środa, 26 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Pawła, Miromira

Dalubo

Aktualności


Fundacja Razem

Kradzież passata przy ulicy Celulozowej

Ostrołęccy funkcjonariusze policji poszukują sprawcy kradzieży samochodu marki Volkswagen Passat. Pojazd jest z 2000 roku, koloru zielonego. Do kradzieży doszło dzisiejszej nocy (z 12 na 13 czerwca) w rejonie ulicy Celulozowej (z parkingu).


Rada osiedla wnioskuje o lokal w OPWiK

Zarząd osiedla Traugutta wystosował do prezydenta miasta wniosek o przydzielenie radzie osiedla lokalu w budynku Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ulicy Kurpiowskiej. Miejsce potrzebne jest m.in. do zwoływania zebrań osiedlowych.


Skrzynka skarg: słabo zabezpieczona studzienka stanowi zagrożenie

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Niedawno na antenie telewizji była poruszana sprawa, gdzie dziecko straciło życie ze względu na niedopatrzenie rodziców i wpadło do studzienki kanalizacyjnej. Takie samo niebezpieczeństwo jest w okolicy Fortów Bema w Ostrołęce.


Chciał kupić koparkę, stracił ponad 6 tysięcy złotych

Ponad 6 tys. zł stracił mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który chciał kupić koparkę za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych. Mężczyzna na poczet zakupu przelał kaucję na konto sprzedającego wynoszącą 10 proc. wartości transakcji, nie otrzymał jednak pojazdu.


Przekroczył dozwoloną prędkość. Był pod wpływem alkoholu

Kolejny bezmyślny kierowca stracił prawo jazdy. Mieszkaniec powiatu przasnyskiego jadąc oplem, przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 25 km/h, ponadto był pod działaniem alkoholu, miał prawie pół promila. Mężczyznę zatrzymali policjanci w środę 12 czerwca w Chudku.

pegas oil

Policja apeluje. Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym aucie

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Ostrołęce wystosowali apel do mieszkańców, przypominając o niepozostawianiu dzieci i zwierząt w nagrzanych autach. Panujące w ostatnich dniach na terenie kraju upały, sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom związanym z przegrzaniem organizmu.
Rozpędzonym lexusem przez skrzyżowanie, na czerwonym! (wideo)

Jeden z czytelników przekazał nam film, na którym widać, jak kierowca lexusa na ostrołęckich numerach, ignoruje światło sygnalizatora, przyspiesza przed ruchliwym skrzyżowaniem i przejeżdża na czerwonym świetle. Kierowca swoją bezmyślnością mógł doprowadzić do tragedii.

MEBPOL

Staniórski: Przed nami ciężki mecz

W sobotę na murawę przy ulicy Witosa wybiegną piłkarze Korony Ostrołęka. Dla podopiecznych trenera Tomasza Staniórskiego będzie to kluczowy mecz. Zwycięstwo pozwoli uwierzyć, że jest szansa na utrzymanie się w lidze. Z kolei porażka, może oznaczać spadek.
  •  
  • 09:39, 13.06.2019 r.

CKZiU

Narolewski: Wszystko idzie zgodnie z planem

Narew Ostrołęka czeka kluczowy mecz w rozgrywkach A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Stawka jest wysoka. Konfrontacja z Borutą Kuczbork zadecyduje o tym czy podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego uzyskają promocję do ligi okręgowej.
  •  
  • 09:38, 13.06.2019 r.


Trójka wysoko na mistrzostwach w Kaliszu

Z dobrej strony pokazali się ostrołęccy piłkarze ręczni na mistrzostwach Polski Masters w Kaliszu. W kategorii mężczyzn +35 zajęli wysokie szóste miejsce, na dwadzieścia trzy zgłoszone zespoły. Mistrzem Polski została drużyna Kwidzyn Masters.
  •  
  • 09:37, 13.06.2019 r.

Kwiatowe ÂŁÂąki

Singlowe mistrzostwa Ostrołęki. Chcesz zagrać?

Po raz kolejny najlepsi tenisiści z Ostrołęki i okolic powalczą w mistrzostwach miasta na kortach ziemnych przy ulicy Hallera w Ostrołęce. Tytułu będzie bronić Bartłomiej Kowalski z Warszawy, zajmujący obecnie piąte miejsce w ostrołęckim rankingu open.
  •  
  • 09:37, 13.06.2019 r.


Podium Ciecierskiego w Wysokiem Mazowieckiem

Na drugim miejscu ukończył 24-godzinny maraton rowerowy Michał Ciecierski. Zawodnik reprezentujący KK24h przejechał 684 km w powiecie wysokomazowieckim i uległ zwycięzcy o zaledwie jedną sekundę. Mimo znikomej porażki jest zadowolony ze swojej postawy.
  •  
  • 09:36, 13.06.2019 r.


"Polacy tym czynem wygrali bitwę o Francję"

W ostatnim czasie mieliśmy dwa wydarzenia, które na pozór nie są ze sobą powiązane. 12 maja, podczas uroczystej sesji rady miasta, ppłk. Stanisław Grodzicki (prywatnie brat mojej babci) został pośmiertnie awansowany do stopnia pułkownika.

Świat Okien

Cztery interwencje strażackie

Minionej doby strażaków z terenu naszego miasta i powiatu wzywano czterokrotnie.
1. W miejscowości Żebry Ostrowy (gm. Olszewo-Borki) o godz. 10.46 gaszono pożar poszycia leśnego. Spaleniu uległo około 30 arów.

Essentia

Dzieci z "dwójki" w bibliotece pedagogicznej (zdjęcia)

W Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce przygotowano zajęcia z grami planszowymi. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy IIb Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce. Na początku zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą gier planszowych.


Umiesz opowiedzieć obraz? Naucz się

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na nowe zajęcia edukacyjne. W ofercie placówki pojawiły się warsztaty pod hasłem "Opowiedz mi obraz", prowadzone w oparciu o muzealną ekspozycję stałą "Galeria sztuki polskiej pierwszej połowy XX wieku".

NOVDOM

Konkurs Wiedzy z Języka Polskiego w Rżańcu (zdjęcia)

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej SIGiE im. Karola Adamieckiego w Rżańcu wzięli udział w Konkursie Wiedzy z Języka Polskiego. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą o swoim języku ojczystym. Rywalizacja była wyrównana, a komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie.


Interaktywne warsztaty naukowe w Krysiakach (zdjęcia)

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krysiakach gościli animatorów "Zelektryzowanych" z Lublina. Prowadzący warsztaty zaprezentowali niedoszłym naukowcom atrakcyjną edukację, przedstawioną za pomocą interaktywnych warsztatów naukowych.

Marianowo

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Kuninie (zdjęcia)

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kuninie obchodzili hucznie Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali dla dzieci, w tym wyjątkowym dla nich dniu, mnóstwo atrakcji. Tegoroczne obchody miały za zadanie promocję zdrowego stylu życia.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.14 zł

5.42 zł

5.10 zł

2.14 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8