środa, 26 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Pawła, Miromira

Dalubo

Aktualności

Wsparcie stypendialne dla zdolnych uczniów

Samorząd Województwa Mazowieckiego wychodząc naprzeciw potrzebom rozwoju szczególnie uzdolnionych uczniów z Mazowsza, uruchamia dla nich wsparcie stypendialne na rok szkolny 2019/2020. Uruchomienie naboru wniosków zaplanowano na wrzesień br.

Essentia

Jak na dobre pozbyć się kleszczy z ogrodu?

Z roku na rok w Polsce wzrasta liczba zachorowań na boreliozę. Chorobę przenoszą kleszcze, szczególnie aktywne w miesiącach wiosenno-letnich. Obecność pasożytów nie omija publicznych parków, czy prywatnych ogrodów, skąd warto je błyskawicznie usunąć.

Świat Okien

Idealne kraje na wycieczkę last minute

Lato właściwie już się rozpoczęło, a do rozpoczęcia wakacji pozostało jedynie kilkanaście dni. Jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś, to najwyższy czas na to, by zaplanować swoje wakacje i zapewnić sobie udany urlop, aby nie martwić się o atrakcje i miejsca noclegowe.


Koturny - idealne buty na wiosnę i lato

Sezon wiosenny w pełni, a za chwilę rozpocznie się upalne lato. Zanim się obejrzymy zawita do nas lato. A to oznacza jedno - jeśli do tej pory nie zdążyłaś uzupełnić swojej garderoby o lekkie i modne obuwie, czas nadrobić zaległości. Strzałem w dziesiątkę będą buty na koturnie.


Plama oleju na ulicy Bohaterów Westerplatte (zdjęcia)

Ostrołęccy strażacy usuwają plamę oleju z jezdni na ulicy Bohaterów Westerplatte w Ostrołęce. Jeden pas ruchu jest zablokowany. Substancja prawdopodobnie wyciekła z pojazdu ciężarowego. Na miejscu są obecni również funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia.


Wspólne ognisko młodzieży i seniorów (zdjęcia)

Odbyło się kolejne spotkanie seniorów z młodzieżą w ramach projektu Erasmus+ "Zbudujmy most miedzy pokoleniami", realizowanego od roku w III Liceum Ogólnokształcącym przy współpracy z placówkami edukacyjnymi z Cypru, Bułgarii, Portugalii i Turcji.


Konkurs przyrodniczy w ostrołęckim PM nr 5 (zdjęcia)

Przedszkolaki uczestniczyły w konkursie przyrodniczym pod nazwą "Mali ogrodnicy". Wydarzenie odbyło się w Przedszkolu Miejskim nr 5 "Leśna Kraina" w Ostrołęce. Maluchy miały okazję poznać tajniki sadzenia kwiatów, uczestniczyć w grach i zabawach, ale przede wszystkim dobrze się bawić.


Aktualne ceny paliw

Nie przepłacaj za paliwo. Tankując do pełna, dzięki naszemu zestawieniu, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych. Sprawdź aktualne ceny paliw w Ostrołęce. Nasz algorytm został poprawiony, aby zapobiegać promowaniu stacji stosujących ceny dumpingowe.

JBB

Podsumowanie konkursu "Pierwszy krok w poezję" (zdjęcia)

Uroczyście podsumowano zmagania młodych artystów w XXVII edycji Ostrołęckiego Konkursu Poetyckiego pod nazwą "Pierwszy krok w poezję". W tegorocznej edycji udział wzięło ogółem 51 uczniów. Tematyka nadsyłanych utworów była dowolna.

NOVDOM

Rodzinne spotkanie w Kultowni (zdjęcia)

Ostrołęcka Kultownia oraz Staszek Orłowski zaprosili na kolejne spotkanie z cyklu Porozmawiajmy przy herbacie. Tym razem nie było jednego gościa, ale bohaterem wieczoru zostały dzieci wraz ze swoimi rodzinami. Była wspólna zabawa, rozmowy i Radosny Świetlicobus.

Kwiatowe ÂŁÂąki

CKZiU

Czy stan zieleni w Ostrołęce maleje?

Stanem zieleni w Ostrołęce zainteresował się radny Paweł Niewiadomski. Stwierdził, że zieleń w mieście powoli znika, zarówno z powodu działania sił przyrody, jak i realizacji projektów inwestycyjnych. W tej sprawie - za pomocą interpelacji - zadał prezydentowi Kulikowi kilka pytań.


Poszukiwani świadkowie uszkodzenia pojazdów

Ostrołęccy mundurowi prowadzą postępowania dotyczące uszkodzenia dwóch zaparkowanych samochodów. Sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat zaistniałych sytuacji proszone są o kontakt dyżurnym policji.

Granity Kowalczyk

Niemal 40 stopni w cieniu. Do takich upałów nie przywykliśmy

Przedłużająca się fala upałów dokucza mieszkańcom. Chociaż zawsze narzekamy, że lato w Polsce za chłodne i na wakacje uciekamy do ciepłych krajów, to ostatnio doświadczyliśmy afrykańskich upałów. Opady deszczu nieco ochłodziły atmosferę, ale upały powrócą.

Fundacja Razem

Właściciel odzyskał zgubiony telefon

Podziękowania ostrołęckim policjantom złożył właściciel zgubionego telefonu HTC. Przedmiot został odnaleziony w jednej z taksówek. Mężczyzna ucieszył się podwójnie, raz z powodu odzyskania telefonu o wartości kilkuset złotych, a dwa z danych i kontaktów w nim zawartych.


Dodatkowa kasa dla klubów w mieście i powiecie

Rządowy Program "Klub" edycja 2019 rozstrzygnięta! Ministerialne dofinansowanie trafi do 3 732 małych i średnich klubów sportowych. W bieżącym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 41 mln zł. Sprawdź, kto otrzymał dofinansowanie.
  •  
  • 11:56, 14.06.2019 r.


Szachowe zmagania dzieci w SP nr 10. Dołącz

XIII Międzyszkolny Turniej Szachowy Pamięci Patrona Szkoły Św. Janowi Pawłowi II zostanie przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 10. Do rywalizacji w zawodach przystąpi dzieci i młodzież z podziałem na cztery kategorie. Wciąż można dołączyć do rywalizacji w imprezie.
  •  
  • 11:19, 14.06.2019 r.


Tenisiści z pucharami prezydenta miasta (zdjęcia)

Rafał Boryszewski z I LO został tenisowym mistrzem Ostrołęki. W rywalizacji o puchar prezydenta miasta Ostrołęki Łukasza Kulika na kortach ziemnych nie miał sobie równych odnosząc pięć zwycięstw. W decydującym spotkaniu pokonał Aleksandra Juchniewicza z II LO 6:0.
  •  
  • 10:53, 14.06.2019 r.


Relacja wideo z pokazu mody dziecięcej (wideo)

Już po raz kolejny odbył się pokaz mody dziecięcej w ramach Bursztynowego Dnia Dziecka. Z roku na rok zainteresowanie tym wydarzeniem jest coraz większe. W castingu uczestniczyło ponad 100 dzieci. Galeria Bursztynowa często organizuje różnego rodzaju atrakcje dla dzieci.


KS CK Troszyn na koniec sezonu podejmie Ostrovię

Po dwóch porażkach z rzędu, podopieczni trenera Łukasza Bałazego zagrają w ostatniej kolejce ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Będzie to doskonała okazja dla piłkarzy KS CK Troszyn, aby w dobrych nastrojach zakończyć sezon.
  •  
  • 10:45, 14.06.2019 r.

Marianowo

Młoda Korona zdominowała niemiecki turniej

Trzy drużyny młodzieżowe Korony Ostrołęka wzięły udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej Isar Cup. Zawody zorganizowane na niemieckiej ziemi w malowniczym Moosburgu, niedaleko Monachium, na długo pozostaną w pamięci młodych piłkarzy.
  •  
  • 10:44, 14.06.2019 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.14 zł

5.42 zł

5.10 zł

2.14 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8