wtorek, 24 października 2017 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Aktualności

ZUS wypłaca już pierwsze emerytury po reformie

Osoby, które już teraz zdecydowały się skorzystać z obniżenia powszechnego wieku emerytalnego, złożyły przez 1,5 miesiąca 257,5 tys. wniosków, w tym aż 30 tys. na Mazowszu. ZUS wydał w tej sprawie dotychczas 98 tys. decyzji przyznających prawo do świadczenia.Korona ograła Dolcan Ząbki (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony w spotkaniu 12 kolejki IV ligi mazowieckiej w grupie północnej pokonali Dolcan Ząbki 2:0. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego na stadionie przy ulicy Witosa wywalczyli cenny komplet punktów i zanotowali awans w tabeli.

  •  
  • 18:01, 21.10.2017 r.


Koncert akordeonowy w PSM (zdjęcia, wideo)

Na koncert akordeonowy zaprosili w piątkowy wieczór mieszkańców miasta i powiatu uczniowie i pedagodzy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrołęce. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia szkoły, który przypada 27 października.


CKZiU

Wąż w centrum miasta

W czwartkowy wieczór na środku chodnika przy ul. Bohaterów Warszawy w Ostrołęce, w pobliżu kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu wylegiwał się wąż. Gad korzystał z ostatnich ciepłych i słonecznych dni, miejsce na odpoczynek wybrał jednak niekoniecznie najlepsze.

Suchy eksploruje: stara, opuszczona kotłownia PKP (wideo)

Youtuber Suchy prowadzi na Facebooku oraz kanale YouTube działalność związaną z różnego rodzaju wyprawami. Zajmuje się on m.in. eksploracją miejską polegająca na odwiedzaniu opuszczonych i niedostępnych miejsc. Tym razem zaprezentował starą kotłownię PKP.Adam Wołosz promował nową płytę w Kadzidle (zdjecia)

W kadzidlańskiej bibliotece wystąpił ostrołęcki muzyk Adam Wołosz. Artysta zaprezentował nową płytę, zatytułowaną "Agent 07-400 07-420". Towarzyszyli mu Wojciech Dudkowski na bębnach i dzwonkach oraz Przemysław Zera na gitarze akustycznej.Ulice Jasińskiego i Leśmiana potrzebują remontu

Budowa ulic gen. Jakuba Jasińskiego i Bolesława Leśmiana w Ostrołęce - to propozycja zadań inwestycyjnych przewodniczącego rady miasta Jerzego Grabowskiego na przyszły rok. W tej sprawie samorządowiec złożył na biurko prezydenta Janusza Kotowskiego interpelację.


JBB

Jantarki kontra Wilga Garwolin. Wytypuj wynik

W niedzielne popołudnie na stadionie przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach piłkarki Jantaru Ostrołęka zmierzą się z Wilgą Garwolin. Po ostatniej porażce w Olsztynie podopieczne trenera Pawła Zyśka chcą pokusić się o zdobycie kompletu punktów. Kto wygra mecz?

  •  
  • 05:13, 21.10.2017 r.


Kręglarze walczą o rekordy. Dołączysz? (wideo)

Poziom rywalizacji kręglarzy w naszym mieście stale się podnosi, o czym świadczą chociażby nowe rekordy torów w Łubudu Bowling & Good Time. Warto dołączyć do rywalizacji w rozgrywkach ligowych lub podczas turniejów organizowanych przez KS Łubudu Bowling Ostrołęka.

  •  
  • 05:13, 21.10.2017 r.

JBB

Konkurs. Weź udział i zgarnij nagrody (wideo)

Wspólnie z siłownią Forma5 Club zapraszamy do konkursu w naszym serwisie sportowym. Do wygrania tym razem aż pięć karnetów. Pogoda często nie sprzyja treningom na świeżym powietrzu, dlatego warto dołączyć do zajęć na siłowni. Jak zdobyć upragnioną nagrodę?

  •  
  • 05:12, 21.10.2017 r.


Chwila wytchnienia dla szczypiornistów Trójki

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki wreszcie mają chwilę wytchnienia w rywalizacji w rozgrywkach II ligi. Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego mogą spokojnie przygotowywać się do kolejnej konfrontacji z SPR Radzymin. Sprawdź, kiedy rozegrają kolejne mecze.

  •  
  • 05:12, 21.10.2017 r.


Niebywałe piękno natury widziane oczami mieszkańca (wideo)

Często nie doceniamy piękna przyrody, która nas otacza. Spowszedniały nam widoki fauny i flory, w codziennym pośpiechu nie widzimy wielu urokliwych miejsc, fascynujących zwierząt, wschodów i zachodów słońca. Dostrzegł je jeden z naszych czytelników.Dziecięca parada ulicami Kadzidła (zdjęcia)

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kadzidle i oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle już po raz kolejny wzięli udział w paradzie poświęconej bezpieczeństwu na drodze. Przemarsz ulicami nadzorowali Komisarz Kurpik i wójt gminy Kadzidło.Dzieci z TPD czekają na wsparcie (zdjęcia, wideo)

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce wzięło udział w programie "Decydujesz - pomagamy", do którego zgłosiło swój projekt pt. "Młodzi sprawni i niepełnosprawni - łączy nas wiele". To mieszkańcy decydują, czy projekt wygra i zdobędzie grant w wysokości 5 tys. zł.Mieszkańcy pytają o świąteczne iluminacje w mieście

Coraz wcześniej zaczynamy myśleć o świętach Bożego Narodzenia. Mieszkańcy już teraz dopytują o miejskie iluminacje oraz ich lokalizację. Najbardziej o kolorowe, świąteczne światełka zabiegają mieszkańcy ulic Chętnika i Parkowej.


Iskierka

Literacki Album Pamięci: ksiądz Antoni Pęksa

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na Literacki Album Pamięci. Tematem rozmowy będzie postać księdza Antoniego Pęksy. Duchowny był pierwszym proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Ostrołęce, kapelanem V Pułku Ułanów Zasławskich.Piłeś, nie jedź. Policja apeluje

Ostrołęccy policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo na drogach, apelują do kierowców o przestrzeganie zasady "Piłeś, nie jedź". Pomimo szeregu działań prowadzonych przez mundurowych, nadal zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy.Noś odblaski - świeć przykładem

Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza - może uratować życie. Dlatego noście odblaski i świećcie przykładem!Wysokie ceny masła. Czy to zmowa cenowa?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie w sprawie znacznego wzrostu cen masła na terenie kraju. Placówka sprawdza działania znaczących sieci handlowych prosperujących na terenie Polski i ustala czy stawka za masło nie jest wynikiem zmowy cenowej.Nagrobne wiązanki i ozdoby na kiermaszu u "Motylków" (zdjęcia)

Wspaniałe bukiety kwiatowe, wiązanki nagrobne, stroiki i ozdobne przedmioty można było zakupić dziś podczas kiermaszu Warsztatu Terapii Zajęciowej "Motylki". Krótko jednak można było nacieszyć oko, bo prace podopiecznych warsztatu, wyprzedały się w zawrotnym tempie.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.16 zł

4.85 zł

4.34 zł

1.93 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Da Grasso Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić