piątek, 26 kwietnia 2019 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Aktualności

Ostrołęka: zmiany w strajku nauczycieli

W naszym mieście nadal trwa strajk pracowników oświaty. W odniesieniu do informacji z ubiegłego tygodnia nastąpiły jednak zmiany w Przedszkolu Miejskim nr 5. Pracownicy placówki podjęli decyzję o "rotacyjnym" sposobie jego prowadzenia.


Fundacja Razem

Kilka pożarów i wypadek

Minionej doby strażacy z naszego terenu byli wzywani do kolizji i kilku pożarów.
1. Trzykrotnie gaszono pożary traw:
- w miejscowości Lipianka (gm. Goworowo),
- w miejscowości Chrzczony (gm. Troszyn),


JBB

Podsumowanie projektu w ZSP w Kadzidle (zdjęcia)

W Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle miało miejsce podsumowanie projektu "Europejski krok w zawodową przyszłość". Konferencja podsumowała unijny projekt realizowany przez szkoły z powiatu ostrołęckiego. W ramach projektu uczniowie z powiatu wyjechali na miesięczne staże.Recytowali poezję Norwida (zdjęcia)

W Oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" jak co roku rozbrzmiewały strofy wierszy Cypriana Kamila Norwida, recytowane przez młodzież szkół gimnazjalnych i średnich. Konkurs podzielono na dwie grupy wiekowe. Był to już XXV finał imprezy poświęconej polskiemu poecie.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Egzamin ósmoklasisty. Dziś język polski (zdjęcia)

Ósmoklasiści po raz pierwszy od reformy oświaty zasiedli do egzaminów kończących etap nauki w szkole podstawowej. Będzie to sprawdzian wiedzy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Chociaż w oświacie trwa już ósmy dzień strajku, to wszystko powinno odbyć się bez zakłóceń."Pasja" w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu (zdjęcia, wideo)

Wyjątkowy spektakl mogli obejrzeć w niedzielę wierni z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu. Aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży wystawili spektakl "Pasja", obrazujący Misterium Męki Jezusa Chrystusa. Z zaproszenia na widowisko skorzystało wiele osób, w tym całe rodziny.


KamilaMeble

Młodzież wygrywa Bieg Papieski (zdjęcia, wideo)

V Ostrołęcki Bieg Papieski za nami. W niedzielę, na ulicach Starego Miasta zwyciężył Karol Rogoziński przed Adamem Piątkowskim. Obaj trenują w UKS Siódemka Ostrołęka. Klasyfikację kobiet wygrała Katarzyna Butler, zawodniczka OKLA Ostrołęka.

  •  
  • 16:53, 14.04.2019 r.


"Piotruś Pan" w OCK

Ostrołęckie Centrum Kultury zaprosiło najmłodszych mieszkańców miasta na spektakl zatytułowany "Piotruś Pan" w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Lalek, na motywach powieści J. M. Barriego. Dzieci obejrzały namiastkę niesamowitych przygód, jakie przeżył chłopiec z Nibylandii.


Świat Okien

Tysiące wiernych na Niedzieli Palmowej w Łysych (zdjęcia, wideo)

W miejscowości Łyse w powiecie ostrołęckim obchodzono uroczystość Niedzieli Palmowej. W katolickim święcie, obchodzonym na Kurpiowszczyźnie w niezwykle barwny i doniosły sposób, wzięły udział tysiące wiernych z Ostrołęki i powiatu oraz całej Polski i zagranicy.Co dalej ze strażą miejską w Ostrołęce? Likwidacja czy rozwój?

Likwidacja Straży Miejskiej w Ostrołęce to jeden z postulatów prezydenta miasta Łukasza Kulika w kampanii wyborczej. Decyzja o rozwiązaniu lub pozostawieniu tej formacji może zapaść jeszcze przed wakacjami. Dziś pytamy czytelników co sądzą na temat ostrołęckiej straży miejskiej.Staniórski: Zawsze gramy o zwycięstwo

Korona Ostrołęka wywalczyła siedem punktów w czterech wiosennych meczach IV ligi. Dorobek ten mógł być wyższy gdyby nie stracone gole w końcówce sobotniego meczu z Hutnikiem Warszawa. Nie tylko o tym meczu rozmawialiśmy z trenerem Tomaszem Staniórskim.

  •  
  • 11:28, 14.04.2019 r.

Agrometal

Ostrołęcka giełda samochodowa (zdjęcia)

Ostrołęcka giełda samochodowa to wciąż popularne miejsce nabywania używanych aut. Dzięki naszemu zestawieniu porównasz ceny różnorodnych marek pojazdów. Każde zdjęcia opisane jest podstawowymi danymi technicznymi, m.in. rodzajem silnika i rokiem produkcji.


NOVDOM

LO: Troszyn przegrał z Kryształem (zdjęcia, wideo)

Nie udał się piłkarzom KS CK Troszyn sobotni mecz z Kryształem Glinojeck. W 20. kolejce ligi okręgowej zespół prowadzony przez Łukasza Bałazego przegrał na własnym terenie. Następny mecz KS CK Troszyn zagra już w piątek z Mazowszem Jednorożec.

  •  
  • 10:41, 14.04.2019 r.


Płonął las i trawy

Do dwóch pożarów doszło w ciągu ostatniej doby na terenie powiatu ostrołęckiego. Strażackie syreny zawyły w sobotę na terenie giny Lelis. W pobliżu Łęgu Starościńskiego doszło do pożaru lasu. Spłonęło łącznie około 20 arów poszycia. W Lelisie ogień strawił cztery ary trawy.


Essentia

Koncert Kuby Sienkiewicza i Jacka Wąsowskiego (zdjęcia)

W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury rozbrzmiał koncert Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar i utalentowanego muzyka Jacka Wąsowskiego. Uczestnicy wydarzenia usłyszeli między innymi znane przeboje z repertuaru kultowego zespołu.


CKZiU


Butik Be My Shop zaprasza na wiosenne zakupy

Już w najbliższy poniedziałek 15 kwietnia br. kolejna odsłona wiosennych nowości w butiku Be My Shop w Ostrołęce. W ofercie sklepu pojawią się nowe marki, m.in. Malecka, Naoko i Jolmar. Na klientów czekać będzie także duża dostawa dobrze znanych marek Lemonada, Cocomore i Edan.Chciał przemycić nośniki pamięci danych do zakładu karnego

W Zakładzie Karnym w Przytułach Starych po raz kolejny udaremniono przemyt na teren jednostki penitencjarnej przedmiotów niedozwolonych. Mężczyzna, który ubiegał się o widzenie z osobą pozbawioną wolności, miał przy sobie dwa nośnik pamięci danych.Seniorka straciła portfel z pieniędzmi i dokumentami

Seniorka pozwoliła wejść do swojego mieszkania nieznanemu mężczyźnie, który rzekomo zbierał pieniądze na leczenie chorej żony. W ten sposób ostrołęczanka straciła portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność.Wypełnij ankietę o regionie kurpiowskim

Czytelniczka Ilona prosi o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety na temat regionu kurpiowskiego. Zebrane dane zostaną wykorzystane w powstającej pracy magisterskiej na temat oceny atrakcyjności Ostrołęki i okolic pod względem turystycznym.


JBB

Cmentarz wojenny w Żeraniu Dużym stał się zabytkiem

Cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej znajdujący się w miejscowości Żerań Duży (gm. Olszewo-Borki) został włączony do wojewódzkiej ewidencji zabytków nieruchomych. Procedura została przeprowadzona we współpracy z Ośrodkiem Badań Europy Środkowo-Wschodniej.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8