piątek, 26 kwietnia 2019 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Aktualności

Rozbite auto, wysokie promile i rzekomy brak kierowcy

Mundurowi z Czerwina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali zbiec po tym jak auto, którym podróżowali, uderzyło w drzewo. Obydwaj byli kompletnie pijani i na początku twierdzili, że żaden z nich nie kierował. Funkcjonariusze szybko ustalili przebieg zdarzenia i jego sprawcę.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Diler narkotykowy zatrzymany

Ostrołęccy mundurowi zabezpieczyli prawie 250 gramów marihuany i amfetaminy, dwie wagi elektroniczne, foliowe torebki z zapięciem strunowym i nabój. Policyjne działania miały miejsce na terenie powiatu ostrołęckiego. Do sprawy zatrzymano 28-latka.


MEBPOL


Społeczność III LO buduje most między pokoleniami (zdjęcia)

Uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce działający w projekcie Erasmus+ oraz seniorzy z Domu Dziennego Senior Plus spotkali się przy wielkanocnym stole. W ramach wspólnej integracji został przeprowadzony m.in. konkurs na najpiękniejszą pisankę i śpiewanie piosenek.Karate: Siedem medali OKKK w Pniewach

Z siedmioma medalami wrócili zawodnicy OKKK Ostrołęka z VI Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Karate Kyokushin, które w sobotę odbyły się w Pniewach. W punktacji drużynowej, ostrołęcki klub został sklasyfikowany na wysokiej czwartej pozycji.

  •  
  • 10:29, 16.04.2019 r.


Udany start drużyny młodych atletów

Drużyna młodych sportowców startująca w barwach UKS Atleta Ostrołęka rywalizowała w zawodach wieloboju atletycznego, które odbyły się w Nowym Dworze Maz. W klasyfikacji drużynowej I Rzutu Ligi Wojewódzkiej w Wieloboju Atletycznym wywalczyli czwarte miejsce.

  •  
  • 10:28, 16.04.2019 r.


Policyjne podsumowanie weekendu. Na drogach było bezpiecznie

Kilkudziesięciu policjantów dbało o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego podczas minionego weekendu. Co ważne, nie odnotowano w tym czasie żadnego wypadku, w którym byłyby osoby ranne lub ofiary śmiertelne.


KamilaMeble

Wielkanocne wypieki prosto z Piekarni Kurpiowskiej Serafin

Wielkanoc to wyjątkowy czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Warto zadbać o to, aby na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych wypieków z Piekarni Kurpiowskiej Serafin. Babki, serniki, makowiec, a także wiele innych ciast sprawią, że nadchodzące święta staną się wyjątkowe.Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Rafał Romanik, lat 37, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie we wtorek 16 kwietnia w kaplicy domu pogrzebowego przy ulicy Kujawskiej w Ostrołęce o godz. 14.00.Niebawem kolejna sesja rady miasta

Przed nami kolejna sesja rady miasta. Poza stałymi punktami obrad, radni podejmą uchwały dotyczące m.in. nadania odznak "Za zasługi dla miasta Ostrołęki", nadania imienia Przedszkolu Miejskiemu nr 8 czy powołania Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki oraz nadania jej statutu.


CKZiU

Pomóżmy małej Darii w walce o powrót do zdrowia

Wspólnie pomóżmy ratować zdrowie małej Darii - mieszkanki wsi Zaorze w gminie Goworowo. Dziewczynka, po tragicznym wypadku, do którego doszło w drugiej połowie marca br., pozostaje w śpiączce, ale wszyscy jej bliscy wierzą, że nie podda się i wróci do pełni sił.Szkolna akcja ekologiczna "SegregujeMy"

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "SegregujeMy". Ochrona środowiska naturalnego oraz ekologia, to tematy niezwykle ważne. Akcja adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych.


JBB

Dlaczego warto uczyć się w "Haliku"? (zdjęcia)

II Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce funkcjonuje 25 lat i prowadzi bezpłatne nauczanie. Założycielem i dyrektorem jest mgr Adam Ochenkowski. Zobaczcie, jakie ciekawe kierunki przygotowała dla uczniów placówka z wieloletnim doświadczeniem.Oferty Powiatowego Urzędu Pracy

Oferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Zobacz jacy pracownicy są aktualnie poszukiwani w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce, ul. 11 Listopada 68, tel. (29) 760-43-83.Liczne pożary i dwie kolizje

Do aż sześciu pożarów traw i dwóch pożarów lasu doszło w ciągu ostatniej doby w Ostrołęce i powiecie. Najczęściej strażacy interweniowali w mieście i na terenie gminy Olszewo-Borki. Ponadto w regionie doszło do dwóch zdarzeń drogowych oraz pożaru śmietnika.


JBB

Znaczenie minimalizowania hałasu w przemyśle

Stałe przebywanie, a zatem i praca w środowisku o podwyższonym hałasie, może prowadzić do wielu przykrych konsekwencji. Dlatego niezwykle istotne jest, aby osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie zakładu zadbały o możliwie najmniejszą emisję hałasu.Bądź odpowiedzialny, zbadaj trzeźwość przed jazdą

Ostrołęccy funkcjonariusze przypominają, że w poczekalni Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce jest zamontowany nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy samodzielnie i w sposób anonimowy może sprawdzić swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców przez całą dobę.Zgubiono czarny, damski portfel

Nasza czytelniczka prosi o pomoc w odnalezieniu portfela, który wraz z zawartością m.in. pieniędzmi i dokumentami został zgubiony w minioną sobotę 13 kwietnia około godz. 13.00 w pobliżu domu handlowego przy ul. Fieldorfa "Nila" w Ostrołęce.Skąd przyjeżdżają do Ostrołęki śmieci?

Radny Janusz Kotowski złożył do prezydenta Łukasza Kulika interpelację dotyczącą dostarczania śmieci do Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów w Ostrołęce przy ulicy Turskiego. Pytał m.in. o umowę zawartą przez OTBS na dostarczanie do stacji śmieci spoza Ostrołęki i gminy Rzekuń.


NOVDOM

Bogusław K. usłyszał wyrok za oszustwa sprzed 20 lat

Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie Bogusława K., którego ostrołęcka prokuratura okręgowa oskarżyła o oszustwa na szkodę wielu osób o łącznej wartości ponad 300 tys. zł oraz wyłudzenie kredytu na kwotę około 1 mln zł, uzyskanego na podstawie nierzetelnej dokumentacji.


Essentia

Straciła ponad 60 tysięcy złotych. Sprawa w prokuraturze

Ponad 60 tys. zł straciła Jadwiga B., którą oszukano metodami na prokuratora i policjanta. Do kobiety zadzwonił fałszywy funkcjonariusza CBŚP. Podczas rozmowy poinformował, że rzekomo hakerzy próbują uruchomić kredyt w jej banku i przelać posiadane przez nią pieniądze.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8