środa, 18 lipca 2018 r., imieniny Erwina, Kamila, Wespazjana

Aktualności

Złota Ostrołęka triumfuje w OLPN (zdjęcia, wideo)

Drużyna Złotej Ostrołęki okazali się najlepszym zespołem w rozgrywkach Ostrołęckiej Ligi Piłki Nożnej. W zmaganiach organizowanych przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprezentowało się sześć zespołów.

  •  
  • 12:15, 03.07.2018 r.


Laskowski: Stawiamy w IV lidze na młodzież

Piłkarze ostrołęckiej Korony za kilka dni rozpoczną przygotowania do nowego sezonu rozgrywek IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Drużyna może zostać przebudowana, a większą szansę występów mogą otrzymać młodzi i perspektywiczni piłkarze.

  •  
  • 12:14, 03.07.2018 r.


IV liga mazowiecka z podziałem na grupy

Szesnaście zespołów wystąpi w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie północnej w kolejnym sezonie. Mimo zajęcia pierwszej lokaty awansu nie wywalczyli piłkarze Mazovii Mińsk Mazowiecki, którzy musieli uznać wyższość z meczach barażowych Broni Radom.

  •  
  • 11:57, 03.07.2018 r.


Łomacz daleko w rankingu w Lidze Narodów

W rankingach indywidualnych Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn Polacy uplasowało się po rundzie interkontynentalnej na dość odległych miejscach. To efekt rotowania składem przez Vitala Heynena, który starał się sprawdzić dużą grupę siatkarzy.

  •  
  • 11:56, 03.07.2018 r.

tarcza

KamilaMeble

Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Stanisława Zalewska, lat 77, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie we wtorek 3 lipca w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce o godz. 15.00.Film profilaktyczny "Rzeka wciąga" (wideo)

"Rzeka wciąga" to tytuł filmu przygotowanego przez Państwową Straż Pożarną w Łomży oraz Grupę Ratowniczą "Nadzieja". Ratownicy chcą zwrócić uwagę na fakt, iż rzeki są bardzo niebezpieczne. Nurt płynącej wody może wciągnąć nawet wysportowanego i doświadczonego pływaka."Akademia wycinanki kurpiowskiej" (zdjęcia)

Od dwóch miesięcy trwa "Akademia wycinanki kurpiowskiej". W Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle odbyło się pięć spotkań w ramach projektu prowadzonego przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Zajęcia inaugurujące poprowadziła dyrektor ostrołęckiego muzeum Maria Samsel.


CKZiU

Siłownie pod chmurką w Tatarach (zdjęcia)

Przy świetlicy wiejskiej w Tatarach (gmina Kadzidło) pojawiły się siłownie zewnętrzne. Z pewnością jest to dobra wiadomość dla mieszkańców tej miejscowości. Z urządzeń mogą korzystać zarówno starsze jak i młodsze osoby, które lubią spędzać czas wolny na świeżym powietrzu.Muzealny chór wystąpił w Łochowie (zdjęcia)

Muzealny wielopokoleniowy chór OLaLa wystąpił na scenie podczas imprezy "Noc Świętojańska", która odbyła się przed pałacem w Łochowie na błoniach rzeki Liwiec. Artyści do prezentacji przygotowywali się w ramach cyklu spotkań "Śpiewaj razem z nami".Będzie nowe przedszkole

Wraz z nowym rokiem szkolnym swoją działalność w Ostrołęce rozpocznie Przedszkole Specjalne. Będzie to placówka dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, niepełnosprawnościami sprzężonymi. Zostanie włączona do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.


PWSIP

OPK zmieniło siedzibę

Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne zmieniło siedzibę firmy. Wszystkie sprawy związane z gospodarką odpadami będzie można załatwić przy al. Wojska Polskiego 7A w Ostrołęce. Numery telefonów: (29) 691-14-72, (29) 691-14-07 (dział gospodarki odpadami).Działalność straży miejskiej z zastrzeżeniami

W czwartkowych obradach ostrołęckiego samorządu wziął udział m.in. Piotr Liżewski, komendant straży miejskiej. Radni mogli więc, po uprzednim zapoznaniu się ze sprawozdaniem mundurowych za 2017 rok, zgłaszać swoje uwagi na temat ich działalności bądź też chwalić za wykonywaną pracę.Arkadiusz Siwko nowym prezesem spółki Energa

Arkadiusz Siwko został prezesem Energi. W fotelu szefa spółki zasiadł w poniedziałek 2 lipca. Zastąpił na tym stanowisku Alicję Barbarę Klimiuk, która obowiązki prezesa pełniła od lutego bieżącego roku. Siwko wcześniej zasiadał m.in. w radzie nadzorczej PKN Orlen.Wypadek w pobliżu Przystani. Dwie osoby w szpitalu

Dwie osoby z poważnymi obrażeniami ciała zostały zabrane do szpitala w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło dziś w rejonie miejscowości Przystań (gm. Olszewo-Borki). Prawdopodobny sprawca zdarzenia nigdy nie posiadał prawa jazdy.Kościoły w Ostrołęce i powiecie z dotacją (zdjęcia)

Mazowieckie zabytki czekają duże zmiany. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza, w ponad 60 z nich przeprowadzone zostaną remonty oraz prace konserwatorskie i restauratorskie. Dofinansowanie otrzyma również 15 projektów z subregionu ostrołęckiego, w tym m.in. ostrołęcka fara.


Kobo

Spowodowali stłuczki i odjechali

Zespół ds. Wykroczeń i Postępowań Administracyjnych Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzi czynności w sprawie dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na rondzie Zbawiciela Świata i ul. Inwalidów Wojennych. Prawdopodobni sprawcy odjechali zaraz po stłuczkach.


WSAP2018

Poszukiwani przez ostrołęcką policję (zdjęcia)

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukują obecnie czterdzieści siedem osób, podejrzanych o różne czyny. Wśród nich są podejrzani między innymi o kradzieże, paserstwo, uszkodzenie mienia czy posiadanie narkotyków.Podsumowanie działań pn. "Telefony"

W miniony piątek ostrołęccy policjanci na terenie całego powiatu zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy podczas jazdy w niezgodny z przepisami sposób korzystali z telefonów komórkowych. Mundurowi nałożyli na pięć osób mandat.


KwiatoweŁąki

Pada deszcz. Policja apeluje o ostrożność na drodze

W związku z występującymi opadami deszczu ostrołęcka policja apeluje do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Deszcz powoduje, że droga jest śliska, a droga hamowania auta znacząco się wydłuża.Festiwal baniek w Ostrołęce (zdjęcia)

Najmłodsi mieszkańcy Ostrołęki również w tym roku wzięli udział w Festiwalu Baniek Mydlanych. Mimo niesprzyjającej aury, bawili się świetnie. Oprócz baniek, na uczestników wydarzenia czekały też inne atrakcje, między innymi dmuchaniec czy konkursy z nagrodami.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.75 zł

4.92 zł

4.64 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić