wtorek, 23 października 2018 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Aktualności

Bezpartyjni Samorządowcy promowali się na placu Bema

Przed wyborami samorządowymi zarządzonymi na 21 października br., w Ostrołęce, przy pomniku generała Józefa Bema, konferencję prasową zorganizowali kandydaci do sejmiku województwa mazowieckiego z ramienia KWW Bezpartyjni Samorządowcy.Akcja "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" (zdjęcia)

Policjanci z Ostrołęki biorą udział w akcjach profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Wydarzenia tego typu organizował w ostatnim czasie samorząd lokalny, MZK i ostrołęccy funkcjonariusze z aktywnym udziałem wielu szkół.Giba: To jest klucz do sukcesu (zdjęcia, wideo)

Niezwykły gość zawitał do gminy Sypniewo i otworzył nowy kompleks sportowy, z którego będzie mogło korzystać młodzież. Mowa o Brazylijczyku Gibie, który jest jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy na świecie. Dlaczego gościł w Sypniewie?

  •  
  • 09:51, 13.10.2018 r.


Aleksander Waszkiewicz ze złotem (wideo)

Klub Sportowy Bee Hero Sports Center działa od zaledwie kilku miesięcy, ale może już teraz pochwalić się mistrzem Polski. Mowa o Aleksandrze Waszkiewiczu, który podczas rewelacyjnie zaprezentował się podczas zawodów przeprowadzonych w stolicy kraju.

  •  
  • 09:51, 13.10.2018 r.


Szczypiorniści Trójki kontra lider AZS-AWF Warszawa

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki w spotkaniu piątej kolejki rozgrywek II ligi zmierzą się z liderem AZS-AWF Warszawa. Podopieczni trenera Rafała Niećki bardzo udanie prezentują się na starcie nowego sezonu i zanotowali już trzy zwycięstwa.

  •  
  • 09:50, 13.10.2018 r.

Impuls

Szachowe batalie dla Tadrzaka (zdjęcia, wideo)

Zwycięstwem Wojciecha Tadarzaka zakończył się Turniej Szachowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do udziału w zawodach dzieci i młodzież zaprosił nauczyciel SP nr 10 i propagator gry w szachy Tadeusz Nalewajk. Chętnych do rywalizacji nie brakowało.

  •  
  • 09:50, 13.10.2018 r.


Pożar domu we wsi Wejdo

Aż pięć strażackich zastępów gasiło pożar drewnianego budynku mieszkalnego we wsi Wejdo (gm. Łyse). Ogień wybuchł w piątek około godz. 13.00. Na miejsce wezwano strażaków z Ostrołęki, Kolna, Łysych i Lipnik.Sesja rady powiatu w muzeum

Radni powiatowi spotkają się w siedzibie Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Poza stałymi punktami sesji, rada podejmie decyzje m.in. w sprawach zmian budżetowych, udzielenia pomocy finansowej miastu oraz gminie Łyse czy przystąpienia do realizacji inwestycji drogowych.Pierwsza pomoc w Kultowni

Kultownia razem z Grupą Ratowniczą Nadzieja zapraszają na szkolenie z pierwszej pomocy. Spotkanie jest dla wszystkich chętnych bezpłatne - nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść w dniu wydarzenia i wziąć udział w szkoleniu, aby nauczyć się czynności ratujących ludzkie życie.Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi będzie obchodzony już po raz dwunasty. Prostytucja, zmuszanie do niewolniczej pracy, handel organami ludzkimi - zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Europy. Polska policja również przyłączy się do działań."Czytanie na receptę" w Ostrołęce

Ostrołęcka biblioteka zaprasza na cykl spotkań "Czytanie na receptę". Wydarzenie nawiązuje do projektu wdrożonego w kilku krajach europejskich z tą różnicą, że koncentruje się nie tyle na czytaniu popularnej literatury medycznej, ile na samym procesie czytania i jego walorach terapeutycznych.


GEAL

Adam Struzik najlepszym marszałkiem 2018 roku

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, już po raz drugi, został laureatem w plebiscycie PortalSamorządowy.pl. Został mianowany najlepszym samorządowcem w kategorii marszałek 2018 roku. Po raz pierwszy tytuł ten uzyskał w 2016 roku.


JBB


Dlaczego Bank Centralny Rosji kupuje coraz więcej złota?

Pozorne zbliżenie Rosji i USA po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta to jedynie gra dyplomatyczna. Za kulisami toczy się wciąż bezpardonowa walka o dominację. W sensie ekonomicznym oznacza to dla Rosji przemożną chęć uniezależnienia się od amerykańskiego dolara.


Orange

W starej komendzie policji będzie hospicjum?

Na terenie po byłej Komendzie Policji w Ostrołęce przy ul. Kościuszki, prawdopodobnie powstanie stacjonarne hospicjum dla pacjentów przewlekle oraz nieuleczalnie chorych. Teren, będący własnością Skarbu Państwa, już został przekazany w tzw. użyczenie.


Zielawit


Pożar dachu budynku mieszkalnego

Do pożaru dachu budynku mieszkalnego doszło dziś po południu w miejscowości Wejdo na terenie gminy Łyse. Z ogniem walczyło pięć jednostek gaśniczych. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.


EUROTUR

Niewybuch okazał się pompą ogrodową

Funkcjonariusze ostrołęckiej komendy policji otrzymali zgłoszenie dotyczące przedmiotu, co do którego istniało podejrzenie, że może to być niewybuch. - Na szczęście okazało się, że przedmiot jest starą pompą ogrodową - poinformował nas asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.


JBB

Ławka niepodległości stanie też w Ostrołęce

Na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego, stanie ławka niepodległości. Obiekt powstanie w ramach projektu konkursowego skierowanego do samorządów, ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Ostrołęka znalazła się na piątej lokacie spośród 136 samorządów.
Agrometal

Aktualne ceny paliw

Nie przepłacaj za paliwo. Tankując do pełna, dzięki naszemu zestawieniu, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych. Sprawdź aktualne ceny paliw w Ostrołęce. Nasz algorytm został poprawiony, aby zapobiegać promowaniu stacji stosujących ceny dumpingowe.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.06 zł

5.37 zł

5.11 zł

2.39 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić