piątek, 19 kwietnia 2019 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Aktualności

Blisko 30 paczek dla rodaków na Kresach Wschodnich (zdjęcia)

Zakład Karny w Przytułach Starych odpowiedział, po raz kolejny, na apel Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej o świąteczny dar serca, w postaci paczek z żywnością, dołączając do społecznej akcji "Polacy Kresowym Rodakom-Zbiórka Wielkanocna".


Essentia

JBB

Uczniowie na warsztatach "Kurpiowska palma" (zdjęcia)

W ostrołęckiej Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica odbyły się warsztaty tworzenia palm wielkanocnych. Głównym celem zajęć było zapoznanie najmłodszych z tradycyjnymi metodami wykonywania wielkanocnych ozdób. W zajęciach brali udział uczniowie z klas integracyjnych.Delegacja gminy Kadzidło na Litwie (zdjęcia)

Na zaproszenie starosty szczodrobowskiego, Vidmantasa Bluźasa oraz Antanasa Ćeponisa - mera Radziwiliszek, delegacja gminy Kadzidło odwiedziła Żmudź. Uczestnicy wyjazdu spotkali się z przedstawicielami samorządu oraz lokalnej oświaty.Podsumowanie pierwszego dnia strajku nauczycieli

Oddział Powiatowy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrołęce podsumował pierwszy dzień strajku (poniedziałek 8 kwietnia). Z terenu naszego miasta i powiatu ostrołęckiego w proteście wzięło udział pięćdziesiąt osiem szkół, a także placówek oświatowych.


Granity Kowalczyk

Korona bez punktów w IV lidze mazowieckiej

W rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie północnej trwa ciekawa walka o zwycięstwo i przepustkę do meczów barażowych, a także o zachowanie ligowego bytu. W ostatniej serii spotkań gorycz porażki musieli przełknąć piłkarze ostrołęckiej Korony.

  •  
  • 20:57, 08.04.2019 r.

JBB

Zmiana lidera w okręgówce, porażka KS CK Troszyn

W wyjazdowej konfrontacji piłkarze KS CK Troszyn musieli uznać wyższość Nadnarwianki Pułtusk ulegając 1:2. Podopieczni trenera Łukasza Bałazego stracili ważne punkty, a rywale wykorzystując potknięcie Makowianki, awansowali na pierwszą lokatę w tabeli.

  •  
  • 20:52, 08.04.2019 r.

KamilaMeble

Narew bliżej bezpośredniego awansu do okręgówki

Piłkarze Narwi 1962 Ostrołęka w derbowym spotkaniu pokonali Aldo Bartnika Myszyniec 2:1 i awansowali na trzecią lokatę w tabeli. W realnej walce o bezpośredni awans do ligi okręgowej pozostają wciąż cztery zespoły. Do rozegrania jeszcze dziesięć meczów.

  •  
  • 20:47, 08.04.2019 r.


Zacięta walka o punkty na boiskach B klasy

Piłkarze Wymakracza Długosiodło prezentują wysoką formę w rundzie wiosennej rozgrywek B klasy. Podopieczni trenera Rafała Gordziejczyka w ramach trzynastej kolejki zawitali do Lelisa i odnieśli bardzo efektowne zwycięstwo nad miejscowym GLKS aż 8:0.

  •  
  • 20:41, 08.04.2019 r.


Ostrołęka: strajk nauczycieli monitorowany

W Ostrołęce akcja protestacyjna prowadzona jest w sześciu przedszkolach nr: 5, 7, 8, 9, 10, 16 oraz we wszystkich szkołach podstawowych i średnich. Do strajku przystąpiła również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, a także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.Już jutro kiermasz wielkanocny u "Motylków" (zdjęcia)

Warsztat Terapii Zajęciowej "Motylki" zaprasza na kolejny kiermasz prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Będzie to doskonała okazja do nabycia m.in. oryginalnych kartek i stroików wielkanocnych, ozdobnych siedzisk i wielu innych ozdób.


Świat Okien


Zmiany w zarządzie ostrołęckiej elektrowni

Rada Nadzorcza Energa Elektrownie Ostrołęka w piątek 5 kwietnia br. podjęła uchwałę o powołaniu zarządu dziewiątej już kadencji spółki. W wyniku rozstrzygniętego konkursu do składu zarządu powołano wiceprezesa, a także dwóch wiceprezesów.Był tak pijany, że nie mógł wysiąść z auta

2,6 promila alkoholu w organizmie miał mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który wybrał się w podróż oplem. 69-latek zakończył swoją jazdę w rowie w miejscowości Wach (gm. Kadzidło). Mężczyzna nie mógł o własnych siłach wydostać się z pojazdu.
CKZiU

Kurpiowska pieśń w wykonaniu Joanny Lacher (wideo)

Wspaniałą aranżację oraz wykonanie kurpiowskiego utworu pt. "Pieśń leśna" zaprezentowała Joanna Lacher - wokalistka znana z takich projektów muzycznych jak chociażby Percival czy Percival Schuttenbach. Jej głos doskonale znają także fani gry Wiedźmin.Ojciec zranił syna nożem

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, który podczas niedzielnej sprzeczki rodzinnej zranił nożem swojego pełnoletniego syna. Na szczęście rana nie była groźna. Ratownicy medyczni z pogotowia opatrzyli poszkodowanego na miejscu.


Ceramik

Pijany 67-latek kierował motorowerem

Ponad jeden promil alkoholu w organizmie miał kierowca motoroweru, który postanowił wybrać się w podróż. Na szczęście dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego udaremnili ostrołęccy funkcjonariusze policji.


Kamila

Potrącenie rowerzystki w Łysych. Seniorka w szpitalu

Do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki doszło na ulicy Poległych w Łysych. 80-latka jadąc rowerem, wyjechała z drogi podporządkowanej, wymuszając pierwszeństwo przejazdu na kierowcy mercedesa. Kobieta została zabrana do szpitala.Kierowca opla z promilami

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu osobowego marki Opel Astra. Nieodpowiedzialnego mieszkańca powiatu ostrołęckiego zatrzymali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Goworowie w miejscowości Goworówek.Kurpsie pobiegli na przełaj (zdjęcia, wideo)

Piąta edycja przełajowego "Biegu szalonego Kurpsia" przeszła do historii. W biegu głównym na 10km zwyciężył Piotr Wiśniewski z Ostrołęki, a wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Barbara Wojnar (BBL Ostrołęka). Na przełaj pobiegli dorośli, młodzież i dzieci.

  •  
  • 12:25, 08.04.2019 r.

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

bezchmurnie

21°C, 1032 hPa

bezchmurnie

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

27
Jakość powietrza:
Dobra

Pył PM2.5: 16 µg/m³

Pył PM10: 25 µg/m³

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8