wtorek, 19 lutego 2019 r., imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta

Aktualności

Było blisko (wideo)

Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc ulicą Hallera złamał przepisy ruchu drogowego, nie zatrzymując się przed przejściem dla pieszych, mimo tego, ze znajdowała się na nim kobieta. Takie zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. Jego eksces zarejestrowała kamera samochodowa.


CKZiU

Osiedle Wojciechowice w zimowej scenerii (wideo z drona)

Osiedle Wojciechowice w Ostrołęce, przemysłowa część miasta - dla niektórych najbrzydsza i zaniedbywana dzielnica miasta, dla innych miejsce szczególne, czasy dzieciństwa, lata szkoły czy pracy. W zimowej scenerii, z lotu ptaka, Wojciechowice nabierają swoistego uroku.


JBB

Pomóżmy Marcinowi stanąć na nogi

Marcin to 20-letni chłopak z gminy Rzekuń, do niedawna aktywny sportowiec, niosący pomoc jako strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzekuniu. Dziś sam potrzebuje pomocy, bo w wyniku wypadku samochodowego jest przykuty do wózka inwalidzkiego.

Wspominamy 27 finał WOŚP w Ostrołęce (wideo)

Za nami 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na koncie fundacji jest już 92 mln 143 tys. 798 zł. Ostrołęka, po wielu latach, znów zagrała z orkiestrą i w naszym mieście wiele się działo. Zobacz na materiałach wideo, jak się bawiliśmy i pomagaliśmy dzieciom.


JBB

Czy śniegowy zajączek zwiastuje nadejście wiosny?

Opady śniegu jak zwykle najbardziej cieszą dzieci, które mogą wykazać się kreatywnością i ulepić bałwana. Okazuje się, że nawet na tej płaszczyźnie moda się zmienia i pośród śnieżnych rzeźb można znaleźć różne postaci. W tym przypadku ze śniegu powstał wesoły zajączek.
Kwiatowe ÂŁÂąki

Poszukiwana para młoda na Wesele Kurpiowskie

Jak co roku, podczas Wesela Kurpiowskiego w Kadzidle, będziemy świadkami zaślubin młodej pary. W obecności mieszkańców, gości oraz mediów, ślub na kurpiowską nutę weźmie para zakochanych. Niebawem okaże się czy będzie to para autentyczna, czy role młodych odegrają aktorzy.Próg zwalniający pojawi się na ul. Koszarowej

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik odpowiedział na interpelację złożoną przez radną Grażynę Sosnowską, która apelowała w sprawie montażu progów zwalniających ruch na ulicy Koszarowej oraz ul. gen. Tomasza Turskiego. Włodarz miasta przedstawił plany dotyczące tych inwestycji.DKF zaprasza na seanse i spotkanie z Gregiem Zglińskim

Na małej sali ostrołęckiego kina Jantar wyświetlone będą kolejne filmy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Rejs. Pierwsze dwa seanse będą wyświetlone już w poniedziałek 4 lutego. Przed kinomanami Płomienie i Zwierzęta a także spotkania z cenionym reżyserem - Gregiem Zglińskim.Nowe możliwości "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa"

"Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" to ciekawe i proste narzędzie, stworzone dla mieszkańców i policjantów. Umożliwia obywatelom zasygnalizowanie problemu w miejscu zamieszkania i pozwala policji zidentyfikować skalę i rodzaj występujących zagrożeń.


KOBO

Ponad 490 tys. zł na rewitalizację dworku w Przystani

Ponad 3,6 mln zł trafi do gmin Mazowsza na rewitalizację i remont zabytków. Pozyskanie funduszy na inwestycje możliwe jest dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Część funduszy trafi do Przystani w gminie Olszewo-Borki.ZUS podsumował kontrole zwolnień lekarskich

ZUS podsumował kontrole zwolnień lekarskich w 2018 roku. Sprawdzono sposób wykorzystania zwolnień i prawidłowość samego orzekania. Do funduszu, z którego wypłacane są świadczenia, wróciło dzięki temu w całej Polsce 31,2 mln zł. Mazowieckie oddziały ZUS zaoszczędziły 3,7 mln zł.Apteka internetowa - jak bardzo opłaca się zakup leków przez internet?

Nie da się ukryć, że każdego roku rola cyfryzacji jest większa. Coraz więcej usług odbywa się przez internet, a zakupy nie są niczym nowym. Rośnie także liczba osób, które mają zaufanie do współpracy a aptekami internetowymi. Kiedy kupowanie leków online jest bezpieczne i jakie są zalety?


Spektakl

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Według policyjnych statystyk liczba kradzieży z włamaniem maleje, a Polacy coraz częściej decydują się na montaż systemów chroniących ich dom przed złodziejami. Być może to właśnie systemy monitoringu i systemy alarmowe prowadzą do spadku liczby przestępstw?Dobry mecz KS CK Troszyn w Przasnyszu

Drugi mecz sparingowy ma za sobą zespół KS CK Troszyn. W sobotę drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Bałazego zagrała z IV-ligowym MKS Przasnysz. Najwyżej notowany zespół z powiatu ostrołęckiego pozostawił po sobie dobre wrażenie w Przasnyszu.

  •  
  • 16:19, 02.02.2019 r.

KamilaMeble

Sportowiec Roku 2018. Zmiany w rankingu

Jeszcze przez 8 dni Czytelnicy portalu Moja Ostrołęka mogą oddawać głosy na najlepszego ich zdaniem Sportowca Roku 2018 w Regionie. Kto stanie się najpopularniejszym zawodnikiem lub zawodniczką? Kto uplasuje się na najlepszej dziesiątce?

  •  
  • 09:23, 02.02.2019 r.


Dwie kolizje i dachowanie

Podczas minionej doby strażaków wzywano trzykrotnie.
1. Dwukrotnie usuwano skutki kolizji drogowej. Do pierwszego zdarzenia doszło o 15.14 w Zabrodziu (gm. Olszewo-Borki). Godzinę później, o 16.16 doszło do kolizji na ul. Bogusławskiego w Ostrołęce.Triumf Modzela, niedosyt Golona (wideo)

Reprezentanci Fight Academy Ostrołęka walczyli podczas IV Gali Pałuska Kickboxing Night. W zawodach zaprezentowała się dwójka podopiecznych trenera Arkadiusza Ludwiczaka - Rafał Modzel i Piotr Golon, którzy wzbudzili duży aplauz miejscowej publiczności.

  •  
  • 09:00, 02.02.2019 r.


Łomacz o IO powalczy w turnieju w Polsce

W sierpniu 2019 roku siatkarze reprezentacji Polski powalczą o kwalifikację na igrzyska olimpijskie. Ostrołęczanin Grzegorz Łomacz wspólnie z kolegami rywalizować będą w turnieju, który zostanie rozegrany w naszym kraju. Z kim zmierzą się Biało-czerwoni?

  •  
  • 08:56, 02.02.2019 r.


Jeden wpadł w poślizg, drugi uciekał. Nie ma winnego

Sąd rozstrzygnie, kto zawinił w zdarzeniu drogowym w Zabrodziu koło Ostrołęki. Według ustaleń policjantów 31-latek, jadąc gruntową drogą, wpadł w poślizg. Nadjeżdżający z naprzeciwka 24-latek, chcąc uniknąć zderzenia, uciekł do rowu i uderzył w skarpę. Kierowcy obwiniają siebie nawzajem.


Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

bezchmurnie

-2°C, 1015 hPa

bezchmurnie

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

0
Jakość powietrza:
Bardzo dobra

Pył PM2.5: 0 µg/m³

Pył PM10: 0 µg/m³

Wilgotność: 0 %

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.10 zł

2.27 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8