wideo)

Na scenie Ostrołęckiego Centrum Kultury wystąpili wokaliści i muzycy Mazowieckiego Teatru Muzycznego w koncercie "Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej". Publiczność wysłuchała najpiękniejszych utworów polskiej literatury muzycznej i obejrzała wspaniałe widowisko w reżyserii Tomasza Gęsikowskiego.


MEBPOL

Zaginął Dolar

Zaginął piesek rasy chihuahua w Rydzewie (trasa Ostrołęka-Łomża). Do zdarzenia doszło 8 października wieczorem. Piesek ma białą sierść w brązowo-rude łatki. Jest przyjazny i wesoły. Wabi się Dolar. Ma czarną obroże ze srebrnymi kropkami oraz białą charakterystyczną strzałkę na główce.Dwa pożary i alarm fałszywy

Minionej doby strażaków z naszego terenu wzywano trzykrotnie.

1. W Pasiekach (gm. Goworowo) o godz. 19.38 gaszono pożar pojemników przeznaczonych na piasek na peronie stacji. Zadysponowano zastępy z OSP Pasieki i OSP Kunin.


JBB

Strażnik miejski z Ostrołęki komendantem w Łomży

Paweł Żebrowski z Ostrołęki został powołany na stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Łomży. W konkursie, ogłoszonym po raz drugi przez łomżyński urząd miasta, rywalizował o stanowisko z czterema innymi kandydatami. Na stanowisku zastąpi wieloletniego komendanta Bogdana Rutkowskiego.


WSSE

Policja apeluje o ostrożność na drodze

W związku z intensywnymi opadami deszczu, ostrołęcka policja apeluje do kierowców, pieszych i rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Deszcz powoduje, że widoczność spada, jezdnia jest śliska, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. 


Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

bezchmurnie

12°C, 1015 hPa

bezchmurnie

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

27
Jakość powietrza:
Dobra

Pył PM2.5: 16 µg/m³

Pył PM10: 25 µg/m³

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.89 zł

5.21 zł

4.91 zł

1.90 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

ReklamaWarto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8