poniedziałek, 22 lipca 2019 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Aktualności

Potrącił rowerzystę, nie czuje się winny (zdjęcia)

Kierowca opla, który - zdaniem policjantów - potrącił rowerzystę, nie czuje się winny. Mundurowi nie mieli wątpliwości, że kierowca samochodu wymusił pierwszeństwo na jednośladzie. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, bo ustalony przez policjantów sprawca nie przyjął mandatu.

Drogowe inwestycje w powiecie (zdjęcia)

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce zamieściło informację o prowadzonych na terenie powiatu inwestycjach drogowych. Samorząd prowadzi wieloletnie zadania, których termin realizacji przewidziano w tym roku. Ukończone prace poprawią komunikację na odcinkach dróg powiatu ostrołęckiego.Sołectwa w powiecie ostrołęckim z dofinansowaniem

Pięćdziesiąt dwa sołectwa z jedenastu gmin powiatu ostrołęckiego otrzymało dofinansowanie w ramach programu Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw. Wsparcie finansowe od samorządu Mazowsza opiewa na łączną kwotę 513 tys. złotych.CBA w urzędzie miasta i OPK

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzili w ubiegły czwartek czynności operacyjne, polegające na zabezpieczeniu dokumentacji w Ostrołęckim Przedsiębiorstwie Komunalnym oraz urzędzie miasta.


MEBPOL

KamilaMeble

Pijana 26-latka zdemolowała dom

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali agresywną, 26-letnią mieszkankę powiatu ostrołęckiego, która pod wpływem alkoholu zdemolowała jeden z domów. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Olszewo-Borki.Dzieci już wiedzą "Kto pokonał smoka?" (zdjęcia, wideo)

Na plenerowy spektakl dla młodych widzów zaprosiło po raz kolejny Ostrołęckie Centrum Kultury. Tym razem dzieci miały okazję zobaczyć widowisko pt. "Kto pokona smoka?" w wykonaniu aktorów teatru Itakzagramy. Opowieść zainteresowała nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych.


PWSIP

Dwa wypadki i dwa pożary

Minionej doby strażacy z naszego terenu zostali wezwani do dwóch wypadków drogowych oraz do dwóch pożarów. 1. W miejscowości Żebry Sławki (gm. Olszewo-Borki) o godz. 11.26 gaszono pożar poszycia lasu na powierzchni około jednego ara. Zadysponowano jeden zastęp JRG PSP Ostrołęka.Zaginął kotek

W okolicy Biedronki przy ul. Steyera w Ostrołęce zaginął jasno-szary kot. Ma rok i jest oswojony, ufny do ludzi. Właściciele bardzo proszą o pomoc w odnalezieniu zwierzaka. Przewidziana nagroda dla znalazcy. Telefon kontaktowy 603-501-326.


pegas oil

Pracowity weekend ostrołęckich policjantów

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zamieścili podsumowanie swoich weekendowych działań. Te dni obfitowały w liczne interwencje i kontrole kierowców. Na drogach doszło do wielu kolizji, były też osoby ranne, które ucierpiały w wyniku wypadków.

Zmiany personalne w parafiach Ostrołęki i powiatu

Rokrocznie, w parafiach diecezji łomżyńskiej, dokonują się zmiany personalne. Młodzi księża, którzy kończą Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży obejmują swoje pierwsze placówki, inni otrzymują nominacje, godności lub zmieniają parafie. Zmiany zaszły także w kościołach w Ostrołęce i okolicznych gminach.


NOVDOM

Narolewski: Pojawi się kilku nowych zawodników

Dziś przygotowania do rundy jesiennej rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka rozpoczynają piłkarze Narwi 1962 Ostrołęka. Na zajęciach nie zabraknie nowych twarzy. Czy niebiesko-czerwonych będzie stać na włączenie się do walki o awans?

  •  
  • 09:42, 08.07.2019 r.


Wiktor Kosowski tenisowym mistrzem Kurpi (zdjęcia)

Wiktor Kosowski okazał się najlepszym zawodnikiem tenisowych mistrzostw Kurpi. W finałowym spotkaniu łomżanin pokonał Bartosza Muracha w trzech setach 5:7 6:3 6:4. Na kortach ziemnych przy ulicy Hallera w Ostrołęce rywalizowało trzydziestu tenisistów.

  •  
  • 09:42, 08.07.2019 r.

JBB

Sześć sparingów Rzekunianki Rzekuń

Podopieczni trenera Bartłomieja Jezierskiego w trzecim tygodniu lipca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu rozgrywek A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Piłkarze Rzekunianki Rzekuń mają zaplanowane sześć meczów sparingowych. Z kim zagrają?

  •  
  • 09:42, 08.07.2019 r.


Karol Samsel z tytułem doktora habilitowanego

Karol Samsel z Ostrołęki już jako 28-latek obronił w kwietniu 2014 roku rozprawę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim. Ten niezwykle zdolny poeta, krytyk literacki oraz wykładowca akademicki uzyskał w tym roku stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Opel vectra na sprzedaż

Miasto wystawiło na sprzedaż służbowy samochód będący w zasobach urzędu miasta. Wysłużonym oplem vectrą, o charakterystycznych numerach rejestracyjnych WO 10001, nikt nie był zainteresowany, jest to bowiem druga już oferta sprzedażowa z ratusza.


Granity Kowalczyk

Siłownie "pod chmurką" w gminie Kadzidło

Gmina Kadzidło otrzymała wsparcie finansowe z budżetu województwa mazowieckiego. Środki zostaną przeznaczone na budowę tak zwanych siłowni "pod chmurką". Nowe miejsca kultury fizycznej mają powstać w miejscowościach: Piaseczni, Krobi i Strzałkach.Konkurs "Rękodzieło Wsi Kurpiowskiej"

To już kolejna edycja konkursu "Rękodzieło Wsi Kurpiowskiej" im. Anny Kordeckiej. Twórcy ludowi będą mogli przystąpić do zmagań w kilku kategoriach: wycinanka, plecionkarstwo, bursztyniarstwo, ciasto obrzędowe, kierce, kwiaty, garncarstwo, rzeźba, tkactwo, haft, koronka.Dachowanie osobowego samochodu w Golance (zdjęcia)

W miejscowości Golanka (gm. Kadzidło) doszło do poważnego wypadku drogowego. Późnym wieczorem, po godz. 22.00, osobowe auto, którym podróżowało pięć osób, wypadło z drogi i dachowało. Na miejscu pracowała policja oraz służby ratunkowe. Dwie osoby zabrano do szpitala.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.08 zł

5.41 zł

5.04 zł

1.99 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Sklep Pierogownia Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8