wtorek, 28 stycznia 2020 r., imieniny Walerego, Radomira, Tomasza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności


Warszawska34


Piesi po trawniku, albo po jezdni, bo na chodniku stoi auto

Środek dnia, chodnik u zbiegu ulic Goworowskiej i Konopnickiej oraz takie widoki. Kierowca osobowego volkswagena zaparkował swoje auto na środku chodnika. Piesi, aby ominąć przeszkodę, muszą albo wejść na pas zieleni, albo narazić się niebezpieczeństwo i wejść na jezdnię. O zdarzeniu poinformowała czytelniczka.


Essentia

MEBPOLKwiatowe ÂŁÂąki

Fachowiec

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zmienia godziny pracy

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce informuje, że wraz nadejściem lutego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrołęce zmieni godziny pracy. Urzędnicy będą pracować według następującego rozkładu: w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 8.00-16.00, we wtorki w godz. 8.00-17.00, w piątki w godz. 8.00-15.00.


CKZiU


Czy zimą można się zakochać?

Serce nie sługa i uczuciem może obdarzyć kogoś nie tylko w ciepłe miesiące, które teoretycznie sprzyjają miłości. Zakochać można się także zimą. Czyż to nie jest romantyczne spędzać wspólnie długie, zimowe wieczory przy kominku z kubkiem gorącej herbaty lub grzanego wina?

Spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o historii" w kadzidlańskiej bibliotece. Tomasz Łabuszewski wygłosi wykład na temat losów polskich dzieci podczas II wojny światowej

Gminna Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o historii". Uczestnicy wydarzenia wysłuchają wykładu dr Tomasza Łabuszewskiego pt. "Ukradzione dzieciństwo, losy dzieci polskich w czasie II wojny światowej".

Gmina Czarnia otrzymała dofinansowanie do przewozów autobusowych

Przedstawiciele 20 samorządów podpisali umowy o dopłatę zadań w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dofinansowanie otrzymała m.in. gmina Czarnia. W sumie podpisane wnioski objęły 135 lokalnych połączeń, o łącznej długości prawie 5 tys. km. Opiewają one na szacunkową kwotę około 4 mln zł.


KamilaMeble

Jak dobrać fototapetę do sypialni

Nie wiesz jak nadać wnętrzom wyjątkowego klimatu? Warto przemyśleć modne rozwiązanie, jakim są fototapety 3D do sypialni, na przykład w popularne ostatnio dmuchawce. Aktualnie w sklepach możemy wybierać między wieloma wzorami, kolorami i materiałami, z których te są wykonane.Drewniane domy całoroczne doskonałą alternatywą dla domów z cegły

Polacy coraz częściej decydują się na zakup drewnianych domów całorocznych. Jest to wynikiem wzrostu świadomości ekologicznej naszych rodaków. Drewniane konstrukcje nie tylko wspomagają ochronę środowiska, ale są doskonałym materiałem budowlanym, który łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesny design.


Eldor

Zmarł biskup Stanisław Stefanek

Po ciężkiej chorobie w piątek 17 stycznia br. zmarł biskup senior Stanisław Stefanek. Miał 84 lata. O śmierci duchownego poinformował biskup Janusz Stepnowski. Przez 15 lat pełnił posługę pasterską w naszej diecezji jako biskup. W 2011 roku przeszedł na emeryturę i został biskupem seniorem.


MobilSerwis

Czym jest fenyloketonuria?

Choroby przenoszone genetycznie często są nieuleczalne, a do tego wywołują nieodwracalne zmiany. Jedną z takich chorób jest fenyloketonuria, ale jej leczenie jest możliwie przez odpowiednią dietę hamującą jej rozwój. Fenyloketonuria jest wrodzoną chorobą metaboliczną, czyli nie można na nią zachorować w ciągu życia.


JBB

Mieszkańcy Ostrołęki i powiatu mogą domagać się utworzenia bezpośredniego połączenia kolejowego z Warszawą. Wystarczy wypełnić ankietę

W grudniu wprowadzono nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Mieszkańcy Ostrołęki i powiatu korzystający na co dzień z tego środka transportu mogą za pośrednictwem ankiety wyrazić swoją opinię na temat funkcjonowania kursów i domagać się, by pociągi z Ostrołęki jeździły bezpośrednio do Warszawy.

 


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.99 zł

5.32 zł

5.23 zł

2.30 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Sklep Pierogownia Sprawdź pełne menu

Reklama


Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8