poniedziałek, 16 września 2019 r., imieniny Edyty, Kornela, Kamili

Aktualności

Grzybiarze mogą roznosić ASF

Główny Lekarz Weterynarii wystosował komunikat, w którym czytamy, że osoby mające jakikolwiek kontakt ze świniami na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), nie powinny uczestniczyć w pozyskiwaniu owoców leśnych i grzybów. Apel dotyczy w szczególności mieszkańców sześciu województw.Festyn osiedla Łazek z historycznym akcentem (zdjęcia)

Mieszkańcy osiedla Łazek oraz goście bawili się na festynie w historycznym stylu. Wydarzenie obfitowało w różnego rodzaju atrakcje dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło muzyki, konkursów, pokazów. Gościem specjalnym była Miss Polski 2014 Ewa Mielnicka, która poprowadziła zbiórkę charytatywną.Prezydent Kulik (nie)chce likwidacji straży miejskiej

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik przedłożył radnym projekt uchwały w sprawie likwidacji straży miejskiej. Debata na ten temat odbędzie się jeszcze we wrześniu, ale w kuluarach od dawna mówi się, że straż miejska pozostanie. Projekt uchwały ma być tylko polityczną zagrywką i spełnieniem obietnicy wyborczej.


WSAP

Przyjazny pies szuka domu

Ten piesek, bardzo skrzywdzony przez los i nieodpowiedzialnych ludzi, pilnie potrzebuje domu. Kundelek jest młody i bardzo grzeczny, lubi ludzi i zabawę, nie jest agresywny. Pies czeka na człowieka, który ofiaruje mu swoją przyjaźń i zapewni bezpieczny, kochający dom. Pomysł PiS: podział województwa mazowieckiego

Jarosław Kaczyński zapowiedział podczas konferencji w Siedlcach podział obecnego województwa mazowieckiego na dwa: województwo obejmujące Warszawę i okolice oraz na województwo mazowieckie. - Kaczyński znów uwodzi Siedlce i Ostrołękę obietnicami podziału Mazowsza - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Wyczynem kierowcy citroena berlingo zajęła się policja (wideo)

Ostrołęccy policjanci prowadzą sprawę zlekceważenia przepisów ruchu drogowego przez kierowcę citroena berlingo, który na ulicy Hallera zawrócił wykorzystując do tego chodnik oraz zatoczkę autobusową. Wcześniej materiał filmowy z tego zdarzenia opublikowaliśmy w naszym serwisie.


PWSIP

Wyprzedzanie na pasach i podwójnej ciągłej (wideo)

Kierowca volkswagena polo musiał się mocno spieszyć, bo zdecydował się wyprzedać na odcinku alei Jana Pawła II, w miejscu gdzie rozpoczyna się podwójna linia ciągła i jest przejście dla pieszych. Zdarzenie drogowe zarejestrowała kamera czujnego Super Kierowcy, a film szybko znalazł się na kanale YouTube.Idziemy na skróty, w miejscu niedozwolonym (wideo)

Samochodowa kamera zarejestrowała, jak dwie młode osoby skracają sobie drogę z Galerii Bursztynowej i przechodzą w niedozwolonym miejscu na drugą stronę ulicy Fieldorfa "Nila". Mimo wzmożonego ruchu w tym rejonie, para naraża siebie i innych uczestników ruchu drogowego.


Eldor

Rzekunianka zagra u siebie, Bartnik na wyjeździe

Przed kibicami w regionie piąta odsłona gier o mistrzostwo A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Obaj reprezentanci powiatu ostrołęckiego zagrają w niedzielę - Rzekunianka powalczy o punkty przed własną publicznością, a Bartnik na wyjeździe.

  • Wyświetleń: 1117
  • 10:00, 14.09.2019 r.


Jantar podejmie Husarki Mochowo

Podopieczne trenera Rafała Koska, po ostatniej wyjazdowej porażce, w rozgrywkach III ligi kobiet w grupie mazowieckiej powalczą o punkty przed własną publicznością. Rywalem Jantaru, na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce, będą Husarki Mochowo.

  • Wyświetleń: 882
  • 10:00, 14.09.2019 r.

Essentia

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

W miniony weekend zawodnicy ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka zapisali na swoim koncie dobre wyniki. Najlepiej zaprezentował się Karol Rogoziński, który w Biegu Kolejarza na 3000 metrów stanął na drugim stopniu podium.

  • Wyświetleń: 791
  • 10:00, 14.09.2019 r.


Rada Osiedla Witosa wnioskuje o dopłaty i inwestycje

Rada Osiedla Witosa wystosowała do prezydenta miasta Łukasza Kulika wniosek, w którym zabiega o przeprowadzenie kilku inwestycji mających na celu poprawę komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców osiedla. Chodzi m.in. o dokończenie remontu jednej z dróg oraz przywrócenie przystanku autobusowego przy ul. Targowej.


Łomşa

Promocja książki Adriany Szymańskiej w Galerii Ostrołęka

Ostrołęckie Centrum Kultury zachęca mieszkańców miasta do wzięcia udziału w wieczorze autorskim Adriany Szymańskiej. Pisarka zaprezentuje książkę "Nieprzerwany dialog. Wiersze z lat 1968-2019". Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Klara Drużycka. Wstęp wolny.


NOVDOM

Szkolna wyprawka: co podrożało najbardziej?

W Warszawie najbardziej podrożał 96-kartkowy brulion, zaś w województwie mazowieckim farby akwarelowe. Z kolei w Warszawie farby akwarelowe były produktem, którego cena najbardziej spadła, a na Mazowszu najbardziej potaniały kredki szkolne. Sprawdź, jak zmieniły się ceny w stosunku do poprzedniego roku.Zmiany w kursowaniu linii nr 22

Na wniosek mieszkańców korzystających z linii autobusowej numer 22, Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce wprowadza zmiany w kursowaniu tej linii od poniedziałku 16 września 2019 r. Na stronie internetowej spółki zamieszczony został nowy rozkład jazdy, uwzględniający wprowadzone zmiany.


KamilaMeble

Trwa sezon grzybowy

Wielkimi krokami zbliża się sezon na grzybobranie. Już od czerwca do późnej jesieni będziemy mogli zbierać te wyjątkowe skarby jakie oferuje nam las. Mimo dotkliwej suszy, która nawiedziła nasz region, w lasach można już znaleźć m.in. pieprznik jadalny powszechnie znany jako kurka.Blisko 2,5 mln zł na szpital, ponad 100 tys. zł na muzeum

Radni województwa mazowieckiego przyznali dodatkowe 2,6 mln zł dla szpitala w Ostrołęce i Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Dzięki temu samorządowe placówki zakupią niezbędne wyposażenie, a także przeprowadzą modernizacje. Blisko 2,5 mln zł trafi do szpitala, zaś ponad 100 tys. zł do placówki muzealnej.


MEBPOL

Zostań stypendystą marszałka. Ruszyły nabory

W sumie 4,9 mln zł trafi do niemal tysiąca uczniów z Mazowsza. Samorząd województwa ruszył z naborami na programy stypendialne. Trzeba się spieszyć - uczniowie szkół podstawowych i ogólnokształcących mogą składać wnioski do 16 września, zaś uczęszczający do szkół zawodowych - do 20 września.ARiMR: nowości w harmonogramie PROW

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, iż harmonogram tegorocznych naborów w ramach PROW na lata 2014-2020 został zaktualizowany. Plan został rozszerzony o możliwość skorzystania przez rolników z dotacji na inwestycje chroniące wody gruntowe przez azotanami.


Terapia

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.96 zł

5.25 zł

4.97 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8