wtorek, 19 lutego 2019 r., imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta

Aktualności

Potrzebne stypendia dla uzdolnionych uczniów

Radny Mariusz Popielarz zwrócił się do prezydenta Łukasza Kulika z pytaniem, czy w Ostrołęce zostanie uruchomiony system wsparcia dla dzieci i młodzieży uzdolnionej. Jak stwierdził, przez lata był to obszar zaniedbany, praktycznie nieistniejący.Pensum dyrektorów i wicedyrektorów nie zostało przekroczone

Radnego Waldemara Popielarza zainteresowała ilość godzin ponadwymiarowych dyrektorów i wicedyrektorów ostrołęckich placówek oświatowych. W celu wyjaśnienia tej kwestii złożył interpelację do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Znamy odpowiedź włodarza.Chodnik przy ulicy Słonecznej musi jeszcze poczekać

Prezydent odpowiedział na interpelację radnego Wojciecha Parzychowskiego, w sprawie budowy chodnika przy ul. Słonecznej. Okazuje się, że w budżecie na rok 2019 nie zabezpieczono środków na realizację tego przedsięwzięcia. Włodarz zaproponował inwestycję wspólną.

Skrzynka skarg: problem z systemem zmianowym w SP nr 10

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce na Librusie, po nerwowym początku roku szkolnego, wysłała wiadomość, że w placówce będzie obowiązywała zmianowość semestralna.Ostrołęckie muzeum bogatsze o zabytkowe pojazdy (zdjęcia)

Z końcem stycznia Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce wzbogaciło swoje zasoby o dwa pojazdy policyjne: transportera opancerzonego BTR-60PB oraz armatkę wodną jelcz 420 hydromil. Są to niewątpliwie największe i najcięższe obiekty w posiadaniu placówki.Dołącz do drużyny Energii. Czas na zgłoszenia

Setki szkół, tysiące kilometrów, dziesiątki tysięcy filmów z ćwiczeniami. Do 10 lutego szkoły podstawowe z całego kraju mogą zgłaszać się do II edycji projektu "Drużyna Energii", w którym gwiazdy sportu promują aktywność fizyczną, zarażając pasją najmłodszych.

  •  
  • 11:38, 06.02.2019 r.


Ostrołęcki KKK trenuje na obozie w Zębie

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin przez tydzień będzie szlifował formę podczas Zimowej Szkoły Karate w Zębie. Podopieczni sensei Wiesława Orzoła przygotowują się do pierwszych imprez, które czekają klub już w połowie marca. Przed OKKK wiele ważnych wyzwań.

  •  
  • 11:38, 06.02.2019 r.

KamilaMeble

Szóstka na Mistrzostwa Polski Juniorów

Sześciu reprezentantów będą miały ostrołęckie kluby na lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Mistrzostwa z udziałem zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki i UKS Siódemka odbędą się w najbliższy weekend w Toruniu.

  •  
  • 11:37, 06.02.2019 r.

CKZiU

Mięso z ubojni w powiecie ostrowskim jest bezpieczne

Mięso z nielegalnego uboju pochodzące z rzeźni znajdującej się kilkadziesiąt kilometrów od Ostrołęki, w powiecie ostrowskim, jest bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi. Taką informację zamieściło na swojej stronie internetowej Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi."Ferie w WOT" zostaną zakończone przysięgą

W ciechanowskich koszarach odbędzie się pierwsza w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z dniem otwartym w jednostce. W przysiędze będą brali udział uczniowie, studenci i nauczyciele w ramach projektu pn. "Ferie w WOT"."Dzień służb mundurowych" w Myszyńcu

Funkcjonariusze z różnych jednostek we współpracy z samorządami i instytucjami zapraszają dzieci i młodzież na "Dzień służb mundurowych". W ramach wydarzenia zaplanowano szereg atrakcji. Będą m.in. pokazy pojazdów i sprzętów wykorzystywanych na co dzień przez mundurowych.I turnus półzimowisk OSM (zdjęcia)

Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa podobnie jak w ubiegłym roku zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców oraz dzieci z dwóch świetlic środowiskowych Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce "Słodziaki" i "Elfy" półzimowiska. Na uczestników czekało wiele atrakcji.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Białobiel: wybory sołtysa i rady sołeckiej

Na terenie powiatu ostrołęckiego nadal trwają wybory sołtysów oraz przedstawicieli do rad sołeckich. W niektórych miejscowościach liderzy lokalnych społeczności już są znani, w innych wybory dopiero się rozpoczną. W piątek swojego sołtysa wybierze Białobiel w gminie Lelis.


NOVDOM

SP nr 3 w Ostrołęce zorganizowało półzimowiska (zdjęcia)

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Ostrołęce zorganizowała półzimowiska. W ramach zajęć dzieci miały okazję rozwijać swoje pasje i odkrywać talenty w czterech grupach zainteresowań, teatralnej, plastycznej, sportowo-tanecznej oraz dziennikarskiej.


Essentia

JBB


Avast - komercyjne rozwiązanie antywirusowe dla firm

Kojarzysz Avast jedynie z wersją darmową? Niesłusznie, bo dla firm Avast ma wyjątkową ofertę: to jeden z najlepszych programów antywirusowych dla przedsiębiorstw. Jego jakość potwierdzają niezależne testy porównawcze, w których Avast osiągnął 100 proc. skuteczności.Jest szansa na zmianę siedziby "Motylków"

Prezydent Łukasz Kulik odpowiedział na interpelację radnego Grzegorza Milewskiego w sprawie zwiększenia liczby miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz poprawy warunków lokalowych podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej "Motylki".


EUROTUR

Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Stefan Komuda, lat 62, nabożeństwo żałobne odprawione zostało we wtorek 5 lutego w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce.


KredytOK

Może zabraknąć węgla dla elektrowni w Ostrołęce?

Nowa elektrownia w Ostrołęce o wartości ponad 6 miliardów złotych ma być ostatnią tego typu inwestycją na węgiel w kraju. A jak będzie z dostawą węgla do nowego bloku energetycznego, kiedy ten zostanie już wybudowany? Możliwe, że surowca zabraknie.


Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

słabe opady deszczu

8°C, 1010 hPa

słabe opady deszczu

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

56
Jakość powietrza:
Słaba

Pył PM2.5: 36 µg/m³

Pył PM10: 56 µg/m³

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.10 zł

2.27 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8