poniedziałek, 22 lipca 2019 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Aktualności

Opady deszczu. Policja apeluje o rozwagę

W związku z opadami deszczu ostrołęcka policja apeluje do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Deszcz powoduje, że nawierzchnia jest śliska, a droga hamowania auta znacząco wydłuża się. Należy dostosować jazdę do tego, co dzieje się na jezdni.


ZSP

Rozkład jazdy "Radosnego Świetlicobusu"

"Radosny Świetlicobus" zagości na kolejnych ostrołęckich osiedlach. Mobilna świetlica przyciąga wiele chętnych do zabawy dzieci. Najmłodsi mogą korzystać z zabawek i gier dydaktycznych oraz brać udział w zabawach ruchowych. To wszystko pod bacznym okiem pedagogów i wolontariuszy.Student na pracowitych wakacjach

Niektórzy studenci, oprócz wakacyjnego wypoczynku, planują podjęcie sezonowej pracy. Zatrudnienie może odbywać się na podstawie różnych umów. Ważne jest, aby wiedzieć, w jakich przypadkach odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne i z jakich świadczeń można korzystać.


JBB

Rusza konkurs "Na wsi najlepiej"

Poszukiwane dobre praktyki oferty turystycznej na polskiej wsi - rusza konkurs "Na wsi najlepiej". Konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a wyłonieni laureaci oraz zgłoszone kandydatury jasno wskazały, że w polskiej wsi tkwi szeroki potencjał turystyczny.Coraz więcej cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt w Polsce

Systematycznie wzrasta liczba cudzoziemców posiadających prawo do długoterminowego pobytu w Polsce. Większość wydawanych zezwoleń dotyczy pobytu czasowego i związana jest z pracą. Najnowsze dane dotyczące liczebności obcokrajowców na terenie RP opublikował Urząd do Spraw Cudzoziemców.Mazowsze: program in vitro z pozytywną opinią

W marcu br. Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o opracowaniu programu polityki zdrowotnej dotyczącego leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Projekt ma zwiększyć dostępność do specjalistycznej opieki.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Gapiostwo z promilem (zdjęcia)

Kolejny młody kierowca o mało nie zabił niewinnych ludzi. W Myszyńcu 20-kilkulatek wymusił pierwszeństwo na jednym z motocyklistów jadących w kolumnie. Policjanci szybko ustalili przyczynę słabego skupienia na drodze. Młody kierowca miał w organizmie niemal promil alkoholu.


CKZiU

Jazda z promilami zakończona w rowie

Ponad dwa promile alkoholu wydmuchał mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który w nocy z piątku na sobotę zakończył jazdę samochodem w przydrożnym rowie. 49-latek kierujący hondą za swoje bezmyślne zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.Nieudana randka zakończona zderzeniem z domem (zdjęcia, aktualizacja)

To musiała być upojna, lecz bardzo nieudana randka dla 25-letniego mieszkańca powiatu łomżyńskiego, który gościł w piątkowy wieczór w Łysych. Młody mężczyzna wcześnie wracał do domu. Tuż po godz. 23.00, będąc kompletnie pijanym, nie zauważył ostrego zakrętu. Autem przebił płot i uderzył w dom jednorodzinny.Skrzynka skarg: zaniedbana posesja i biegające po osiedlu psy (wideo)

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów: Mieszkańcy ulic Wypychy, doktora Wiktora Stańskiego, Lesława Chojnowskiego i innych okolicznych ulic w Ostrołęce, skarżą się na właściciela jednej z posesji. Teren jest bardzo zaniedbany, a psy przebywające na posesji biegają po całym osiedlu.


Essentia

Skrzynka skarg: problemy z rozmieniarką pieniędzy

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów: Jest problem z rozmieniarką pieniędzy przy myjni samochodowej obok Galerii Bursztynowej, przy ulicy Goworowskiej w Ostrołęce. Rozmieniając 10 złotych, rozmieniarka wyrzuciła 4 monety po 2 złote. Za jakiś czas sytuacja się powtórzyła.


KamilaMeble

Skrzynka pytań: czy można dokarmiać koty?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

Przy ulicy Heleny Modrzejewskiej w Ostrołęce w bloku numer 9 są powywieszane ulotki o zakazie dokarmiania kotów. Sytuacja prawna kotów wolno żyjących została uregulowana przez Ustawę o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r.


PWSIP

Dariusz Korytkowski wzmocni Narew?

Niezwykle utalentowany pomocnik Dariusz Korytkowski wyraża chęć dołączenia do Narwi 1962 Ostrołęka. 23-letni piłkarz w ostatnim sezonie z powodzeniem reprezentował barwy Wissy Szczuczyn w rozgrywkach IV ligi podlaskiej. Czy łomżanin wzmocni niebiesko-czerwonych?

  •  
  • 10:48, 06.07.2019 r.

NOVDOM

Maciej Staszczuk odchodzi z Korony

Kolejny piłkarz Korony Ostrołęka zmienia klub. Po Arkadiuszu Kowalczyku, z ostrołęckim zespołem żegna się Maciej Staszczuk. 23-latek swoją dalszą przyszłość związał z KS CK Troszyn występującym w rozgrywkach ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka.

  •  
  • 10:48, 06.07.2019 r.

ZSP Troszyn

Arkadiusz Kowalczyk zmienia klub

Arkadiusz Kowalczyk nie zagra w przyszłym sezonie w barwach Korony Ostrołęka. Boczny obrońca, bądź skrzydłowy związał się z innych klubem z naszego regionu. Zawodnik pochodzący z miejscowości Rataje jest pierwszym oficjalnym wzmocnieniem KS CK Troszyn.

  •  
  • 10:38, 06.07.2019 r.


Kadzidło: "Niedziela na Wsi" w Czarni

Jak co roku, na placu przy Szkole Podstawowej w Czarni, odbędzie się plenerowa impreza integracyjna "Niedziela na Wsi". Wydarzenie tradycyjnie przyciąga miłośników wiejskich klimatów i wspólnej zabawy. I tym razem nie zabraknie ciekawych atrakcji dla małych i dużych uczestników spotkania.Piknik wiejski w Golance

Mieszkańcy wsi Golanka (gmina Kadzidło) w tym roku również będą bawić się na pikniku. Na placu przy świetlicy wiejskiej organizatorzy przygotują wiele atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na zakończenie imprezy przewidziano zabawę taneczną przy muzyce disco polo.Zmiany godzin pracy bibliotek w okresie wakacyjnym

W okresie wakacyjnym biblioteki na terenie miasta zmieniają godziny pracy swoich placówek. Nieco krócej otwarte będą Biblioteka Pedagogiczna przy ul. Piłsudskiego a także Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Głowackiego oraz jej filie na terenie miasta.Zaplanuj bezpieczne wakacje

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego zamieściło informacje prasową dotyczącą upragnionego wypoczynku wakacyjnego. Z materiału możemy dowiedzieć się wielu informacji, które będą pomocne podczas planowania urlopowego wyjazdu.


MEBPOL

Uwaga! Zmiana kont bankowych Urzędu Gminy w Lelisie

Od 1 lipca br. Urząd Gminy w Lelisie zmienia obsługę bankową, co wiąże się ze zmianą numerów rachunków bankowych. Po wskazanej dacie, wszelkie płatności na rzecz gminy Lelis, jak opłaty za podatek czy odbiór odpadów komunalnych, będzie trzeba uiszczać na nowe numery kont.Bank czy listonosz? Seniorzy są podzieleni

Są dwa sposoby pobierania emerytury i renty z ZUS: przelew na konto bankowe lub wizyta listonosza. Państwowy ubezpieczyciel obserwuje wzrost zainteresowania pierwszą formą. Płocki ZUS, obsługujący teren północnej części Mazowsza, przekazuje w ten sposób już 68,5 proc. świadczeń.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.08 zł

5.41 zł

5.04 zł

1.99 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8