sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

BRW

Aktualności

KS CK Troszyn zgasił Iskrę (zdjęcia, wideo)

Dużo emocji dostarczyło sobotnie starcie KS CK Troszyn z Iskrą Krasne. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego na boisku przy ulicy Wesołej okazali się lepsi od rywala, po ciężkim boju, wygrywając 2:1. Zwycięską bramkę strzelił Maciej Staszczuk.

  • Wyświetleń: 3363
  • 10:14, 06.10.2019 r.

TWP

Trójka lepsza od AZS-AWF w Warszawie (wideo)

Podopieczni trenera Rafała Niećki zaprezentowali się z dobrej strony w czwartej kolejce II ligi mężczyzn w gr. III B. Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki pokonali w meczu wyjazdowym AZS-AWF Warszawa 24:20. Najwięcej bramek dla UMKS zdobył Michał Deptuła.

  • Wyświetleń: 2033
  • 09:52, 06.10.2019 r.

Pomoc Domowa

Bitwa o Narew - forsowanie Narwi pod Ostrołęką

Monografie wielkiej wojny najczęściej nie poświęcają ani słowa terenom powiatu ostrołęckiego. Również opracowania regionalne czasy I wojny światowej często zamykają w kilku ogólnych zadaniach. Pozostawia to u czytelników wrażenie, że w latach 1914-1918 niewiele się tu działo.


NOVDOM

Skrzynka skarg: suche topole zagrażają bezpieczeństwu (zdjęcia)

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

Jako mieszkaniec ulicy Targowej mam pytanie: czy ktoś zrobi porządek z dwiema topolami rosnącymi niedaleko skrzyżowania ulic Witosa i Targowej, tuż obok miejskiej pływalni? Drzewa są ogromne, mają po dwadzieścia metrów wysokości i średnicę pnia około dwa metry.


JBB

Minialbum Karrakana "EP #2" zwiastuje nową płytę (zdjęcia)

Muzycy z ostrołęckiego zespołu Karrakan zakasali rękawy i zabrali się do pracy nad nowym materiałem. Na efekty musieliśmy poczekać aż trzy lata, tyle bowiem minęło od wydania pierwszego krążka grupy. Warto było jednak uzbroić się w cierpliwość, bo oto przed nami minialbum zespołu o tytule "EP #2".


Essentia

Skrzynka skarg: na osiedlu Kwiatowym, przy placu zabaw, kwitną śmieci

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

Plac zabaw na osiedlu Kwiatowym tonie w śmieciach. Uwagę na przepełnione śmietniki zwracają mieszkańcy i sugerują, że to efekt wieczornych schadzek młodzieży, która nie dba o porządek. Zamontowany na placu zabaw monitoring jest, jak widać, nieskuteczny.

 


Akademia MaluchĂłw

ISP

Muzeum Kultury Kurpiowskiej z laurem "Wierzby" (zdjęcia)

Pomimo silnej konkurencji w tegorocznej edycji konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba”, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce znalazło się w gronie zasłużonych laureatów. Ostrołęcka placówka otrzymała drugą nagrodę za zakończenie projektu rewitalizacji muzeum oraz wyróżnienie.Akcja - Firanka. Sprawdź i dołącz!

Rusza akcja zbierania starych, niepotrzebnych firanek, dla których pomysłodawcy akcji planują drugie, ekologiczne życie. Pomysł polega na zastąpieniu plastikowych jednorazówek, w które pakujemy przeróżne zakupy (najczęściej warzywa i owoce) wielorazowymi torebkami uszytymi ze starych firanek.Pogrzeb dzieci utraconych

W sobotę 12 października, w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce odbędzie się kolejny pogrzeb dzieci utraconych. Uczestnicy nabożeństwa oraz uroczystości pogrzebowej ogarną modlitwą wszystkie dzieci zmarłe przed narodzeniem, a także wesprą tych, którzy cierpią po ich przedwczesnej śmierci.


KamilaMeble

Przed nami pierwsze forum Kół Gospodyń Wiejskich

W Nowej Wsi (gm. Rzekuń) odbędzie się pierwsze Forum Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu ostrołęckiego. Spotkanie, skierowane do aktywnych osób współtworzących lokalną kulturę, ma na celu nawiązanie kontaktów i wymianę doświadczeń pomiędzy kołami w naszym regionie.  Dzień Seniora w Durlasach (program)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zapraszają osoby starsze z Ostrołęki i okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w Dniu Seniora, który zaplanowano w Durlasach (gmina Lelis). Organizatorzy przekażą zebranym ważne informacje.Trwa nabór do Dorocznych Nagród Starosty Ostrołęckiego

Trwa nabór do Dorocznych Nagród Starosty Ostrołęckiego. Termin składania wniosków upływa w poniedziałek 15 października br. Oczekiwane są osoby szczególnie zasłużone w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury oraz za wybitne osiągnięcia sportowe dla powiatu ostrołęckiego.W Ostrołęce wybrzmiała muzyka z lat międzywojennych (zdjęcia, wideo)

Ostrołęczanie mogli na chwilę przenieść się do Warszawy lat międzywojennych. Wszystko za sprawą przejmującego i przenoszącego w przeszłość koncertu zatytułowanego "Muzyka powojennej Warszawy". Autorem projektu jest ostrołęczanin Mateusz Cwaliński - lider jazzowego kwartetu MC Kwadrat.Drugi dzień Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii (zdjęcia)

W ramach drugiego dnia Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii w holu OCK zaprezentowano prace osadzone w różnych kręgach tematycznych. Odbiorcy mogli podziwiać fotografię industrialną, migawki ze szlaku Kolei Transsyberyjskiej, fotografię koncertową oraz impresje z Namibii.Ostrołęcka "Noc Bibliotek" z mnóstwem atrakcji (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek". Wydarzenie podzielono na cztery strefy tematyczne, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Występy teatralne, koncerty, quizy czy pokazy tańca, to tylko nieliczne z przygotowanych atrakcji.
BNP

CKZiU

Narew podejmie Wkrę Bieżuń. Wytypuj wynik

Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego na stadionie przy ulicy Partyzantów zagrają z Wkrą Bieżuń. Rywal ostrołęckiej Narwi na początku sezonu prezentował się znakomicie, ale w ostatnich starciach złapał zadyszkę. Jak będzie podczas jutrzejszego popołudnia?

  • Wyświetleń: 3332
  • 11:42, 05.10.2019 r.

NeonĂłwka

Młody karateka MKKK Shinkyokushin najlepszy

Jan Kołakowski z MKKK Shinkyokushin został wyróżniony przez Okręgowy Związek Karate. Młody karateka, z rąk prezesa Tomasza Lenkiewicza, odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej podczas Mazowieckiej Ligi Karate.

  • Wyświetleń: 3120
  • 11:14, 05.10.2019 r.

WSAP

Zderzenie z Brytyjczykiem

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło w piątkowy wieczór w Zabrodziu (gm. Olszewo-Borki). 61-letni kierowca audi, jadąc w kierunku Kadzidła, postanowił skręcić w lewo. Niestety jadący za nim obywatel Wielkiej Brytanii nie zauważył manewru i doprowadził do zderzenia rozbijając bmw, którym kierował.


Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

bezchmurnie

12°C, 1015 hPa

bezchmurnie

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

27
Jakość powietrza:
Dobra

Pył PM2.5: 16 µg/m³

Pył PM10: 25 µg/m³

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.89 zł

5.21 zł

4.91 zł

1.90 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Sklep Pierogownia Sprawdź pełne menu

ReklamaWarto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8