wtorek, 17 września 2019 r., imieniny Franciszka, Hildegardy, Roberta

Aktualności

Trwa rekrutacja do służby w policji

Komendant główny policji poinformował o rozpoczęciu rekrutacji kandydatów do służby w policji na terenie województwa mazowieckiego. Poszukiwani są funkcjonariusze do pracy m.in. w komendach miejskich policji w Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach.


WSAP

Rada Seniorów obradowała (zdjęcia)

W Urzędzie Miasta Ostrołęki już po raz trzeci obradowała Rada Seniorów. W spotkaniu udział wziął także prezydent Łukasz Kulik, który odpowiadał na liczne pytania ostrołęckich seniorów. Większość z nich dotyczyła infrastruktury przyjaznej dla osób starszych, jak i wydarzeń kulturalnych.


JBB


Karol Samsel i jego gość: Kazimierz Brakoniecki (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce zaprosili na kolejne spotkanie z cyklu Karol Samsel i jego gość w klubie "Przy Studziennej". Z mieszkańcami spotkał się poeta i eseista Kazimierz Brakoniecki.


MEBPOL


Senior stracił kilka tysięcy złotych

Senior z powiatu ostrołęckiego, wpuścił do domu dwie obce kobiety pod pretekstem zbiórki złomu i kupna starej maszyny do szycia. Wizyta zakończyła się utratą przez domowników kilku tysięcy złotych. Ostrołęcka policja przypomina o zasadach ograniczonego zaufania podczas kontaktów z osobami obcymi.


Łomşa

Eldor


Weekend promocji w sklepach "Prim Market" i "Wiejska Wędzarnia"

Sklepy "Prim Market" i "Wiejska Wędzarnia" zachęcają do skorzystania z weekendowej promocji. W ofercie produkty w supercenach: żeberka wieprzowe (płaty) za 10,99 zł/kg, kiełbasa z kurczakiem Kurpiowskie Specjały po 18,99 zł/kg, banany w cenie 2,99 zł/kg do tego piwo Namysłów Pils (butelka 500 ml) tylko 2,39 zł.Narew i KS CK Troszyn grają dalej (zdjęcia, wideo)

Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski w okręgu ciechanowsko-ostrołęckim. "Duma Kurpi" pokonała KS Wąsewo 3:2, a zespół z powiatu ostrołęckiego pokonał Świt Baranowo 2:1. Poznaj wszystkie rozstrzygnięcia III rundy.

  • Wyświetleń: 2950
  • 09:15, 05.09.2019 r.

PWSIP

Regaty żeglarskie w Mikołajkach dla ostrołęczan

Pięć wyścigów rozegrano podczas piątej, finałowej, edycji regat żeglarskich Grand Prix o puchar burmistrza Mikołajek. Obie załogi z Ostrołęki zaprezentowały niebagatelne umiejętności i w niedzielę 1 września stanęły na najwyższych miejscach na podium.

  • Wyświetleń: 1984
  • 09:15, 05.09.2019 r.


Biegi przełajowe w Lelisie

Na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie, w sobotę 7 września, odbędzie się dwudziesta pierwsza edycja jesiennych biegów przełajowych o puchar marszałka województwa mazowieckiego, starosty powiatu ostrołęckiego i wójta gminy Lelis.

  • Wyświetleń: 1693
  • 09:15, 05.09.2019 r.

NOVDOM

Nakielski i Adamowski powalczą we Włoszech

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski przygotowują się do mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego o medale, już we wrześniu, powalczą we włoskim Riccione.

  • Wyświetleń: 797
  • 09:15, 05.09.2019 r.

Kwiatowe ÂŁÂąki

XVI memoriał Majewskiego. Plan gier

XVI memoriał Zbigniewa Majewskiego będzie ostatnim sprawdzianem dla piłkarzy ręcznych ostrołęckiej Trójki przed nowym sezonem II ligi. Podopieczni trenera Rafała Niećki rozegrają trzy mecze w hali III Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Blachnickiego w Ostrołęce.

  • Wyświetleń: 1675
  • 09:15, 05.09.2019 r.

ISP

Olszewo-Borki: rada gminy powołała spółkę komunalną

Rada Gminy Olszewo-Borki na wniosek wójt Anety Larent podjęła uchwałę o powołaniu Zakładu Gospodarki Komunalnej. Do głównych zadań spółki z o.o. będzie należało prowadzenie kompleksowej gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy.Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik z OSM (zdjęcia)

Dzieci i młodzież z Ostrołęki wzięli udział w wycieczce do Warszawy, której głównym punktem była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat kosmosu i poczuć się jak prawdziwi astronauci.


WSSE

Lelis: "Zakazane piosenki - wspólne śpiewanie"

Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie zaprasza na wydarzenie artystyczne upamiętniające 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, pod nazwą "Zakazane piosenki - wspólne śpiewanie". Wstęp na wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych jest bezpłatny.Nowy plac zabaw w Łysych (zdjęcia)

Na placu w pobliżu budynku Szkoły Podstawowej w Łysych powstał nowy, ogólnodostępny plac zabaw. Do budowy obiektu wykorzystano urządzenia zabawowe pozyskane z odzysku rozbiórki placu zabaw z lat poprzednich, który został zdemontowany w związku z budową boiska sportowego o nawierzchni trawiastej.


CKZiU

Wrzesień w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało ciekawy program wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych na wrzesień. Zaplanowano m.in. spektakle, wystawy, koncerty. Ponadto odbędzie się Festiwal Teatralny "InQbator", a także XV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych "Igła". Szczegółowy program poniżej.


KamilaMeble

Wystawa ceramiki w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce zachęca do obejrzenia unikalnych wyrobów z gliny - ceramiki szkliwionej. Prezentowane eksponaty - wazony, świeczniki, półmiski, mają charakter użytkowy oraz dekoracyjny. Motywem przewodnim prac jest natura. Ekspozycję można oglądać do końca września.


Essentia

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.96 zł

5.25 zł

4.97 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8