sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Aktualności

Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Edmund Łada, lat 60, nabożeństwo żałobne odprawione zostało we wtorek 10 października w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.Błąkający się pies

Czytelnik Marcin zaalarmował, że od mniej więcej tygodnia w okolicach ulic Skierkowskiego i Denisiewicza w Ostrołęce błąka się niewielki kundelek. Zwierzak posiada obrożę, wygląda na to, że prawdopodobnie się zgubił i pewnie ktoś za nim tęskni.

Artyści z Czarni na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur (zdjęcia)

Osiem wrześniowych dni trwała tegoroczna edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w Warszawie. W programie znaleźli się artyści m.in. z Indii, Kolumbii, Francji, USA, Turcji czy Albanii. W ramach tematycznego bloku Sounds Like Poland zaprezentowali się też śpiewacy z Czarni."Sacrum et musica" w kadzidlańskim kościele (zdjęcia)

Kolejny już raz zagościł do Kadzidła XIII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Sacrum et musica". Wójt gminy Dariusz Łukaszewski zadedykował niedzielny koncert Kresowianom zamordowanym na wschodzie oraz zmarłym mieszkańcom Kurpiowszczyzny.Sięgnij po książkę z "Paczki Literackiej" w Rzekuniu

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu zaprasza czytelników do skorzystania z nowej oferty czytelniczej, którą stanowią książki z akcji "Paczka literacka", organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundusz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


JBB

Akcja #KupujęKiedyChcę w Ostrołęce

W niedzielę odbyła się ogólnopolska akcja Nowoczesnej #KupujęKiedyChcę. Inicjatywa polegała na zbieraniu podpisów pod petycją w sprawie nieuchwalania przez posłów ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Ostrołęckie koło Nowoczesnej również wzięło w niej udział.


CKZiU

Zderzenie busa z ciągnikiem. Dwie osoby w szpitalu (zdjęcia)

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala w wyniku zderzenia busa z ciągnikiem, do którego doszło w miejscowości Rębisze-Kolonia (gm. Goworowo). Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez kierowcę ciągnika.


Iskierka

Utrudnienia na ulicy Kościuszki

Kierowcy, którzy skierowali się dziś w ulicę Kościuszki w Ostrołęce, mogli napotkać przeszkody. W godzinach popołudniowych w poprzek ulicy ustawiono zaporę uniemożliwiająca przejazd. Utrudnienia związane są z przycinaniem drzew."Rolnik szuka żony": Piotr stracił faworytkę (wideo)

Za nami piąty odcinek programu "Rolnik szuka żony". Kandydaci i kandydatki zaczynają poznawać od podszewki życie w gospodarstwie. Nie wszystkim jednak wiejskie obowiązki przypadły do gustu. Z pracy nie były zadowolone panie, które przyjechały do Piotra (gm. Krasne).Ogłoszenie o drugiej licytacji nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrołęce Bożenna Otłowska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 7 listopada 2017 r. o godz. 13.30 w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce, ul. Mazowiecka 3, odbędą się drugie licytacje nieruchomości.Ogłoszenie o drugiej licytacji nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrołęce Bożenna Otłowska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 7 listopada 2017 r. o godz. 14.00 w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce, ul. Mazowiecka 3, odbędzie się druga licytacja nieruchomości.

"Różaniec do Granic" z udziałem wiceprezydenta Ostrołęki

W ogólnopolskiej akcji "Różaniec do Granic" wzięło udział ponad milion Polaków. Wierni modlili się o nawrócenie i jedność w narodzie oraz pokój dla naszego kraju i całego świata. W inicjatywie uczestniczył m.in. Grzegorz Płocha, wiceprezydent Ostrołęki.Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu w muzeum (zdjęcia)

W kolejnym spotkaniu Muzeum Kultury Kurpiowskiej z cyklu "Muzeum dla Seniora" wzięli udział podopieczni Dziennego Domu Pobytu w Ostrołęce. Tym razem muzealnicy przygotowali pogadankę o znanym polskim twórcy - Stanisławie Wyspiańskim.Zgubiono teczkę z wynikami badań

Czytelniczka prosi o pomoc w odnalezieniu zagubionej fioletowej teczki z gumką. Do zdarzenia doszło 5 października, około godz. 17.00 w pobliżu ul. 11 Listopada w Ostrołęce. W środku znajdowały się wyniki badań. Dla uczciwego znalazcy nagroda.Konkurs "InQbator 2017" rozstrzygnięty (zdjecia)

Znamy laureatów tegorocznej edycji konkursu fotograficznego, organizowanego rokrocznie w ramach festiwalu teatralnego "InQbator". Jury, po obejrzeniu 162 zdjęć, postanowiło nagrodzić i wyróżnić najlepszych w dwóch kategoriach konkursowych: "Spektakle teatralne" i "Wokół festiwalu".Chór z Kadzidła na koncercie poświęconym muzyce Jacksona (zdjęcia)

Grupa chórzystek i chórzystów z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle wyjechała na koncert muzyczny do Warszawy. Wydarzenie poświęcone zostało twórczości Michaela Jacksona, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią masowej kultury, ostatnich czterech dekad.Duży ścisk w czołówce tabeli IV ligi (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Korony Ostrołęka przegrali spotkanie z Pogonią II Siedlce 0:3 i zanotowali spadek na trzecią lokatę w tabeli IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego mają punkt straty do lidera z Ciechanowa i... są tuż nad strefą spadkową.

  •  
  • 09:20, 09.10.2017 r.


KS CK Troszyn zbił Tęczę Ojrzeń (zdjęcia, wideo)

Piłkarze KS CK Troszyn w spotkaniu 10 kolejki rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka pokonali Tęczą Ojrzeń 3:0. Podopieczni trenera Łukasza Bałazego rozegrali dobre spotkanie i zdobyli ważny komplet punktów w starciu z niżej notowanym rywalem.

  •  
  • 09:19, 09.10.2017 r.


Rzekunianka uległa KS Wąsewo (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Rzekunianki Rzekuń w spotkaniu ósmej kolejki rozgrywek A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka ulegli KS Wąsewo 1:3. Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego musieli uznać wyższość niżej notowanego zespołu i stracili ważne punkty na boisku przy ulicy Miłej.

  •  
  • 09:19, 09.10.2017 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.16 zł

4.85 zł

4.34 zł

1.93 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Da Grasso Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić