środa, 20 marca 2019 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Aktualności

"Stop przemoc. Zareaguj" w ZSZ nr 2 (zdjęcia)

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce przez dwa ostatnie miesiące prowadzono kampanię informacyjno-edukacyjną "Stop przemoc. Zareaguj". Celem projektu było promowanie zachowań przeciwdziałających przemocy i agresji.


MEBPOL

Muzealna środa: wyruszyli śladami Niezłomnych (zdjęcia)

W siedzibie Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbyło się cykliczne spotkanie, które organizowane jest pod hasłem Muzealna środa. Tym razem uczestnicy wyruszyli śladami Niezłomnych, a prowadzący spotkanie dyrektor Jacek Karczewski opowiedział lokalne historie.Koncert "Ach! Kobiety" w Kadzidle

Biblioteka Publiczna im. W. Woźniaka w Kadzidle zaprasza na program muzyczny w wykonaniu Adama Wołosza, który odbędzie się z okazji tegorocznego dnia kobiet. Wstęp na spotkanie połączone z koncertem dla wszystkich zainteresowanych jest bezpłatny.


Essentia

NOVDOM

Warsztaty zawodowe w CKZiU w Ostrołęce

W piątek 8 marca w godz. 10.00-14.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce odbędą się warsztaty z zakresu kształcenia i pracy w niektórych zawodach, m. in.: technik masażysta, technik usług kosmetycznych, terapeuta zajęciowy czy opiekun medyczny.


KamilaMeble

KredytOK

Nowe zasady segregacji śmieci - co zmieniło się 1 stycznia 2019?

Ministerstwo Środowiska wyliczyło, że Polacy marnują rocznie ponad 9 ton żywności, a na oczyszczanie lasów z porzuconych w nich śmieci wydaje się nawet 16 mln złotych. Zmieniono więc zasady segregacji odpadów - od 1 stycznia 2019 roku śmieci rozdziela się do 5 różnych pojemników.

Kurpie ponownie na trasie Biegu Piastów

Tradycyjnie już, pasjonaci narciarstwa biegowego z Ostrołęki i okolic wystartowali w Biegu Piastów w barwach klubu KS Spych Przystań. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Wojciech Zarzycki, przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki.

  •  
  • 20:20, 06.03.2019 r.


Jak powstała cukiernia Leszczyńskich w Ostrołęce? (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprosiła na kolejne spotkanie z cyklu "Z Ostrołęckiego Albumu Pamięci". Tematem dyskusji była rodzina Leszczyńskich z Ostrołęki, których cukiernia działa w Ostrołęce od 1918 roku. Tam też zebrali się wszyscy zainteresowani jej historią.


CKZiU

Kłusownik złapany na gorącym uczynku (zdjęcia)

Od kilku dni ostrołęcka straż rybacka prowadzi wzmożone patrole na rzece Narew oraz jej brzegach. Akcja przyniosła skutek. Strażnicy zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie aż trzy sieci rybackie. Został przekazany funkcjonariuszom KMP w Ostrołęce.


Kwiatowe ÂŁÂąki

"Dawno, dawno temu..." w OCK (zdjęcia)

W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyło się cyklicznie organizowane wydarzenie pod nazwą "Spotkanie z muzyką". Tym razem mali widzowie z ostrołęckich szkół mieli okazję obejrzenia widowiska pod tytułem "Dawno, dawno temu...".


Świat Okien

Rezerwy wygrały z Rzekunianką (zdjęcia, wideo)

Rezerwy Korony Ostrołęka wygrały pierwszy mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej w B-klasie. Ich rywalem była Rzekunianka Rzekuń, w której zagrało kilku nowych piłkarzy oraz dobrze znany kibicom napastnik Bartosz Pędzich.

  •  
  • 14:50, 06.03.2019 r.


Maria Rochowicz odchodzi z ratusza

Maria Rochowicz to kolejna osoba, która pożegnała się z pracą w Urzędzie Miasta Ostrołęki. Pełniła funkcję dyrektora wydziału promocji miasta, kultury i sportu. Została zwolniona, a wydział zlikwidowano. Z początkiem marca powołano referat kultury, sportu i turystyki oraz biuro prasowe.Pracowita doba ostrołęckich strażaków

Do kilkunastu interwencji strażackich doszło podczas minionej doby. Najwięcej wezwań dotyczyło powalonych przez silny wiatr drzew i pożarów trawy. Tym razem spłonęło około 50 arów trawy. Odnotowano także wypadek, pożar pustostanu i trzy alarmy fałszywe.Podejrzani Wiesław Ś. i Łukasz D. z zarzutami

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko Wiesławowi Ś. i Łukaszowi D. Mężczyźni są podejrzani o posiadanie kokainy oraz udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany. Grozi im do piętnastu lat pozbawienia wolności.Podziękowania za udział w uroczystościach pogrzebowych

"Nie umiera ten kto trwa w pamięci żywych". Serdeczne podziękowania Rodzinie, Przyjaciołom, Sąsiadom oraz wszystkim tym, którzy łącząc się z nami w bólu uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych Naszego Kochanego Męża i Taty - śp. Franciszka Fajkowskiego składa rodzina.Tropem Wilczym do maratonu (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski po raz trzeci z rzędu był najlepszy na trasie ostrołęckiej edycji biegu Tropem Wilczym. Dla najlepszego biegacza z regionu niedzielny bieg był przystankiem na drodze do startu w maratonie w Łodzi na początku kwietnia.

  •  
  • 10:56, 06.03.2019 r.


Tenisowy turniej Spaja Cup 2019. Trwają zapisy!

Z okazji Dnia Kobiet, Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe zaprasza panie grające w tenisa do udziału w turnieju Spaja Cup 2019, który zostanie rozegrany w niedzielę, 10 marca w hali w Wojciechowcach. W ten weekend odbędzie się też turniej dla dzieci i młodzieży.

  •  
  • 10:56, 06.03.2019 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.17 zł

2.22 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8