poniedziałek, 24 września 2018 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Aktualności

KS CK Troszyn poległ w hicie kolejki (zdjęcia, wideo)

Piłkarze KS CK Troszyn w hitowym spotkaniu ósmej kolejki rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka przegrali z Makowianką Maków Mazowiecki 0:4. Rywali po zwycięstwo poprowadził niekwestionowany lider zespołu Kamil Majkowski, trafiając do bramki dwukrotnie.

 •  
 • 13:40, 22.09.2018 r.

Agrometal

Skandal w SP nr 6. Będzie afera na całą Polskę!

Czy w twoim domu jest bieżąca woda, czy nosicie ją ze studni? Czy rodzice dają ci kieszonkowe, czy pobierają zasiłki z opieki społecznej, czy piją alkohol? To niektóre z pytań imiennej ankiety w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrołęce. Sprawę opisuje TVP Info.Wójt Krzysztof Szewczyk zaprzecza fikcyjnym fakturom w GOPS

Wójt gminy Olszewo-Borki zaprzecza fikcyjnym fakturom w podlegającym mu ośrodku pomocy społecznej i domaga się przeprosin. Pomimo kary nałożonej na urzędniczkę władze gminy mają zastrzeżenia do naszej publikacji, która opisywała sprawę ujawnioną przez jednego z czytelników.


CKZiU

Uwaga na węże w lesie. Mieszkaniec spotkał żmiję zygzakowatą

Jeden z czytelników zgłosił do naszej redakcji ostrzeżenie. Podczas grzybobrania w lesie koło miejscowości Nakły (gm. Olszewo-Borki) napotkał żmiję zygzakowatą. Gad nie zrobił mu krzywdy, ale takie niecodzienne spotkanie może wystraszyć niejednego grzybiarza czy spacerowicza.


PWSIP


Dymiący tir na drodze (wideo)

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Ostatnio często przemierzam trasę Pułtusk-Ostrołęka. Trzeci raz zdarzyło mi się, jadąc do Ostrołęki, dzwonić na numer alarmowy ze względu na zagrożenie na drodze. Nigdy nie odnotowałem reakcji.
KwiatoweŁąki

Zderzenie dwóch młodych ostrołęczanek (zdjęcia)

Fatalnie zakończyła się podróż 20-letniej ostrołęczanki, która w piątkowy wieczór przemierzała z trzema młodymi kobietami ulice Ostrołęki. 20-latka wymusiła pierwszeństwo na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i Kołobrzeskiej i doprowadziła do zderzenia z peugeotem.


EUROTUR

Dwa wypadki i pożar trawy

Trzykrotnie interweniowali w ciągu ostatniej doby strażacy z Ostrołęki i powiatu. Na terenie Ostrołęki i powiatu doszło do dwóch zdarzeń drogowych (w Grabniku i Ostrołęce) oraz pożaru trawy w przydrożnym rowie. Łącznie zadysponowano cztery zastępy strażaków.Wernisaż wystawy Adama Myjaka (zdjęcia)

Wernisaż wystawy i spotkanie z artystą Adamem Myjakiem odbyło się w piątkowy wieczór w ostrołęckiej galerii. Artysta jest polskim rzeźbiarzem i pedagogiem. Na swoim koncie ma ponad 100 wystaw indywidualnych, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.Triumf II LO w Metalówka Cup 2018 (zdjęcia, wideo)

Tradycyjnie na boisku ze sztuczną trawą w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 został rozegrany turniej Metalówka Cup. Do rywalizacji w zawodach przystąpiły cztery zespoły reprezentujące szkoły z terenu miasta, a najlepsi okazali się zawodnicy z II LO.

 •  
 • 08:45, 22.09.2018 r.


Szczypiorniści Trójki zaprezentowani (zdjęcia)

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki od zwycięstwa nad TS Siemiatycze rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach II ligi. Podopieczni Rafała Niećki przed pierwszym spotkaniem zostali zaprezentowani. W kadrze na nowym sezon znalazło się aż 27 zawodników.

 •  
 • 08:45, 22.09.2018 r.


Polska po tie-breaku przegrała z Argentyną

Reprezentacja Polski z ostrołęczaninem Grzegorzem Łomaczem w składzie doznała pierwszej porażki w mistrzostwach świata w Bułgarii. Podopieczni trenera Vitala Heynena grali nierówno i w efekcie zapisali na swoim koncie zaledwie jeden punkt.

 •  
 • 08:44, 22.09.2018 r.


Lekkoatleci OKLA walczą o medale w Bełchatowie

Silna reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki rozpoczęła rywalizację w Mistrzostwach Polski U16. W zawodach podopieczni trenerów Andrzeja Danelskiego, Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego powalczą o medale. Poznaj kadrę.

 •  
 • 08:44, 22.09.2018 r.

KamilaMeble

Tenisiści powalczą w Mistrzostwach Ostrołęki

Kolejną okazję do rywalizacji na kortach ziemnych przy ulicy Hallera będą mieć młodzi tenisiści z miasta i powiatu ostrołęckiego. Tym razem Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe zaprasza do udziału w Mistrzostwach Ostrołęki. Chcesz dołączyć?

 •  
 • 08:43, 22.09.2018 r.


Karol Samsel i jego gość: Rafał Rutkowski

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Karol Samsel i jego gość w klubie "Przy Studziennej". Z mieszkańcami spotka się tym razem poeta Rafał Rutkowski, który zaprezentuje swoją książkę.


JBB

Rzekuń: konsultacje w sprawie funduszy unijnych

Mieszkańcy gminy Rzekuń mogą odwiedzić Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Urzędzie Gminy w Rzekuniu, gdzie dyżur pełnił będzie specjalista do spraw funduszy europejskich. Z usług punktu będzie można skorzystać nieodpłatnie.Pieniądze z budżetu Mazowsza dla Meditransu

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla szpitali, instytucji kultury, szkół i bibliotek na Mazowszu. Dodatkowe fundusze trafią także do placówki w Ostrołęce. Dofinansowanie otrzyma stacja pogotowia Meditrans.


WSAP2018

Zbiórka krwi w Łysych

Klub Honorowych Dawców Krwi Przy Zarządzie Gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łysych organizuje akcję zbiorowego oddawania krwi. Tak niewiele potrzeba, by ten cenny dar popłynął do potrzebujących i uratował komuś życie.
NOVDOM

Co powinno znaleźć się w diecie osoby cierpiącej na Alzheimera?

Choroba Alzheimera objawia się początkowo zanikami pamięci. Z czasem pojawiają się zaburzenia świadomości, otępienia. Kontakt z chorym jest utrudniony. Przyczyny choroby nie są jednoznaczne, a przebieg może być różny. Na przełom w leczeniu Alzheimera musimy jeszcze poczekać.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.04 zł

5.32 zł

5.02 zł

2.25 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić